Rázštep pery

kvetinka217
19. feb 2013

Ake s tym mate skusenosti?

e_z
5. jún 2015

Kočky, krátky článok o rázštepe pery a podnebia máme aj v našej Wiki Modrý koník. Nechceli by ste ho niektorá rozšíriť aj pre ostatné maminy? Dik moc. https://www.modrykonik.sk/razstep-pery-a-podnebia/

kreonka
8. apr 2016

Maminky som študentka UVLF - canisterapia a hipoterapia. Prosím o vyplnenie kratkeho dotaznika
https://docs.google.com/forms/d/1FrGS95J-Z1Qf7W...

any14
22. aug 2016

@dmajka ahoj, tento príspevok je už starý, ale snáď mi odpovieš i tak... Čakáme chlapčeka s rázštepom pery, som vydesená, nešťastná... ale keď čítam, že to skoro nie je ani vidieť, trošku ma to upokojuje. Mali ste jednostranný, alebo obojstranný? Bol to iba náznak, alebo až pod noštek? Po operácii nemal "zdeformovaný" noštek?

any14
22. aug 2016

@sirael Ahoj, tento príspevok je starý, ale ak sa dá, prosím o odpoveď. Ako to vyzeralo pred a po operácii? Píšeš, že ju operovali v 5. týždni... Má na tváričke "následky"?

sirael
23. aug 2016

@any14 ahoj, teraz ma dva a pol roka a jazvicka je vidiet, ale minimalne. Len raz sa nam stalo, ze sa nas pytali, ci ma mala razstep 🙂

any14
23. aug 2016

Prosím, ak môžeš, napíš mi ešte niečo o tom. Ja som fakt vystrašená a len plačem a plačem, čo nás čaká. Keď sa narodila, bol to smutný pohľad, alebo nič hrozné? A po operácii jej neťahá pusinku a noštek do strany?

any14
23. aug 2016

@sirael Prosím, ak môžeš, napíš mi ešte niečo o tom. Ja som fakt vystrašená a len plačem a plačem, čo nás čaká. Keď sa narodila, bol to smutný pohľad, alebo nič hrozné? A po operácii jej neťahá pusinku a noštek do strany?

sirael
23. aug 2016

@any14 Pisem ti IP

dmajka
2. okt 2016

@any14 ahoj prepač nevidela som tvoj príspevok. Mi sme mali až pod nožtek jednostrany a odooperovany vyzera super. Pozri sama . Prajem všetko dobré. Držim prsty a dnes je zdravotnictve v týchto veciach šikovne. Operovany sme ako 8 dnovy v BB

any14
2. okt 2016

@dmajka Ďakujem Ti, neviem, ako zblízka, ale takto na fotke to nie je poznať. Prečo mal 2 operácie?

dmajka
3. okt 2016

Prvý krát keď sa narodil a druhy krát ked mal cca 6 ročkov aby mu upravili peričku, kozmeticka úprava .
Ked dietatko rastie tak sa to pekne upravit ak by tahlo alebo niečo.

any14
11. nov 2016

Dobrý večer, nájde sa tu niekto, komu v Banskej Bystrici operoval rázštep pery dieťatka MUDr. Lehocký? Na MUDr. Valentovú referencie mám (ale môžete mi napísať Vaše skúsenosti), na Lehockého málinko, tak by som chcela poprosiť o skúsenosti ako dopadla operácia u ňho, Ďakujem.

emca12
25. apr 2022

Dobrý večer. Chcem opäť otvoriť tému raštep pery a podnebia. Mne sa narodila malý s raštepom pery a podnebia . Prvú operáciu mal ako 7 dňové bábätko. Druhá nás čaká teraz v maji ak Boh dá a testy a zdravie bude ok. Operovať nás budú v BB. Bol tam niekto na čo sa mám pripraviť a ako to bude prebiehať???? Ďakujem