Sú to prejavy boreliózy?

daskaflaska
1. júl 2019

Ahojte , dcéru minulý vikend niečo doštípalo na chate . Mala to opuchnuté, rozhorúčené a veľmi ju to svrbelo. Myslíte že to môže byť borelióza? Boli sme aj u dr s tým že či to nieje alergia na komáre lebo tých tam bolo požehnane a myslela a možno aj trochu dúfam že by to mohla byť skôr tá alergia.. no dr že to vyzerá na boreliózu tak nasadila ATB ktoré už včera doužívala a 15.7. ide na odber krvi . Štípance boli opuchnuté v strede bledšie a po krajoch červené ale nie tak ostro ohraničené ako pri borelii a okolo vpichu mala ako keby takú reakciu ktorá vyzerala ako by ju popŕhlila žihľava . Dnes tie fľaky vyzerajú ako modriny . Ďakujem za odpoveď

janickacrazy
1. júl 2019

No tak ja som myslela, že najskor urobia odbery a potom dajú lieky, no nie? Známa mala boreliozu po kliešťovi , ale počula som, že aj muchy nejaké ju možu preniesť. A býva tam červený fľak, tak asi to už lekárka pozná, ked vám dala hned lieky.

daskaflaska
autor
1. júl 2019

@janickacrazy dr povedala že vyzerá to tak a tak pre istotu nasadila ATB hneď v začiatku ak sa to aj náhodou potvrdí .. vraj tak sa to robí . Len by ma zaujimalo že či takto nemôžu vyzerať skôr tie alergické reakcie na komárov lebo aj na to povedala že veď môže byť . No ja som zvedavá a zaujíma ma už teraz že čo to vlastne má.. áno to je pravda , nie len kliešte prenášajú boreliózu ale aj mušky a vraj možno aj komáre..

sidicek
1. júl 2019

Podľa mňa alergia, ale poriadna. ATB sa pri takto veľkej reakcií dávajú. Erythema migrans co je prvé štádium. BOreliozy by ešte nebolo vidieť takto skoro po postipani, plus to nesvrbi, nie je teplé ci opuchnuté a je v úrovni koze.

6mia6
1. júl 2019

@sidicek známa to mala opuchnuté, teple a nakoniec modrinu. Ma potvrdenú boreliozu

kittykat22
1. júl 2019

@daskaflaska vasa pediatricka nasadila zvlastny postup pri liecbe mozno boreliozy. ATB sa preventivne nedavaju na boreliozu. Nema to zmysel. 7 dni nic nespravi. ATB sa davaju na 14-21 dni co ja viem a potom sa robia opat odbery. Takze tieto ATB co mala dcera nic nespravia. Uvidis po odbere, moze to byt borelioza a nemusi. Treba odbery. Ja som mala taku reakciu na postipanie komarov raz v lete. Pomohol mi na to fenistil. Obavy ale mat nemusis z ATB, jedna davka ziadnu velku skodu nenarobi. Keby to nebola borela, tak sa nic nestane. Keby to bola a dostanes lieky, tak neviem ci vies, s ATB sa nema chodit na slnko. Malu by si mala drzat doma, alebo v tieni 😕

terezka1947
1. júl 2019

@daskaflaska manzel mal boleriozu 2x,no nikdy tak rychlo po ustipnuti nebol ten povestny prstenec. Toto skor na zapalene nieco,prip.alergiu vyzera. Bolerioza nikdy nesvrbela,nebolela,nebol opuch takyto.

danielahamar
1. júl 2019

@terezka1947 mňa boreliozu svrbela, ant. som dostala hneď, bez odberu krvy, keďže som mala fľak ako dlaň, ale tri týždne po vybratí kliesta

terezka1947
1. júl 2019

@danielahamar no,moze byt...ja pisem iba skusenost manzela. Ale tiez tak.cca 3t po ustipnuti bol az prstenec.

daskaflaska
autor
4. júl 2019

Ďakujem za odpovede. Tak asi neostáva iné len čakať na krv a podľa toho sa teda uvidí.

ildiko36
4. júl 2019

@daskaflaska moja dcera mala boleriozu a nikdy v zivote ju klieste neustipli..vyvolala to infekcia yersinia..mala dost zdravotne problemy i ked mala vysledky na hranice..skoro odlepla

ildiko36
4. júl 2019

@ildiko36 oslepla