So synom do tábora a kiahne

janickacrazy
14. júl 2014

ahoj baby mali sme ist do rodinneho tabora vsetci 4, ale ochorel nam mladsi syn, dostal kiahne, rozmyslam, ci mam ist aj sama so starsim synom, alebo zostat doma, tak som sa uz tesila, ze konecne niekam pojdeme och, co by se robili vy na mojom mieste

hermina_
14. júl 2014

@janickacrazy ja by som zostala s mladsim doma a starsieho by som poslala s manzelom

zuzitko74
14. júl 2014

@janickacrazy Ako by si s čistým svedomím vyplnila a podpísala čestné prehlásenie o bezinfekčnosti? Tam predsa podpisuješ, že dieťa, ktoré ide do tábora nie je choré a ani nebolo za posledný týždeň v styku s niekým, kto má infekčné ochorenie.

hermina_
14. júl 2014

@zuzitko74 ale je mozne, ze starsi uz kiahne mal

bibika55
14. júl 2014

@janickacrazy Ostala by som doma.Choré dieťa najviac túži po mame.Zákon schválnosti je neúprosný vždy keď sa človek na niečo teší.Sto krát overené.Voči vášmu dieťaťu by to bola zrada.Nenechala by som choré dieťa ani v tých najlepších rukách.

monicm
14. júl 2014

@janickacrazy ak starší kiahne mal,tak on môže v kľude do tábora a chod s ním bud ty,alebo manžel,ak kiahne nemal,do tábora by nemal,nakoľko by mohol byť infekčný.

zuzitko74
14. júl 2014

@hermina_ Jasné, že je to možné, ale rovnako je možné aj to, že je typ, čo ich chytí 2x za život. Práve preto tie pravidlá existujú a je dobré ich dodržiavať. Ja to aspoň beriem tak, ja si nedovolím ani na červenú prebehnúť, aj keď nič nejde. 😀

janickacrazy
autor
14. júl 2014

starsi uz mal kiahne, inak by som o tom tabore ani neuvazovala, ideme az o tyzden, takze to uz mladsi bude viac menej v pohode, len do tabora by stale este nemohol, ostal by doma s manzelom a s babkou

latvia
15. júl 2014

nezabudajme hlavne na to, ze kiahne sa v pohode mozu vratit, clovek, ktory uz raz kiahne prekonal, ma v sebe virus, ktory sa moze reaktivovat stykom s infekcnym clovekom, ktory ma kiahne. reinfekcia potom prebieha pod obrazom pasoveho oparu, tak bacha na to....