Škodí deťom voda so sirupom?

jespera
26. feb 2014

Aky je vas nazor? a ked uz ano - od akeho veku - davate do flase s vodou sirup? Ma to nejaky vplyv na tvorbu hlienov, pripadne sladkosti ?

jedina30
27. feb 2014

my sme boli vychovane na vode zo sirupom...kedysi nebol taky vyber sladkych vod ako tetaz..my doma kvalitny sirup mame..a ked deti chcu tak im vodu zi sirupom dam...nemyslite si,ze ho piju na litre.. 😎 .maju pekne biele zubky,kazy zatial ziadne..vypiju aj cistu vodu,aj caj...nemaju problem..niektore deti piju same jupiky,dzusiky atd....mozno prisla nova era mamiciek,ktore nedovolia detom nic..😀😀

prasiatko30
27. feb 2014

@jedina30 nejde o zakazovanie ja to nekupujem oni to nepytaju a nechyba im to - naco im to mam podkladat pod ruky a vytvarat im umelo nejaku potrebu. tiez im to zase nezakazujem - ked idu niekde na oslavu alebo sa zrazime cela rodina a pobehuje flasa fanty tak si starsia napr da ale to je raz za dva-tri tyzdne nie kazdy den 😀

sense
27. feb 2014

...nic neskodi pokial je to v miere....ale tiez nie je sirup ako sirup, su sirupy kt. su pekne farebne a bez ohladu na prichut chutia rovnako a su sirupy kt. su drahsie, farebne a obalovo nie take lakave a chutia aj po ovoci....

....ruku na srdce skoro kazdy z nas este komunistickych a kratko postkomunistickych deti sme na sirupoch vyrastali....

a radsej sirupovu vodu ako umele dzusy kde je viac cukru ako ovocia

jedina30
27. feb 2014

@prasiatko30 ..samozrejme ani ja to nezakazujem,ale bublinkove napoje u nas nenajde nikto..maximalne ked mame nejaku oslavu,tak koli inym kupime nejake 2 flase..a sirup??moj muz nemoze bublinkove napoje a tak sirup u nas musi byt..zvykli si aj deti ,ale nemozem povedat,ze ho piju stale..raz maju sirup,potom vodu a striedame to 😉 ..mozno len stale zijem v tom klasickom zivote..veda a mudrosti ludi idu stale dopredu..co sa moze a co nie,plienky -bezplienkova metoda...(viem,toto tu nepatri 😀 )..niekto pije len vodu a napchava sa keksikami alebo nieci inym..ja neriesim..ak chcu tak v im to dam,ale brzdim ich v tom 😵 😵

jedina30
27. feb 2014

@sense ...tak,tak...mas pravdu a suhlasim s tym...ak je to v dobrej miere... 😎 😎 😎

sabina1975
27. feb 2014

boze dobry baby vy ste uz pili caj bez cukru ?!? ved to je humus mam dvoch dospelych synov od mala pili cajik granulovany potom ovocny normalne jedli sladkosti na mikulasa mali tonu cokolad atd. teraz maju 21 a 18 rokov su to vysportovany mladici obaja hraju hokej a maju krasne zuby ziadnu cukrovku ani nadvahu ak budete detom upierat sladkosti a vsetko dobre tak za tym pojdu este viac a vzdy sa najde nejaka dobra dusa co im to da podla mna aj sladkosti a aj ostatne "nezdrave veci " patria do jedalnicka deti a je len na nas rodicoch kolko toho deti zjedia na toto staci zdravy sedliacky rozum

kuka221
27. feb 2014

@sabina1975 predstav si , že ja pijem čaj bez cukru aj kávu a to preto lebo mi osladené nechutí a je to pre mňa hnusné.
Tak isto môj muž ani syn čaj nesladia /manžel prestal aj kávu/.

nyusika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nely459
27. feb 2014

ja by som sa opytala inak....prospieva detom voda so sirupom? a ak si tu odpovies "NIE" tak ta tvoja otazka je potom bezpredmetna 🙂

ava11
27. feb 2014

Nas ma 22 mesiacov a pije vacsinou vodu, ale on mi vypije vsetko, aj caj, aj malinovku, aj dzus, aj cistu vodu. Jasne, ze najradsej by pil jupiky a podobne hovadiny, ale to riesim tak, ze mu to raz za cas kupim a potom mu do tej flase nalievam vodu a on je cely rad, ze pije "dzusik". Obsah nie je podstatny, hlavne ze je pekna flaska so sosakom 😀

dejka77
27. feb 2014

Ked som si precitala zlozenie sirupu tak sa mi zhnusil. Urcite je lepsi riedeny 100% dzus. Ale najlepsia je samozrejme cista voda.
Skodi to urcite, ved je tam cukor a umeliny.

saimaa
3. mar 2014

My sme tiež nepili vždy čaj s cukrom, ovocné čaje sme vacsinou pili s medíkom 🙂 A teraz čaje pijem zásadne bez cukru, je to úplne niečo iné, ked pijem napr. zelený caj bez cukru. Ale deťom by som aspon ten med dala, hoci som počula aj názory, že med tiež nie je dobrý, ale kedže sme z včelárskej rodiny, tak názor už na to mám...

Ináč dnes som bola v školskej jedálni, a k zeleninovej polievke a perkeltu bol na pitie sirup. Ale takýýý sladký som už dávno nepila! 😖

22beba
3. mar 2014

ja dam vodičku so sirupom len na rýchlo ked pridem napr domov a neie je uvarený čajík ... a kupujem taký lepší sirupček lepší ten jupi ako nejaký obyč ... ale najviac preferujeme čajiky 🙂

saimaa
3. mar 2014

Dnešná doba je ale taká divná, spochybňuje sa snád každá potravina, či je dobrá, či nie, kvalita ide dolu vodou, kadekto sa oháňa všelijakými štúdiami, ktoré dokazujú, že to a to nie je zdravé....Už ma to aj dosť otravuje, nič iné neriešim, len čo je zdravé, čo je prírodné, sledujem etikety, je to na nervy....
Asi je najlepšie použiť sedliacky rozum pri nákupe potravín, a jesť skoro všetko, ale s mierou.
Takže raz za rok si dám aj tú bagetu, aby som si budovala imunitu na takéto nezdravé jedlá 😀

bibistec
6. mar 2014

ja som to ako dieta neznasala, fuj doteraz mam pocit ze ked pijem nieco sladene musim to zapit vodou lebo som z toho smadna...ja dietatu nedavam sladene sirupy ani nic podobne kazia sa z toho zuby a zbytocne si zvyka na take gebuziny