Soľná fajka verzus inhalátor

mimimami3
12. okt 2014

Kedze nase dve deti (2 r. a 3,5 r.) maju neustale problemy s dychacimi cestaa mi (za poslednych 9 mesiacov mali obidve 2x zapal priedusiek aj s bonusom - anginou, vo februari sa z neho dusila mensia, teraz v septembri starsia (tentokrat sme skoncili aj v nemocnici, lebo mala zlu saturaciu a dychala naozaj zle)... rozmyslame, co s tym okrem liekov mozeme robit... ono tie infekcie ani neboli take zavazne, len ich priedusky velmi prehnane reagovali, uz sme aj odoslani na imunologiu.
rozmyslala som nad solnym inhalatorom (solnou fajkou) alebo nad klasickym kompresorovym inhalatorom (ako maju aj v nemocnici)... mate skusenosti s jednym alebo druhym? v solnej fajke sa inhaluje aj preventivne sol zo solnych bani (efekt je rovnaky ako pri pobyte v solnej jaskyni), moze sa pridat kvapka eterickeho oleja. klasicky inhalator je uz vacsi, na elektrinu a v nom sa da inhalovat napr. vincentka alebo aj lieky (povedzme ambrobene sirup, ktory brali uz x-krat na uvolnenie hlienov existuje i v podobe na inhalovanie - cim by sa dostal len do priedusiek a nezatazoval cely traviaci system)... neviem sa rozhodnut, co z tychto dvoch veci kupit... a ak klasicky inhalator, s ktorou znackou mate dobre skusenosti?

mawka
12. okt 2014

@mimimami3 ja rozmyslam tiez, ale pohravam sa s myslienkou, ze radsej kupim na zimu zvlhcovac a cisticku vzduchu 2v1 a ked tak az potom nejaky ten inhalator. tiez som rozmyslala, ci ten velky elektricky alebo maly solny a kedze sa malej nepotvrdila astma ani nic dramaticke, vazne, tak radsej ten solny na prevenciu.

mavame v byte sucho v zime, ked sa kuri. a aj nasi. a dalej ze byvame u hlavnej cesty a ono tie vypary a prach u nas urcite su. takze si myslim, ze nam nadoma pomoze ta cisticka a zvlhcovacka. uvidim. drahe je to ako slak 😒

domitobi
12. okt 2014

@mimimami3 mam obe solny ale nezda sa mi az taky super syn nechcel vdychovat možno aj preto ale kupili sme omron parny inhalator a ten je super 🙂 pouzívame ako prevenciu kedze je alergik a klop klop 🙂

mimimami3
autor
12. okt 2014

@domitobi a inhalujete co ako prevenciu? vincentku alebo sa da aj nieco ine, povedzme morsku sol (rozpustis ju potom vo vincentke alebo v normalnej vode?), pripadne da sa pridat aj etericky olej (povedzme eukalyptovy)? lebo v popise som nasla len vincentku spomenutu...
@mawka nad cistickou som uvazovala tiez, ale zase som pocula, ze potom si deti zvyknu, ze doma maju cisty vzduch a ze nie su zvyknute sa stale stretavat s prachom, alergenmi...
preto rozmyslam radsej nad tym parnym inhalatorom alebo solnou fajkou, ze tie vlastne obidve len precistia dychacie cesty, aby boli odolnejsie...
ale mozno u vas je to ine, ked mate suchy vzduch a blizko hlavnu cestu... my mame v byte zase vlhkost a nie a nie sa jej zbavit, vetrame o milych 5, pradlo susime vonku, okna sme si dali dostelovat, no nevieme sa toho zbavit (nastastie uz vyse roka aspon plesne nemame)...

mimimami3
autor
12. okt 2014

@mawka nasla som i toto, mozno pre vas by to bolo fajn, pre nas nie, kedze mame v byte skor vlhko:
http://www.solnadzlato.sk/liecivasol/eshop/1-1-...

jaya47
12. okt 2014

Pouzivala som obe, jednoznacne u mna vyhral kompresorovy inhalator. Na solnej fajke mi vadilo, ze je to na sucho. Inhalovala som vzdy vincentku. Inhalator mam znacky omron. Je to vsak dost hlucne, tak v noci v panelaku neinhalujem.

mawka
12. okt 2014

@jaya47 nerozumiem ze nasucho, mozes mi viac o tom napisat? tiez este nemam skusenosti, zaujima ma to. rozdiely a tak. dakujem

@mimimami3 pozriem to, vdaka. my mame praveze sucho. rozmyslala som, ze by som to pouzivala len trebars pred spanim, ze by sa detska izba vycistila a zvlhcila. cez den ani nie, ved su v skole, skolke a presne aj preto, co pises, aby nebol ten vzduch stale uplne cisty, aby ich potom nedrazdili bezne prachy a roztoce a podobne. teda hlavne mala. maly je uplne ok.

jaya47
12. okt 2014

@mawka Ak ma ta solna fajka taky princip, ako mala moja - komorka, v ktorej je sol, tak mne vadilo to, ze som vlastne vdychovala suchy slany vzduch. Kedze mam suche sliznice, tak ma to skor tak stipalo. V tom inhalatori som vdychovala vincentku, teda "na mokro", vzdy sa mi zvlhcila pritom aj sliznica.

mawka
12. okt 2014

@jaya47 aha, tak to ano, to dava logiku.

maca283
12. okt 2014

Ahojte my mame doma zvlchcovac vzduchu ale nemam pocit ze by to bolo take super A mame aj obycajný inhalator od firmy Just za par eur ked uz potrebujem nahrievat a som spokojna Pouzivam vriaciu vodu a etericke oleje 😀

ivinka22
4. jan 2017

kocky,viem ze to je stara tema...ale spytam sa...solna fajka ma nejake ucinky ako tvrdia v popise?..