Šelest na srdiečku

anijaz
21. jan 2016

Ahojte...šelest na srdiečku. Máte skúsenosti?

danielahamar
21. jan 2016

máme, vyrástli obaja a ja tiež

mitomi
21. jan 2016

Ahoj,mala aj dcerka,vyrastie z toho o 5 rokov na kontrolu,aj ja som mala,ked som bola mala.Nic vazne,neboj sa.

anijaz
autor
21. jan 2016

Akè znaky mala...zrýchlenè dýchanie? Akú veľkú dieru mala?

siska53
21. jan 2016

@anijaz ja som mala,bol z toho predsienovy defekt. Zisitli mi to,ked som mala necele 2roky,operovali ma ako 5r.,ale teraz,ak ma dieta "dierku" sa to riesi inak,ako vtedy.

mitomi
21. jan 2016

Uz si nepamätam aku mala dieru.Ano aj zrychlene dychanie,ale uz je to dobre,doktorka povedala,ze sa to vekom upravi.

anijaz
autor
21. jan 2016

Koľko mala dcèrka, keď vám to zistili? Dostali ste na to lieky? Ako na to prišli?

qidko
21. jan 2016

Ahoj u nas sa to upravilo samo bez liekov akurat kontrola nas caka

mitomi
21. jan 2016

@anijaz Ked sa narodila,lieky nemame ziadne,o 5 rokov kontrola. 🙂

mirreckall
21. jan 2016

@anijaz ahoj, my mame 2/6, ASD II. velkost cca 5 mm, problemy ziadne, ma 3 roky, teraz sme bez liekov, neupravuje sa jej to bohuzial same ,zvazuju katetrizacny uzaver. Je predcasne narodena, zistili to pri predoperacnom vysetreni, ked mala 2 mesiace.

holubicka28
21. jan 2016

@anijaz ahoj aj nam zistili selest, nekonstantny (raz ho pocuju, inokedy nie) stupen 1/6, minuly tyzden sme boli u kardiologicky, robili ekg aj rtg a povedala, ze by sa to malo uzavriet ta mini dierocka co ma a kontrolu mame v 3 mesiacoch malej, tak dufam, ze vtedy to uz bude ok. Inak nic nemame ziadne lieky, mame ju brat ako zdrave babo.

8291
21. jan 2016

Šelest je obrovsky pojem,zaleži na rozsahu,umiestnenia,typ šelestu,komorovy,predsieňový,s defektom,bez defektu,......niekto vyrastie z toho aj keď vyrast to je len pojem,šelest zostava buď rovnaký,alebo sa horšuje,niekto skonči na operačnom stole,niekto je roky roky sledovaný,niekto na liekoch,pretože ma problémy a je toho kooooopec.

katrinka8
21. jan 2016

Dcérka mala od narodenia, chodili sme každý rok na kontrolu na kardiológiu. Teraz má 5,5 roka, máme prísť ešte na kontrolu teraz v marci a už ju chcú vyradiť z evidencie. Dierka sa zrástla. Nemala žiadne obmedzenia ani lieky, je považovaná za úplne zdravú.
Synčekovi šelest zistila pediatrička cca v roku, preventívne nás poslala na kardiológiu, lebo si nebola istá, či to je len z prekonanej choroby dozvuk (zápal priedušiek). Keďže, bohužiaľ, nebolo možné urobiť ekg (metal sa ako bengálsky tiger), dr. mu robil len sono a povedal, že je to v poriadku, netreba sa tým špeciálne zaoberať, šelest síce počuť, ale žiadnu viditeľnú vadu nevidno. Stačí kontrola o rok (to bude teraz v marci), kedy sa urobí to kontrolné ekg. Inak ho potom zrejme tiež vyradia z evidencie.
Ani jedno naše dieťa nemá žiadne príznaky ani nič.

sayana12
13. mar 2019

@mirreckall prosím ťa ako ste dopadli?

lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirreckall
17. mar 2019

@sayana12 nijako :D stale jej davaju odklad, lebo nema 15 kg... v maji ideme znovu do DKC do BA, uz nas to tento rok asi neminie :/

sayana12
18. mar 2019

@mirreckall A ako veľkú dierku Má A na predsienach? Príznaky?

mirreckall
19. mar 2019

@sayana12 priznaky nema ziadne....teda nevsimli sme si, beha cele dni, robi rozne sporty, a velkosť ako kedy jej to zmerajú ale 6-8 mm

sayana12
6. máj 2019

@mirreckall ako ste dopadli