Pupočný pruh u dvojročného syna

nikamichal
8. jan 2022

Dobrý deň. Prosím vás mám podozrenie že môj malý má pupočny pruh. Poslala som dr fotky či mám ísť na pohotovosť a povedal že ak neplače a je veselý tak nie. V pondelok mám prísť no podľa fotky to vyzerá na pruh. Čo myslíte? Zdá sa mi že po pár hodinách ho má menší. Pridám fotky prvá a druhá je cca po 3 hod. Ďakujem.

nitka1157
8. jan 2022

@nikamichal ja by som povedala ze to je tiez pruh.ma aj pupcek vyduty.nekazala vam dr prelepovat? Neviem teda aky ho mal predtym

nikamichal
autor
8. jan 2022

@nitka1157 predtým ho mal úplne dnu. Nie v pondelok máme prísť a pošle nás na chirurgiu. Nekazal lepiť zatiaľ

evkat13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nitka1157
8. jan 2022

@nikamichal na vysetrenie urcite chodte a uvidis moznosti.mozno povie ze staci prelepovat.ono sa to vie u deti do 5 rokov upravit samo.nie som odbornik len skusenost kamosky ktora ho mala cely vonku a pekne sa jej to napravilo.
Tiez moj syn uz neviem kolko mal mesiacov mozno pol roka tak sa mu vydul a len som prelepovala.vydenzifikovala mincu obviazala facom a prelepila

evkat13
8. jan 2022

@nikamichal ahoj. Moj ma tiez podobny pupok. Vyduva sa mu. Jeden chirurg povedal operovat aj ked to nesuri, ale moze narobit v buducnosti problemy. Druhy ze len sledovat a dr z gastra ze to nemam dat operovat.. Tiez neviem co robit 🤷‍♀️🙄

nikamichal
autor
8. jan 2022

@evkat13 áno úplne podobný ako máme my. Ja som si to len dnes všimla pri kúpaní... Netuším z čoho to môže mať. No bojím sa strašne... Do pondelka aj zosediviem.

nitka1157
8. jan 2022

@nikamichal je to bezne u deti.nestresuj sa po predu aj ked viem ze to je tazke lebo si sa s tym nestretla

nitka1157
8. jan 2022

@nikamichal po vacsinou sa s tym nic nerobi a caka sa do niekolkych rokov ci sa to samo napravi.akurat sa to prelepuje ako som pisala
Ked nema ziadne problemy

evkat13
8. jan 2022

@nikamichal neboj sa. Moj ma uz 5,5r.. Tvoj je este maly, bude stacit prelepovanie mozno. Myslim si, ze operovat nebudu ak je taky malicky. Len ak by mal problemy

nikamichal
autor
8. jan 2022

@evkat13 ďakujem dievčatá troška ste ma upokojili 🙏 ani som nevedela že taký pruh je...

nevenka
8. jan 2022

@nikamichal mam 3 deti a 2 z nich maju takyto pupcek tiez. Dcerka ma uz 6 rokov a ma ho taky od narodenia a boli sme aj na chirurgii a divali sa na mna, ze co tam chcem...no a 12 mesacny najmladalsi to ma tiez, skusim mu prelepovat este. Ale neviem, ci uz pomoze.

ivkasrnka
8. jan 2022

@nikamichal moj to mal podobne ak nie este viac, kvoli diastaze som s ním cvičila a lepila tejpy (na základe fyzioterapeutky) a po dvoch mesiacoch bol pupček ako predtym 🙂