Sú tieto vyrážky kiahne?

katkasofi
19. júl 2015

Kočky prosím Vás sú toto kiahne? Malý (2r4m) ich má asi cca 20 po telíčku, teplota po odrátani je 37...súbežne ho práve liečim na sladké chrasty..😞 Díky

zara0201
19. júl 2015

@katkasofi No asi ano. My sme kiahnovali v aprili- velmi podobne. Dr. povedala, ze ak ich ma aj vo vlasoch, su to istotne kiahne.

katkasofi
autor
19. júl 2015

@zara0201 to ma nenapadlo pozrieť. Jednu ma v usku, ale za uškami nemá.... A ako dlho ste ich liečili? My totižto by sme mali ísť na dovolenku 😞 a okrem malého mam doma este 2 ďalšie deti..vrrrr

kladina
19. júl 2015

Vyzera to tak. Treba pozriet za uska. Nasa mala v aprili, spustalo sa to podobne. Drzte sa!

katkasofi
autor
19. júl 2015

@kladina za uškami nič. Iba jedna v usku...prvý mal v piatok a dnes ich je tak cca 20...menšie, väčšie..31.7 mame ísť na dovolenku ☹

zara0201
19. júl 2015

@katkasofi Aj v uchu mal-dnu. Meedzi prstami, na chodidlach, dlaniach...mohli sme valcekom natierat.Vyhadzoval sa 4 dni. Potom sme asi 7 dni natierali. Uplne zahojene tak po 3-4 tyzdnoch.A poto hned bum- po kiahnach oslabene telo schytalo 2 x po sebe bakterialnu anginu.

katkasofi
autor
19. júl 2015

@zara0201 😅 no zbohom... Moj sa vrátil pred týždňom z dovolenky so sladkými chrastami... Takze eventuálne by sa po dvoch týždňoch od prepuknutia asi nemohol kúpať v mori že?

zara0201
19. júl 2015

@katkasofi To neviem, ale rataj s tym ze ak idete letecky tak Vas mozno nepustia...

deninka
19. júl 2015

@katkasofi Moja ich dostala 28.6., teraz uz dovolenkuje. Sucasne s mojou ich dostala aj kamoskina dcera, ta na 10. den od prvej vyrazky uz cestovala k moru, lekarka ju pustila, lebo uz nie je infekcna. Zajtra sa vracaju a podla fotiek sudim, ze jej slana morska voda pomohla, lebo vyrazky - chrasty jej uz nie je vidiet (a to ich kamoska pri 250 prestala ratat). My sme mali len do 30 a uz sme tiez v pohode. Ak nebude mat drobec nejake komplikacie, 31.7. budes moct v pohode vycestovat aj s nim. 😉

aliza
19. júl 2015

@katkasofi my sme isli po 2 tyzdnoch z UK na Sk, dcera sa kupala kazdy den na jazere, tam kde mala chrasticky sa jej to neopalilo, ale neskor sa to dorovnalo. ja by som sa mora nebala. Zavisi, aky budete mat priebeh. U nas bol lahsi, po 10 dnoch bolo po kiahnach.

jaruska8
19. júl 2015

@katkasofi Ak sa urobia pľuzgiere, tak sú to kiahne. 😕

katkasofi
autor
19. júl 2015

Juj tak to super... Ze 10 dni. Ja som mala kiahne v 30tke a mesiac som bola off..

katkasofi
autor
19. júl 2015

@jaruska8 uvidím zajtra ci pribudnú 😢

katkasofi
autor
19. júl 2015

@deninka len ja mam doma este 5 mesačnú a 6 ročnú... Tak čakám ze aj tie môžu dostať ak su to teda kiahne 😞

katkasofi
autor
19. júl 2015

@zara0201 ee, ideme na Brač autom... Ale aj tak ak dostanú moje ďalšie dietky....pravdepodobne ich maly dostal v Chorvátsku,pred týždňom sa odtiaľ vrátil...😞

simsalabim
19. júl 2015

@katkasofi nam pri starsej dcere hrozili kiahne pocas dovolenky a dr. Vravela, ze morska voda je super. Problemom je slnko - treba byt v tieni - a ludia... aby im to nevadilo. Ak by ste malu lahky oriebeh kiahni, tak dovolenks by mohla byjdt. A co ostatne deti? Kiahne uz mali?

liv1
19. júl 2015

Vyzera to tak ze to kiahne su ked tak pribudaju a to usko.. Velmi ma udivuje pristup ludi (ze ved chodte), pretoze rozhodne to caka aj dalsie deti a teda taka infekcna familia na dovolenke, no zbohom. Prepac moju uprimnost 😔 . My sme stretli na dovolenke jedno obodkovane dievcatko a teda oblukom sme sa vyhybali. Velmi ti prajem aby to bolo nieco ine...

katkasofi
autor
20. júl 2015

@simsalabim nie, najmenšia ma 5 mesiacov a staršia tiež nemala..

kamajka
20. júl 2015

@katkasofi to takto z foto je tazko urcit.Pozri moj blog ja tam mam chlapcov od prvej vyrazky. Moj mladsi mal styri dni tri vyrazky,az potom sa zacal pomaly vysypavat, starsi mal takisto styri dni ale iba jednu jedinu vyrazku a takisto az po styroch dnoch zacali pribudat.

jaruska8
20. júl 2015

Moja sa vyhádzala týždeň pred bratovou svadbou. No a nešla tam, nechcela som si vziať na seba tú zodpovednosť, bolo tam veľa mladých a ktovie, koľko tehotných... A ešte nemala všetky chrasty, tak som neriskovala. 😕

baryana
20. júl 2015

mne to skor pripada ako stipance od komarov. a prave teraz je "sezona". ale ak chces mat istotu, jedine lekar potvrdi, alebo vyvrati.

tichanska1
20. júl 2015

Neviem či to tu bolo spomenuté, ale mám radu od doktorky na infekčnom, ak chcete aby sa dieťa rýchlejšie vyhádzalo dajte mu za lyžičku tvrdého alkoholu zmiešaného s čajom.

stesil
20. júl 2015

Pokiaľ ich nemáte na tvári tak to potom kiahne nie sú

ichbinich
20. júl 2015

Prvy den-dva sa neda urcit, ci su to ovcie kiahne (ani lekar cisto opticky). Na 2-3 den sa tie prve vyrazky naplnia tekutinou a pribudaju dalsie = to su ovcie kiahne.
Ak su aj vo vlasoch, tak je to iba dalsie potvrdenie diagnozy.
POZOR: ak su to naozaj ovcie kiahne, absolutna karantena! Chore dieta nesmie ist z domu, nesmie ist nikde, nesmie prist na navstevu nikto, kto kiahne este nemal! Takze tym padom zoadna dovolenka ☹
Su vysoko infekcne, preziju aj 15 metrov letu v vzduchu vonku!
Moje deti mal pocas kiahni zakaz vody. Ani len do ordinacie sme nesmeli ist, museli sme cakat v aute a lekar prisiel ku nam do auta (nema extra vchod pre infekcne deti a ma aj novorodnecov na kontrolach a podobne. On to riesi takto.)
Moje deti boli doma 2 tyzdne, kym nezaschli vsetky vyrazky. Az ked su VSETKY vyrazky zachnute alebo maju chrastu, az vtedy zu nie su infekcne! U syna to trvalo 12 dni, u dcery presne 14 dni.

katkasofi
autor
20. júl 2015

@simsalabim este nemali...bola som u dr ale ta to neuzavrela ako kiahne...ze ale môže byť. Tak som z toho debil...

katkasofi
autor
20. júl 2015

@ichbinich dnes by teda mali začať mokvat ale nič...stále je to len červené.. Boli sme u dr ale uzavrela to tak, ze to môžu byt aj kiahne. Tak si vyber teraz....😞

katkasofi
autor
20. júl 2015

@kamajka pozerala som tvoje foto...moj ma tienvyrazky väčšie a červene...tvoj mal hneď akoby vriedok nie?

kamajka
20. júl 2015

@katkasofi no dost chytro sa to na vriedok premenilo,do 24h.

katkasofi
autor
20. júl 2015

@kamajka tak u nas nie...od soboty by to uz prepuklo myslím

stesil
20. júl 2015

@katkasofi Môže to byť vírus ruka noha ústa. Z vlastnej skúsenosti vizeralo to presne ako kiahne. Ale neboli. Máme kiahne teraz.preto som ti písala že keď to nemá na tvári něm
Usiabto byt

ichbinich
20. júl 2015

@katkasofi
Ak sa od soboty este nespravili vriedky, tak to asi kiahne nebudu. Ale pockaj este urcite do zajtra. Ono casto byvaju choroby bez "typickych" priznakov... A to je potom este horsie diagnostikovat ☹
Inak, vies kde mali moje deti vyrazky pri chorobe nohy-ruky-usta? VSADE, len NIE na nohach/chodilach, rukach a v ustach. Dcera ich mala najviac na bruchu... Ale potom sa im zlupali nechty, co je neskory dokaz tej choroby. A na sidlisku jeden chlapec mal ruky-nohy-usta absolutne bez priznakov, az ked sa mu zosupali nechty a jeho mama patrala, ze z coho, tak zistila, ze musel prekonat to chorobu...
Tak si rovno mozeme hodit kockou niekedy 😉
V kazdom pripade dufam, ze to bude nieco menej zavazne a budete moct ist na dovolenku!
Vsetko dobre!