Sirup Narosan z Justu a zapekanie u 3 ročného syna

kamilka2012
31. okt 2018

Nemate skusenosti so sirupom Narosan z Justu? Syn ho berie na doplnenie zeleza priblizne 2 tyzdne a začal mat problemy s vyprázdnovaním.Po 5 dnoch mal stolicu.Na 4 den sme mu dali glycerínový čípok a stolica ziadna,na 5 den mu dr predpisala prehanadlo.Tento sirup nam odporučila pediatrička,ze ho detičky dobre znasaju.

justonka
31. okt 2018

@kamilka2012 my sme tento sirup uzivali dlho... S prestavkami a veru syn od roka uz... Az do nejakeho 6roka.... Zo zaciatku pravidelne a neskor na jar a jesen ako prevencia. So zapekanim problem nemal. Dcera ho tiez uzivala od cca 3mesiacov zacala just narosan resd berry a okolo roka presla na cucoriedka a striedali sme jej to asi do 4rokov s pomarancovym a cucoriedkovym. Ani ju nezapekalo. To je moja skusenost. Avsak su aj pripady, kedy naozaj moze dietatko zapiect, stretla som sa s dvoma mamickami, kt. mali tento problem. Jedna ho prestala dietatu davat a druha pokracovala v podavani a stolica sa potom upravila. Cize ano stat sa to moze

simatko2
31. okt 2018

Ja dávam synom tiež dlhodobo Narosany, aj neterka ho berie už niekoľko mesiacov a takisto nemáme problémy. Čučoriedkovy je naopak výborný na trávenie, a je to iná forma železa ako z lekárne, ktorý sa veľmi odporúča hlavne pre to že nezapeka, taka tiež moja skúsenosť, odporúčam ich, všetky, sú super na imunitu😉

kamilka2012
autor
1. nov 2018

Presne tak dievčatá,ved aj ja som o čučoriedkovom narosane počula len same pozitiva a moj syn je permanentne zapečeny, 8.11. mame termin na gastro,tak uvidime čo dalej,on má od narodenia alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a teraz ma aj podozrenie na alergiu na lepok.

kamilka2012
autor
1. nov 2018

@justonka a čím potom tá mamička doplnala železo,ked narosan sirup vysadila?

justonka
1. nov 2018

@kamilka2012 normalne maltofer... Z lekarne len aj ten zapekal velmi. Moj bol tiez na maltoferi par tyzdnov, kym som nespoznala just. Maltofer ho velmi velmi zapekal. Presli sme na narosan a upravilo sa to. Len ako pisem ja uz mam syna 10rokov ma a just zacal ako rocny cize davno. Sirup sme brali dlhoooo dlhoooo aj na imunitu. Teraz uz berie ine veci z justu. Uz nie narosan. Ale ak by mal problem so zelezom zasa by som do. Toho sla. On ma ale teraz krvny obraz uplne v poriadku ze na darovanie krvy 🤣 povedala pediatricka... Ked to pocul az zle mu prislo ze v ziadnom pripade sa neda pichat 🤣🤣🤣🤣🤣. Nuz skuste asi vydrzat.... A k tomu papat vela. Zeleniny a vlakniny... Myslim ze sa to upravi. Len treba vydrzat. Maltofer vas zapecie este viac

niki969
1. nov 2018

@kamilka2012 mám rovnakú skúsenosť, synček ma 3 roky, je celiatik, pol roka je na bezlepkovej a bezlaktozovej strave a bol veľmi slabý jedák, tak som mu chcela doplniť vitaminy a tiež som dúfala, že sa možno po ňom rozpapa, ale musela som mu ho vysadiť, lebo ho zapekalo z neho. Skúsila som aj vysadiť a po týždni dávať polovičnú dávku, ale aj tak mu to nerobilo dobre 😕

lubbie
12. nov 2018

Prestaň mu ho dávať, my sme mali to isté keď ho bral, tvrdé a veľké, mal vtedy ešte plienku, tak mu to vôbec nešlo. Odvtedy sa bál kakať, že ho to bude bolieť a bude mať krvavú riťku. My sme mali z toho psychickú ujmu. Trvalo aspoň pol roka, kým si zvykol pravidelne kakať a to už kakal do záchoda. Možno väčším deťom nespôsobuje takéto problémy, ale malým by som dávala železo len v prírodnej forme. Čučoriedkový džus, špenát mixnúť do smoothie, slivky, červené mäso (hovädzie) a pod.