Slnečný úpal u 2,5 ročného syna

27ivana
9. jún 2020

Kocky, mate niekto skusenost so slnecnym upalom reap. prehriatim u dietata? Mam 2,5 rocneho syna. V sobotu cely den na slnku. Fukal vietor, ani ma nenapadlo, ze je slnko tak zradne, blba som, najradsej by som sa vyfackala.
Ale k veci. Vecer uz horucka okolo 39, dalsia noc 40,2, tato noc 39,5. Davame nurofen, rano teplota znova 39,5. Nevracia, je v pohode. 39,5 a dieta akoby mu nic nebolo. Smeje sa, dobrovolne sa sprchuje. Vela pije. Volala som s lekarou samozrejme, dnes mam opat volat ako na tom sme.
Mali ste niekto nieco podobne? Ako dlho to moze trvat? Je to fakt cudne.
Dakujem aspon za precitanie.

simkids
9. jún 2020

@27ivana pokial si pamatam, tak nam to zvacsa prechadzalo na druhy den, dcera mala dvakrat zo skolky, ked malo pila vonku. Drzim palce, nech to cim skor prejde

simsalabim
9. jún 2020

@27ivana zda s ami to nejako dlho. Ja som mala upal viackrat za zivot (kvoli otcovej praci sme nejake obdobie zili v teplych krajinach) a teda na druhy den mi vzdy bolo uz dobre. Vecer, noc som niekdy aj prevracala, preteplotovala, davali mi chladne obklady, miestni nanasali aj jogurt na telo, ale rano bolo vzdy uz takmer uplne dobre. Nebude to u vas skor nejaky virus?

miskooo1987
9. jún 2020

Stalo sa nam, ale vzdy to po par hodinach preslo.

27ivana
autor
9. jún 2020

Lekarka vravela, ze to moze trvat aj 3-4 dni, kym sa hlava da do poriadku. No zaujimalo ma ci ma niekto aj realnu skusenost. Ale je pravda, ze ratam aj s inou moznostou, napr. 6ta choroba. Uvidime o par dni.

zuzu1232
9. jún 2020

@27ivana ja som mala hrôza prevracala som celý deň aj noc a horuckovala na druhy deň som bola fit

27ivana
autor
9. jún 2020

Boli sme u lekarky, upal to urcite nie je. Vraj mame pockat na vysyp, ci to nebude 6ta choroba a ked neprejdu horucky do 5 dni, treba testy na covid ???? Kokos, skoro som tam onemela. Co? Vsetci sme teraz v strese a modlime sa, nech sa vysype.

simsalabim
9. jún 2020

@27ivana neboj, urcite to nebude covid, ved ho tu takmer nemame. Bude to nieco ine virusove.

27ivana
autor
9. jún 2020

@simsalabim ved to, ze uz to tu ani nie je. Vravela som aj lekarke, ona mi na to splechla, ze mozno sa to uz tak zmutovalo, ze to je v populacii a ani o tom nevieme. Ze super! Stale vsak verim, ze je to 6ta choroba, dufam....dokelu

simsalabim
10. jún 2020

@27ivana lekari niekedy nevedia, ze vsetko co povedia, pacient vnima velmi citlivo...urcite to nemala takto povedat.

27ivana
autor
10. jún 2020

Tak je to 6ta choroba. Dnes teplota ustupila a vysypal sa. Nastastie 😊
Este by ma zaujimalo, ako sa prejavypuje tato choroba u starsich deti. Mam 7 rocnu, ktora tuto chorobu nemala, aspon myslim. Idem pohladat, ci ma niekto skusenost, ci aj u nej mam cakat 40tky 🙈

simsalabim
10. jún 2020

@27ivana super. Ta lekarka vas strasila uplne zbytocne... A pre buducnost - fakt si nemyslim, ze upal moze trvat dlhsie ako jeden den - je to iba prehriatie organizmu. Ked sa organizmus schladi, uz je to OK.

3petka
10. jún 2020

@27ivana No tak by som bola rada keby si napísala že ako ste dopadli. Lebo môj syn 4 roky mal v marci take horúčky ako nikdy. Nemal mat z čoho, sople nemal, hrdlo ok no proste všetko ok a dieťa 4 dni v 39+... Ani lieky nejak nepomáhali ani sprcha. Na pól hodinu mu klesla teplota na 38,5 a potom znova stúpalo. A potom dva dni už iba mierne zvýšená... ale inak dieťa ok... jedol pil ...

27ivana
autor
10. jún 2020

@3petka s mladsim je to uz ok, ako som pisala vyssie a dcerka...uvidime co bude. Ona ma vsak super imunitu klopklop, nedostala odomna minuly rok chripku, co som ja tyzden zdochinala v posteli s horuckami a nevedela sa ani pohnut a kiahne mala bez teplot. Takze sama som zvedava, co bude.

monikaduskova
10. jún 2020

aj moj syn mal tiez ked sme boli pri mori...prvu noc vysoke teploty.druhy den uz len zvysenu a vecer uz nic....nezda sa mi.ze z upalu tolko dni ma vysoke teploty ale som laik

27ivana
autor
10. jún 2020

@monikaduskova nebol to upal, ale 6ta choroba

monikaduskova
10. jún 2020

@27ivana som si aj myslela. ze to bude nieco take...dufam ze uz je lepsie

27ivana
autor
11. jún 2020

@monikaduskova uz mu nic nie je, len je z neho docasna lienka 😊