Ročná dcéra nesedí

emily256
14. feb 2023

Ahojte mamičky. Kedy vám vaše deti začali sedieť? Dcéra ma rok a ešte si sama nesadla, ostatné veci ako zdvihanie hlavičky, pretáčanie na bruško, plazenie a stvornozkovanie robí pekne na čas. Stvornozkuje od novembra. Už sa aj postavuje v postieľke a keď sa drží (napr.nábytok), tak kúsok aj prejde. Samozrejme sed riešime u fyzioterapeuta, no zatiaľ bez zmeny.
Zaujímajú ma najmä mamičky, ktorých deti si sadli takto neskôr rok a viac, a či sú detičky ok zdravotne alebo nie. Ďakujem veľmi za info.

mata2
14. feb 2023

Náš Lukáško skôr stal ako sedel.do 13 mesiacov sa sám neposadil a ak sme ho dali sadnúť tak sa musel aspom jednou rukou niečoho držať,inak by padol nabok..teraz ma 10r, je úplne ok.

emily256
autor
14. feb 2023

@mata2 ďakujem za info. Dúfam že aj u nás to tak bude :(

deedol
14. feb 2023

nas od 8m stal a stvornozkoval, sadol si az v 11m. sed moze byt pokojne takto posunuty, a ked ste sledovani u fyzio, tak je len dobre, cvicenim sa babo spevni a bude to ok. drzim palce 🙂

emily256
autor
14. feb 2023

@deedol tak 11 mesiacov nie je také zle, s tým som sa už stretla u iných mamičiek. 12 už je podľa mňa taká hranica.. a tu sme my už prekonali a stále nesedí :(

deedol
14. feb 2023

@emily256 my sme cvicili vojtovku pre oslabene svaly, napravilo sa to. Len som tym chcela povedat, ze ten sed moze prist aj niekolko mesiacov po stati a je to ok.

emily256
autor
14. feb 2023

@deedol my sme necvicili nič, doktorka od pôrodu problém nikde nevidela a ani ja, až teda teraz čo sme začali chodiť k fyzio kvôli tomu sedu.