Silno zapáchajúci moč. Môže to byť predzvesť choroby?

julianka777
24. okt 2011

ahojte mamicky,chcem sa vas spytat ci je u skoro 1 a pol rocneho babetka normalne ke jej divno zapacha moc...ked ju prebalujem,tak ma az niekedy napina a predtym sa mi to nikdy nestalo...nemoze to byt tym,ze uz papa skoro vsetko?alebo nie je to predzvest nejakej choroby?dakujem za kazdu odpoved

jenny2009
18. dec 2011

ahojte nemate niekto skusennost ak sa moc po istej dobe v nocniku meni na farbu pomarancoveho dzusu je husty ked sa vycura ma ale normalnu farbu.......... maly dost malo pije tak neviem ci to je zapal alebo zly pitny rezim,

dakujem

andreah25
18. dec 2011

Ahoj, ja mám taký problém sama so sebou - mám zníženú funkciu oboch obličiek od 4 mesiacov veku a prekonala som viaceré zápaly, + jedna z obličiek má zdeformovaný tvar. Čiže, ihneď zajtra navštíviť lekára a dožadovať sa veškerých vyšetrení - vrátane sona obličiek.
Neboj, netreba sa ale hneď ľakať, môže ísť aj len o silnejšie prechladnutie a dá sa to do poriadku.

jozkoles
7. jan 2013

@julianka777 ahoj, môžem sa opýtať ako to vtedy dopadlo? mám rovnaký problám s 1,5 r. dcérkou. ďakujem

julianka777
autor
7. jan 2013

@jozkoles ahoj,nakoniec to bolo zo zubkov 🙂 doktorka povedala,ze ked jej idu zubky,moc je "agresivnejsi" a zapacha

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jozkoles
7. jan 2013

@julianka777 ďakujem za skorú odpoveď 🙂 S tými zúbkami by to aj sedelo, ale aj tak pre istotu zajtra odnesiem moč na kontrolu. Ešte raz vďaka a želám všetko dobré.

barborka27
26. máj 2013

@jozkoles
@julianka777 zienky dakujem za otazku a aj za odpoved 😉 dnes sa maly zobudil zo straaaaaaasnymi nervami,normalne ze amok,ako viem,ze mu idu zubky,ale toto???????????? A k tomu dnes "moc ako od bezdomovca" 🙂

kika112
26. máj 2013

Kezde je tema starsia, odpoviem vseobecne 🙂
Zapach a vzhlad mocu zavisi aj od stravy a kolko tekutin dieta vypije. Ak sa nam zda moc "hustejsi" ako inokedy /ranny byva samozrejme taky/ treba ponukat viac vody a sledovat ci sa to upravi. Ak mame dobry pitny rezim, moc by mal byt ciry a bez nejakeho vacsieho zapachu. Ak by sa neupravilo, potom mozno uvazovat nad nejakym problemom. Viem ze napr. po multivitaminovom dzuse na moc zvlastny zapach, iste je viac potravin ktore sposobuju nieco podobne. Na mocove cesty je dobra praslicka, prip. urologicky caj, brusnice, tusim aj cvikla.

kuko1965
17. feb 2014

Prejavuje sa tak (zápachom moču) aj fenylketonúria, cukrovka, zápaly, a pod. Okamžite k lekárke! 😉

zagyi_izabela
8. mar 2014

@julianka777 dobry den,mozem sa vas spytat aky zapach ste citili,malej tiez smrdy moc,akoze plienka,strasne,az stipe,my sme mysleli ze ma aceton,ale nezvracala,malo pije,chodime aj na nefrologiu,vo stvrtok smeniesli moc,neni este vysledok,vtedy vela dzusu vypila,aby mohla cikat,a odvtedy jej strasne smrdi,aj zadne stolicky nam idu

tana20
19. mar 2014

Ahojte viem ze je to starsia tema ja mam skor problem s tym ze synovi moc zapacha sladko, skoro ako cukrova voda, boli sme aj u lekarky ale moc bol negativny. Viete nieco poradit ?

emiliaacova
14. jan 2016

ahojte som tu uplne nova chcem sa vas spytat moj chlapcek ma styry a pol mesiaca a zaregistrovala som zapach mocuu neviem co stym za kazdu vasu radu budem vdacna 🙂