Sú to podliatiny?

matos2017
17. máj 2018

Vie niekto poradiť? Odkedy sa 8mes.syn začal plaziť, sčernela mu koža na kolenách. Najprv bolo vidieť sčervenanú kožu po dlhšom plazení. Teraz už má stále čierne kolená. Ono to skôr vyzerá akoby ich mal špinavé. Môže to ovplyvniť lozenie po štyroch?

kahanikova
17. máj 2018

Nemáte fotku?

ankare
17. máj 2018

Nemá to spalene od koberca?

matos2017
autor
17. máj 2018

@kahanikova nemam a pravdupovediac neviem ci by bolo vidiet na fotke

mijunik
17. máj 2018

@matos2017 myslím, ze ak by to bolo spálené od koberca, mal by to drapľavé. Skús.

matos2017
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matos2017
autor
17. máj 2018

@mijunik Praveze draplave to nema

kahanikova
17. máj 2018

Kludne to môžu byť podliatiny skuste pozrieť na nete kolenačky raz som to videla na ali

matos2017
autor
17. máj 2018

@matos2017
@matos2017 Na poradni si to vsimla aj lekarka a dost sa nad tym pozastavila , ale nic mi na to nepovadala .Co by to mohlo byt a ako to osetrit.Len som si vsimla ze to zapisala do karty. A vyhlasila ze ak do mesiaca nebude sam sediet poSle ho na rehabilitacie

katharines
17. máj 2018

Prepac, vsimla som si tmave miesta na ruke na foto. Tak ak to nie je opalenie, asi si dehydrovana. A ak doktorka posle maleho na rehabilitaciu, tak to bude len dobre. Davaj mu teplaciky, ak lozi a uvidis.

lindusss2016
17. máj 2018

@katharines ak by to bola jej ruka, asi by mala aj problem s nadmernym ochlpenim 😂😂😂

katharines
17. máj 2018

@lindusss2016 mam znizeny jas, tak som nepozerala detaily 😁😂

veronnica080
18. máj 2018

@matos2017 sa čudujem, že doktorka ti nato nič poriadne nepovedala. Však uvidíš aké to bude o mesiac. Možno potom budeš múdrejšia. No teraz mu to aspoň niečim natieraj aby to nemal vysušené a aby ho to nebolelo

kbeata
18. máj 2018

daj mu zobrat krv,nema mat inac sfarbenu kozu na niektorych miestach,doktorka na to nic? a co poznacila do karty??
nemoze to mat zafarbene od latky napr.z teplakov? kvoli materialu myslim
a z akeho dovodu ma ho posielat na rehabil.,nechapem dovody,neoznamila ti to?

matos2017
autor
18. máj 2018

@kbeata spinave to nema ved ho kupem kazdy den, a vsimli sme si to uz pred 2tyz.len som cakala ze to zmizne ,ze je to iba koli tom ze zacal lozit a velmi ja aktivny.este sam nesedi preto tie rehab.

matos2017
autor
18. máj 2018

@matos2017 doktorka si to len poznacila, tak ako minule ze mal modriny na cele

kbeata
18. máj 2018

@matos2017 je mi to divne,modriny a podliatiny sa pripisuju zlym krvnym obrazom,pytaj sa lekarky konkretne,s tym ze chces vidiet co pisala a co tym mysli,lebo podla zakona si ty uzrozumena s jej aktivitou,/podpisala si starostlivost o dieta v jej kompetencii,to znamena ze ona moze vsetko🙂/ze co lekarka vykonava,pise,diagnostikuje,mas moznost si to aj odfotit,ci urobit kopiu,pripadne zmenit lekara...
spinave som nemyslela,iba zajdene od farby,chemicke farby su svina🙂,my sme mali tmavy zadok zo slipov,naozaj,tmave farby su najviac skodlive,naj su blede a velakrat vyprane🙂
a kolko ma mesiacov,ze nesedi sam??

kbeata
18. máj 2018

aha,precitala som ze ma 8 mes.,samostatne sediet moze v cca 9-12 mesiacov,takze furt ma cas,kedze lozi po kolenach nie je problem.,je to iba individualne,pokial by nemal nejaku fyzicku chybu od narodenia
no je kontraproduktivne od lekarky ze si zapisala rehabilitaciu,na zaklade coho

matos2017
autor
18. máj 2018

@kbeata to je to ze ona si pise do pocitaca a ja to nevidim ani ziadnu diagnozu nepovie a podpisovat dava len raz za cas naraz . ja som si to ani nevsimla ze zapisa len muz mi vravel ze si vsimol . uz ju chcem vymenit len nemozem najst dobreho pediatra kt.by mi vzal kartu

matos2017
autor
18. máj 2018

@kbeata tak rehab.mozno - ked sa narodil tocil hlavicku len do jednej strany vtedy tiez nas poslali na rehab.

kbeata
18. máj 2018

@matos2017 v prvom rade si pri dalsej navsteve precitaj vsetko,na tvoju ziadost,co sa ti nebude pacit nech vymaze alebo prepise,povedz ze to chces vytlacit🙂,alebo nech ti to da na mail,nie je normalne ze ty o tom nevies,lebo zo zakona ty si zodpovedna za dieta
mozes ziadat aj to,co si doposial podpisala,ked je tam nejaky zakon,treba si to pozriet aky to je,da sa to aj vyhlasenim anulovat
inac neviem aku mas poistovnu,ja mam doveru,a tam si viem pozriet ukony aj dg co vystavila dietatu,plus lieky co mal predpisane
ak mas naozaj pochybnosti,poziadaj ineho pediatra o vysetrenie,detick do roka maju tusim prednost,staci aj dochadzat do vzdialenejsieho miesta

kbeata
18. máj 2018

to ze tocil hlavicku do strany este nic neznamena,to tocia vsetky deti🙂,pokial nema skrateny sval,ci stuhnuty,no to sa da pocvicit s tym,ked zacne hybat celym telom,tak hlavicka sa toci v pohode,ved teraz toci krkom v pohode,nie?ved je uz velky,lozi,zachvilu zacne chodit

maminecka2
18. máj 2018

@matos2017 Ahoj, neviem si to uplne predstavit, ale moj tiez mal take akoby spinave kolienka, kedze bolo teplo a lozil s holymi nozkami. V podstate to bola podla mna taka "zatlacena, zazrata" spina ktora nesla umyt, kolko sme sa snazili. V podstate stacilo ze sa raz "presiel" po trave, hline a mesiac sme mohli drhnut. A presne, zacal chodit, kolienka sa vycistili, ale zacali modriny, a uz neprestali 😁 Proste chalan 😂
A kolko ma teraz? Ze uz riesi ze by mal chodit.

maminecka2
18. máj 2018

*oprava, sediet nie chodit

kbeata
18. máj 2018

ak by mala lekarka vo svojom zazname udane ze dieta trpi na modriny,bez dalsieho vysetrenia krvi,ako pricina ze preco ma modriny,/pravdepodobna/,mohlo by sa to brat ako ciste tyranie,nechcem strasit,ale je to jedna z alternativ,takze treba Citat a Vediet co podpisovat

stanulienkat
19. máj 2018

@kbeata prepac,odkial mas taku hovadinu,ze na jej ziadost ma nieco vymazat z dekurzu,alebo prepisat?? Lekarka ma do karty poznacit vsetko,aj to,co sa jej nepozdava,alebo zda podozrive. Na jednej strane,to ma riesit a na druhej to nema zapisat?

stanulienkat
19. máj 2018

Podla mna ma dietatko stmavnute kolienka od lozenia. Tak ako mavaju niektori dospeli stmavnute,zhrubnute lakte.

matos2017
autor
19. máj 2018

@kbeata Ved toho sa obavam , lebo nikdy nevies

matos2017
autor
19. máj 2018

@stanulienkat ano je to od lozenia ,len som chcela vediet ci sa to da nejako zmiernit ( okrem chranicov)a ci to zmizne. A ci to nemoze nbyt naznak nejakeho nedostatku alebo komplikacie v klbu

stanulienkat
19. máj 2018

@matos2017 Aaale, nemali by to byt ziadne komplikacie, kup mu nieco na kolienka a premastuj. Mozno taka zrohovatela koza.

kbeata
20. máj 2018

@stanulienkat na to som reagovala,ze ona nevedela co tam pise,spatne by sa samozrejme mohla pozriet,vyjasnit si popride nejake nezrovnalosti,na to ma pravo,nemusis sa rozculovat☺