Špičkovanie u dieťaťa iba ako zlozvyk

mama4444
30. okt 2023

Dobrý večer maminky. Prosím vás poraďte mi alebo nejaká dobrá rada na Špičkovanie 2,5t dieťa. boli sme aj u ortopéda nemá vôbec žiadne problémy iba ploche nôžky “ze iba málinko” sle to sa napraví vložkami co nam predpísal. Ale teda tým že sa vie postaviť na celé nohy a občas chodí aj normálne uznal to ortopéd ako zlozvyk odkedy ma ortopedické vložky tak veľmi veľa špičku( boli ho to ) je samozrejme keď mu poviem nech sa postaví na celé nožičky tak sa postaví spraví 5 krokov a opäť znova na špičky. Už neviem ako mám dieťa donútiť aby chodila pomalinky a na celý nohách
je to nejaký zlozvyk obdobie ako tomu predísť alebo niečo prosím ďakujem!?!

pininka1
30. okt 2023

@mama4444 ja som špičkovala do troch rokov, môj syn tiež dosť dlho, napravilo sa to samo. Co mame ale v škôlke autisticke deti, niektorým ani ortopedické topánky nepomohli

tani777
30. okt 2023

V 2.5 rokoch dieta ploche nohy nemoze mat,noha da vyvija postupne..v tych ortopedickych vlozkach sa ani necudujem,ze sa nechce postavit na celu nohu..vela deti ma v tomto veku este "tukovy vankusik" na nohe,a ta ortopedicka vlozka nan tlaci..moj nazor je,ze ich netreba,treba ho nechat objavovat svet aj nohami,nie dat ich do zveraka a tlacit na ne..vela behat po roznych terenoch,preliezat a podobne..obe moje baby v cca 2 rokoch spickovali,obe v ramci spoznavania toho,co dokazu..mladsia dokonca casto a dlho,riesila som s fyzioterapeutkou,je to normalne...neries ortopeda,ries fyzioterapeuta,ak sa obavas,ze ma dieta problem 😊

deni9
30. okt 2023

@mama4444 aj moja 2,5 rocna občas spickuje sme objednaný k ortopedovi...môžeš sa spýtať ako prebieha vyšetrenie?

andreatytler
30. okt 2023

@mama4444 Zda sa ze tie ortopedicke vlozky maju opacny efekt ako si dufala a problem spickovania este zhorsuju. Prestala by som ich nosit a hladala ine riesenie.
Zasla by som za fyzioterapeutom, alebo inym ortopedom.
Spickovanie je znak autizmu. Ine znaky dieta nema?

deedol
30. okt 2023

tiez odporucam riesit s fyzioterapeutom a/alebo s rehabilitacnym lekarom, hadam pomozu viac ako ortoped.

henriettv
30. okt 2023

@mama4444 navštívte fyzioterapeuta. Ploché nohy má každé dieťa pretože až 3 rokoch sa noha dieťaťa začína formovať. Zo spodu na chodidlách má každé dieťa tukový vankúšik, toto by mal vedieť aj ortopéd ako lekár. Za mňa teda ortopedické vložky absolútne nie. Detská noha má chodiť čo najviac naboso, a práve týmto chodením naboso po rôznych povrchoch sa detská nôžka formuje.

mama4444
autor
31. okt 2023

@deni9 ja som sa mala s dietatom najprv prejs po ordinácii hore dole , dieta sa postavilo na špičky potom islo normalne , potom zase na špičky ale ked zastalo stat , doktor povedal , ze AK by malo dieta problemy so šľachami a
A malo skrátené šľachy ( to je príčina oreco deti spickuju) NEPOSTAVÍ SA VOBEC , lebo by ho to bolelo a tá Šľacha by ho nepustila. Potom som si mala dieťa po sadiť na seba a doktor mu so šľachtou kmital hore dole povedal že trošku mu to napravil alebo natiahol tu šľachu ale nemá vôbec vážny problém. Predpísal ortopedické vložky na málinko ploche nohy odporučil mi ortopedické Puzzle ak chcem a to bolo všetko. ( u nas jeden z naj doktorov ) tak neviem teda :(