Skúsenosti a reakcia vášho dieťaťa po podaní Dithiadenu

lucylla26
26. máj 2016

Ahojte maminy , idem si k Vám po radu, alebo skor skúsenosť . Syn má 22 mesiacov, predchádzajúce dve noci bol zobudený každú chvíľu 😔 Dnes nadránom som mu podala polovicu tbl Dithiadenu, predpísala mu ho detská lekárka v čase, keď mu išli zúbky a nič sme nespali. Drobec sa mi zobudil ráno o 6:00 a o 10:00 zalomil do 12:15 a teraz zase zaspal. Známa z lekárne ma upokojovala ,že je to v poriadku ale bojím sa . V čase keď bol prebratý, aj sa zahral, aj zasmial . Máte Vy nejakú osobnú skúsenoť s Dithiadenom? Ďakujem za každú radu a za každý názor . Lucia

dotka04
26. máj 2016

@lucylla26 pri podaní dieťatu nemám, ale brala som ho na alergiu ako dospelá a mňa osobne uspával, tak čo ešte to dieťa 😀 Ale podľa mňa ak vám ho dala dr. už predtým kvôli zúbkom a neprekročili ste dávkovanie, tak sa nemá čo stať.

jankastubka
26. máj 2016

My sme to brali teraz na laryngitidny kasel a upozornovali nas, ze moze po nom byt ospanliva. Je to asi dost silny liek, neviem ci by som ho davala len na zubky, aj ked ja nie som lekar.

marika_marika
26. máj 2016

My sme ho tiež už viackrát mali. Napr. pri kašli, alebo atopickom ekzéme so svrbením. Nám ho vždy predpísala doktorka preto, aby sa deti vyspali, takže nevidím nič divné natom, ak po ňom dieťa naozaj spí. Až na výnimočné stavy sme ho podávali večer, a teda cez deň, už deti neboli spavé...

lucylla26
autor
26. máj 2016

@dotka04
@jankastubka
@marika_marika
Ďakujem pekne ženy , nejak to snáď zvládneme . V čase ,keď mu tie zúbky išli,som mu ten liek nepodala, teraz prvý x v živote s ním mám skúsenosť tak som trochu vystrašená. Ale mojká sa,túli, len má také pol hodinové šlofíky medzi tým 🙈 A nakoľko je extrémne živý tvor a spoločenský ,tak mi aj chýba že stále nedávame pozor aby si niekde neublížil 😉

dotka04
26. máj 2016

@lucylla26 nemáš za čo 😉 Neboj nič, možno aj jemu chýbalo, že bol nevyspatý a teraz to takto doťahuje 🙂 Inak potom mi napadlo, že kolega, keď bral dithiaden na veľmi silnú alergiu (mal aj vyššie dávky), tak si normálne musel vziať voľno, lebo doslova zaspával za stolom 😀 Potom vravel, že on tie 2 týždne, kým nedokvitli tie stromy či čo, fakt len prespal, už sa oňho žena začínala báť 😀 A to je 120 kg a okolo 2m vysoký chlap ako hora 😀
Ale ja byť tebou, tiež by som mala hneď obavu, či je všetko v poriadku, takže ťa úúúúplne úplne chápem 🙂

lucylla26
autor
26. máj 2016

@dotka04 Bála som sa čo mu je 😔😔 Pred chvíľkou zas zaspal ale úprimne povedané ,moc sa teším keď už bude vo svojej forme .

katarinamarkova
26. máj 2016

@lucylla26
- prečo predchádzajúce dve noci nespal? čo bolo príčinou?
- neboj, nič mu nebude....
- ja osobne: keďže viem, že na mňa takéto a iné lieky pôsobia asi vždy trošku viac 🙂, som minule z nutnosti dala večer 1/2 tabletky dithiadenu.....v noci mohli aj tanky padať.....ráno som mala skutočne silný problém sa zobudiť a do obeda fungovať.

zuz02
26. máj 2016

Na detoch dithiaden vyskusany nemam, ale ja som ho v dospelosti zobrala asi zo trikrat a vzdy som bola do pol hodiny "tvrda". Takze sa necudujem, ze tvoj syncek tak po nom spinka.

mimusa227
26. máj 2016

Ahoj,nam tiez idu zubky a nam zasa nasa lekarka odporucila fenistil kvapky.Dithiaden a pol tablety sa mi zda prilis,necudujem sa,ze ti tak spinka.

bibistec
27. máj 2016

dithiaden je utmovak ale napr moja dcerka po nom bola hyperaktivna az kym od vycerpania nezaspala v stoji lekarka okamzite povedala ze ho nesmie viac brat ale je to skor zriedkava reakcia

zabina27
28. máj 2016

nasmu to davali v nemocnici, ked sme tam lezali so zapalom pluc, pichali mu to do infuzky do zily, ale nepovedali mi, ze by mal byt spavy. az mamina mi to povedala, tiez som sa cudovala, ze tolko spinka, v podstate spal v tej nemocke skoro stale. potom este par dni aj doma, asi kym sa mu to uplne nevyplavilo, potom uz bol ok. ale tiez mi to chybalo, ta jeho zivost, blaznivost 😉 ale zase spanok tiez pomaha 🙂

gabona1
31. máj 2016

Ahoj, určite je z dithiadenu spaví, aj ja som mala koprivku a keď som brala tento liek, tak som bola ako mechom udretá. Je pravda, že spánok lieči, keď je dieťa choré, je lepsšie, keď oddychuje. Radšej nech ho takýto liek uspí, ako keby mu mali dávať nejaké silné lieky na spanie, utlmenie.

lucka2146
7. jún 2019

Ahojte stalo sa vám už aj to ze vám na dieťa vôbec nezaberal? Mne malý po tom ani nespi a ani svrbenie neprechádza.