Rôzna dĺžka dolných končatín u bábätka

luc373
10. jan 2020

Mamičky, stretli ste sa niektorá s problemom, že vaše bábätko nemalo rovnako dlhé nôžky? (Nie chodidla).. zahybky tým pádom tiež nemá súmerne.. boli sme už u dvoch ortopédov a ti vraveli že klbiky sú v poriadku a že to máme my odsledovať.. našej pediatricke sa to nepozdava tak nás poslala k ďalšej ortopedicke, ideme tam o týždeň. Ďakujem za odpovede

eriksonka1234
10. jan 2020

@luc373 dcéra to mala cca v 4 mesiacoch, potom sa to samé upravilo, v 9 mesiacoch to už bolo ok.

diverzia
10. jan 2020

ahoj. Moja ma od narodenia rozdiel v dlzke koncatin.ale aj v hrubke..dokonca ma aj jedno chodidlo o cislo vacsie ..na dlzku ma tu koncatinu dlhsiu o 3cm, s cim su samozrejme spojene aj komplikacie..ma nabeh na skoliozu, musi rehabilitovat a nosit specialnu podvysenu obuv na kratsej koncatine.ma momentalne 8 rokov. urcite je vhodne sledovat u ortopeda

luc373
autor
11. jan 2020

@eriksonka1234 Naozaj? Veľmi dúfam, že aj my budeme ten prípad.

luc373
autor
11. jan 2020

@diverzia ☹ to ma mrzí.. a nedalo sa to včas nejako upraviť?

luc373
autor
11. jan 2020

@eriksonka1234 Sledovali vás pravidelne? Či vy ste si to odsledovali sami?

diverzia
11. jan 2020

@luc373 my sme absolvovali vela vysetreni od narodenia hlavne ale kvoli tej vacsej hrubke. kvoli dlzke sme zacali pravidelne navstevovat ortopeda az ked zacala chodit. upravit sa to nedalo..bude sa to dat riesit,az ked sa ukonci rast a uzavru sa rastove strbiny..

eriksonka1234
11. jan 2020

@luc373 Boli sme asi 2x na kontrole do tých 9 mesiacov, potom už nebolo treba

jessicai
11. jan 2020

@luc373 nám pomohol pán Zilizi z Tešedíkova. Náprava aj športovcov.
Pochodili sme veľa doktorov a rehabilitačné cvičenie a nič nepomáhalo. Keď sme prišli do Tešedíkova kde sme sa asi tri vopred objednali o chvíľu bolo všetko vporiadku.

luc373
autor
11. jan 2020

Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne 🙂

lenockaaa
3. jún 2020

@luc373 ahoj mozem sa opytat ako sa vam vyvijaju tie nozicky? My mame podobny priblem, jedna nozicka kratsia a klbiky v poriadku. Zatial to nemame riesit, uvidi sa co bude ked zacne chodit. Ortoped vravel ze sa to moze vyrovnat ale aj nemusi.

dominka11
3. jún 2020

@diverzia rieste to kym nebudu uzavrete rastove strbiny...my sme to riesili v Prahe s 11rocnym, na SR to neriesia.

dominka11
3. jún 2020

@lenockaaa kolkorocne dieta?

lenockaaa
4. jún 2020

@dominka11 ma polroka

luc373
autor
4. jún 2020

@lenockaaa Prepáčte, až teraz vidím vašu otázku. Nás poslali k ortopedicke a tá nás sleduje, poslali nás na rehabilitácie a cvičili sme vojtovku. Teraz po zlepšení už máme len také voľnejšie hrabe cviky. Rozdiel už je minimálny 🙂

lenockaaa
4. jún 2020

@luc373 dakujem, toto mi dodava trochu nadeje ze sa to moze este dorovnat. Mohli by ste mi prosim napisat aku ste mali odchylku medzi nozickami? Ja som si tiez vsimla len rozdielne zahyby na stehienkach a spimenula som to ortopedovi, porovnal nozicky a jedna je trosicku kratsia. Povedal ze kym nestoji mame to nechat na spontanny vyvoj. Robili vasmu aj rtg?

luc373
autor
4. jún 2020

@lenockaaa áno boli sme aj na rtg, pozriem v papieroch keď mala vstane 🙂 ale bolo to nad cm tuším, teraz sú to nejaké 2mm 🙂 nádej je vždy, tam je dôležité či sú jadierka osifikovane, ak áno tak by sa to malo upraviť, vraj to môže vznikať nesprávnym držaním bábätka, tak mi povedal lekár :-O

lenockaaa
4. jún 2020

@luc373 my sme zatial boli u dvoch ortopedov, jadierka a klbiky su nastastie uplne v poriadku. Na rtg sme neboli, poslu ju ked bude robit prve samostatne kroky ak sa to nezlepsi. Ked sa vam bude dat prosim pozrite mi kolko to bolo a aj v kolkych mesuacoch vam to zistili a merali. Dakujem este raz mam tolko otazok lebo nepoznam nikoho s podobnym problemom.

diverzia
4. jún 2020

@dominka11 ahoj, vies mi prosim napisat, kde v Prahe ste s tým boli? a aký veľký rozdiel ste riešili? ďakujem 🙂

luc373
autor
6. jún 2020

@lenockaaa Tak pozrela som dnes tie správy, odchýlku sme mali 1cm a teraz v poslednej správe už máme napísané len odchýlka minimálna 🙂

luc373
autor
6. jún 2020

@lenockaaa kľudne sa ešte pýtajte, nam to zistili cca v 4 mesiaci ale až tretia ortopedicka to začala riešiť, to bolo asi v pol roku

dominka11
6. jún 2020

@diverzia v prahe nemocnica motol. Rozdiel bol skoro 2,5 cm, vcera po 5mesiacov od operacie na kontrole uz iba 1,2🙂dalsia kontrola v decembri a potom este 1 op.vybratie "U-ciek", ktore drzia rastovu strbinu.

lenockaaa
10. jún 2020

@luc373 dakujem krasne, my sme boli tiez u dvoch a zatial nikto nic. Idem o tyzden do poradne tak sa skusim dohodnut s detskou dr ze co dalej. Ci nam neda odporucanie na cvicenia. Ako dlho ste cvicili, kym sa to upravilo? To skratenie 1 cm na rtg to znamenalo ze mala kratsiu niektoru kost?

luc373
autor
11. jún 2020

@lenockaaa práveže klbiky boli v poriadku, vraj to bol skôr svalový problém, tj poskracovane svaly na jednej časti tela.. vraveli že jadierka sú v poriadku takže problém bude inde.. posun som videla dosť skoro, do mesiaca určite, teraz už necvicime vojtovku, už iba také voľné hravé cvičenia.. ja som sa modlila aby nám stvornozkovala, to je veľmi dôležité, obzvlášť u detičiek ktoré majú nejaký problém.. našťastie stvornozkuje, lieta po 4 ako raketka 🙂 budem vám držať palce, keď jej zrovnate nožičky k sebe tak je tam nejaký rozdiel? U nás už nie je, hoci zahybky nie sú úplne symetrické tak snáď už bude všetko v poriadku, uvidíme keď začne chodiť 🙂 o pár dní máme 11m, vase má koľko?

lenockaaa
12. jún 2020

@luc373 no ja ked jej teraz zrovna nozicky vidim maly rozdiel. Sama by som si to ale nevsimla, ortopedovi som pri kontroke v 6 mesiacoch ukazala rozdielne zahyby na stehienkach a tak jej porovnal nozicky a zistil tento rozdiel. Nepovedal nic len aze uvidime ako sa to vyvinie ked zacne chodit. To iste aj druhy oťrtoped. No a ja teraz netusim co urobit, ist k tretiemu? Aj vy ste boli u troch a az treti to zacal riesit. Ani netusim ako by som zistila ci je to svalovy problem ako u vas alebo ci ma kratsiu kost. Malinka ma teraz 6 mesiacov. Stale si vravim ze ak sa s tym da nieco urobit tak najlepsie teraz cim skor.

lenockaaa
12. jún 2020

@luc373 ja myslim ze ak sa vam to podarilo takto zrovnat tak uz by nemal byt problem. Tie skratene svaly sa malinkej ponatahovali a uz by to podla mna malo byt ok. Tiez som pocula ze stvornozkovanie je velmi dolezite. A na ten rtg vas kvoli comu poslali?

luc373
autor
13. jún 2020

@lenockaaa lekárka potrebovala vidieť niečo, čo cez sono nevidela.. ona nám na rontgene merala niečo pravidlom aby presne vedela 😲 my keď sme boli u druhého a tiež povedal že neriešiť, tak sa naša pediatricka netvárila nadšene a tak som sa jej spýtala či myslí že máme ísť ešte k inému tak prikývla a chvalabohu za ňu, ozaj. Ku všetkému pristupuje dôsledne. Nebyť jej tak ani nevieme. Možno stačí počkať kým dieťatko začne chodiť, ale čo keď potom by sa to už horšie upravovalo? To človek aby si sám zisťoval a lietal kade tade ☹ odkiaľ ste? My sme z Prešova, ak to nemáte ďaleko, viem vám odporučiť lekárov.

lenockaaa
16. jún 2020

@luc373 presne, mozno naozaj staci pockat a samo sa tie svaly upravia lozenim a stvornozkovanim, a presne, co ak nie. Mozno si to vela rodicov ani nevsimne a kym dieta stoji same sa to upravi a ani nevedia. No buduci tyzden ideme do poradne, porozpravam sa s nasou doktorkou, uvidim co povie. Medzitym cvicime aspon podla detskej fyzioterapeutky. My sme z bratislavy takze do presovs to mame dalekoooo 🙂

daniela2227
16. jún 2020

@luc373 moja dcéra tiež mala jednu kratšiu a upravilo sa jej to samo

lenockaaa
16. jún 2020

@daniela2227 super tak to len rada pocujem a dufam ze to bude aj nas pripad. A vam kedy na to prisli? Cvicili ste s nou skebo sa to upravilo uplne samo? A kolko bol rozdiel v dlzke? Dakujeeem

daniela2227
16. jún 2020

@lenockaaa už nepamätám koľko bol rozdiel..zistili do asi mesiac po narodení a do pol roka sa jej to upravilo