Svrbenie v zadočku 4 ročného syna

tanja61
16. jan 2012

ahojte baby bude vediet niekto poradit?moj syn ma 4 roky a stazuje sa uz asi tyzden na svrbenie v zadocku a je s toho nervozny.....po kazdej stolici sa ho snazim sprchovat a zadok dokladne vycistit ked niesme doma tak s vlhkymi servitkami tak neviem o co ide....zadok ma dost podrazdeny a cerveny a teraz neviem ci je to tym ze sa skrabe alebo zo stolici?napadli ma aj chlisty ale nevidela som nic ....mam navstivit lekarku alebo ste sa s tym niekto uz stretol a nieje to nic vazne?dakujem za odpovede

sisaha
16. jan 2012

@tanja61 tiez ma prve napadli hlisty (oni najcastejsie vyliezaju v noci von). Skus odovzdat vzorku stolice doktorke, nech to vysetria.

tanja61
autor
16. jan 2012

@sisaha ked vyliezaju v noci je mozne ich vidiet?

filipal
16. jan 2012

@tanja61 aj mu zadocek niecim mastis? moze byt aj na nieco alergicky, dokonca aj na tie vlhcene obrusky. mne sa osvedcila calciova mast. ale niekedy nezaberie a treba skor nieco na plesne. zalezi na pricine podrazdenia. ci je skor z vlhkosti, alebo z inych dovodov. najlepsie je vyskusat, co zaberie.
a vylucit treba to, co spomina Sisaha.

cmeliatko
16. jan 2012

isla by som na tvojom mieste hned detskemu doktorovi - mozeme sa iba dovtipit co by to mohlo byt...

jonas17
16. jan 2012

@tanja61 hlísty nevidíš, hlísty nevyliezajú, tie sú také dlhšie.vyliezajú v noci na zadoček mrle detské, tie sú najčastejšie u detí.v noci kladú vajíčka na zadoček a preto svrbia. ked ráno pozrieš zadoček, tak tam uvidíš normálne sa hmýriace tenučké maličké biele mrle. daj mu cesnak, ten ich vyničí, ale išla by som k dr. so stolicou, dostane sirup a malo by to vykynožiť..

tanja61
autor
16. jan 2012

@filipal no davam mu sudocrem po nom sa uz nestazuje ...zacala som mu davat probiotika-prebiotika pretoze nemal pravidelnu stolicu tak od prveho dna ked to zacal uzivat je to asi 5dni ma stolicu kazdy den a niekedy aj dvakrat niekedy je normalna niekedy zase hnacka je mozne aby to malo nieco spolocne?no jednoznacne pojdem radsej k lekarke zajtra..... 😒

lyongirl
16. jan 2012

ja by som išla k mudr., pretože takto si len domýšlaš, čo by to mohlo byť. Ja som mala podobný prípad, tiež ma svrbel zadok, stále som to odkladala, až sa to nedalo vydržať, sestrička ma hneď nastrašila mrlami a ja som mala "iba" nejakú pleseň, tuším, moc si to nepamatám, ale jedna mastička a bol totálny pokoj...

tanja61
autor
16. jan 2012

je na parazity aj nejaka prevencia nejake sirupy alebo cokolvek?

filipal
16. jan 2012

@tanja61 probiotika su fajn a ked ten krem zabera, tak je dobre. su ludia, ktori su citlivi a neustale musia pouzivat osvedcene maste. ale pre pokoj duse chod k tej lekarke, aby si nieco nezanedbala.
ano, su sirupy aj na parazity, to by ti predpisala lekarka.

jonas17
16. jan 2012

@tanja61 prevencia? umývať ruky, nehrať sa s mačkami, so psami, umývať ovocie...ale to sa nedá vždy ustriehnuť..o sirupe neviem, ale ved to zase nie je také strašné, ak ich má, čo ešte nevieš, tak dostaneš sirup a bude dobre, neboj... 🙂

anjelicek26
16. jan 2012

@tanja61 - pravdepodobne detske mrle, zbadat ich je uuuplna nahoda, su malinke, pol centimetrove, milimeter siroke, tiez zazitok, co mala doniesla zo skolky...symptomy boli rovnake... k lekarovi, kedysi na to bol sirup, tusim pyrvinium, ale uz sa nevyraba, teraz su tabletky - vermox. Staci jedna tabletka a o 4 tyzdne dalsia a je po probleme. Ale je to na predpis. Malemu poriadne dohovor, nech si umyva rucky, aj ked v skolke/skole je to tazke, dieta pred nim si neumyje, chyti klucku na zachode a maly do pusy... fakt umyvat ruky pred jedlom - je najefektivnejsie.

Cesnak moze pomoct, ale v takom mnozstve, aby sa ich definitivne zbavil - to by musel zjest pocas 48 hodin celu hlavicku a to do 4 rocneho dietata asi nedostanes.

strihalka
16. jan 2012

@tanja61 ze by tzv. cervici?vim, ze jako mala jsem si sedala do lavoru s vodou a mamina do toho neco fialoveho sypala, takke male fialove trubicky, ty se rozpustili v te vode...

anjelicek26
16. jan 2012

@strihalka - hm to to nebude, ak ho to svrbi pravidelne, ma zacervenanu ritku, chodi do skolky, mne pod ciarou z toho vychadza len parazit. A tato tabletka to poriesi. Ono sedavy kupel pomoze len lokalne, ale cervicky su predsa v crevach a parazituju...

mihouk
16. jan 2012

@strihalka To fialove je manganistan draselny, na dezinfekciu. Mama mi to chcela nanutit, ked mal maly podrazdenu ritku ( ma 2,5 roka a zadok citlivejsi ako babo), das par zrniecok do vody a je to, lenze on pravidelne pije vodu ked sa kupe, takze taky levandulovy olej ako prirodna dezinfekcia sa mi zda lepsi, rozhodne jedlejsi 😀

strihalka
16. jan 2012

@mihouk ano to bude ono...😀
me se o vzdy libilo, ze jaka je kouzelnice😀

marecek1
17. jan 2012

@tanja61 mňa tiež napadajú parazity. presne ako píše anjelicek26, teraz sa už sirupy nedávajú, ale tablety vermox, ktoré sú na predpis.
ak dnes pôjdeš k lekárke, zober so sebou vzorku stolice na vyšetrenie. a nesťažuje sa ti aj na bolesť bruška - tak v oblasti pupčeka? aj to môže signalizovať prítomnosť parazitov (aspoň mne to bolo u lekárky tak vysvetlené), a niektoré sa ani zo stolice nezistia, musí sa odobrať krv.

domácim liekom proti črevným parazitom je tiež kyslá kapusta, kapustnica, len neviem - je to presne ako pri tom cesnaku - treba toho väčšie množstvo, či ti väčšie množstvo dieťa vypije.

ešte ma napadá: kamarátkinu malú tiež stvrbel zadoček, sa stále škriabala, detská lekárka ju poslala na chirurgiu, sa jej tam pozreli do zadočku, a mala tam niekde malú trhlinku, teraz neviem presne, či na čreve??? odporučili tekutejšiu stravu, aby mala redšiu stolicu, a sedavé kúpele z dubovej kôry a ešte takú masť homeopatickú - myslím avenoc?

bets
17. jan 2012

bud su to parazity - najskor mrle, ale aj ako pise
@filipal
moze byt alergicky na tie kupovane vlhcene obrusky. moje deti ich nezniesli, hned mali silnu alergicku reakciu, pokozka okolo konecnika bola cervena a svrbela. niet nad cistu vodu pri hygiene po stolici. ak sa neda sprchovat, tak navlhcit napr. papierovy obrusok cistou vodou.

adrika214
17. jan 2012

@tanja61 to budu urcite mrle, a najviac im pomaha cukor. Papa maly vela sladkého? Na nejaku dobu by som mu sladke vobec nedavala, ja sama som to mala ako dieta a je to velmi neprijemne...a urcite by som nepouzivala vlhcene obrusky, a papat vsetko kde je vitam C

sante81
17. jan 2012

chod k doktorke nech urobí vyter zo stolice, na druhy den, alebo v ten isty den budes vediet na čom si. na čo čakat a trápit syna ??

adrika214
17. jan 2012

@tanja61
a zabudla som dodrziavat 100% hygienu ruk

adanov
17. jan 2012

čo píšu skúsené maminy určite účinkuje, ale musíš najprv vedieť proti čomu bojovať, potom je na Tebe či si vyberieš liečbu z lekárne alebo rady starých mám, rozhodne navštív lekárku, mi sme to tiež absolvovali, tzv. zlep z konečníka, výter, 3x vzorku zo stolice, malej potvrdili kandidu a potom sme už vedeli ako postupovať

xixi7
17. jan 2012

Skus rano skontrolovat okolo ritneho otvoru, ci tam nie je nieco biele. U nas to vyzeralo ako malicke kusky servitky a nehybalo sa to. Da sa to nachytat v roznych detskych zariadeniach. Zbehli sme pred mesiacom k doktorke a ta, ze teraz jej skoro kazdy druhy vola kvoli mrliam. Je na to liek, tusim Vermox. Jednu tabletku das teraz a druhu preventivne po mesiaci. Preventivne sa mozu preliecit aj ini clenovia domacnosti. Ale ak si si nie ista, tak zo vzorky stolice by to mali urcit.

rainbow0508
17. jan 2012

JEDNOZNACNE IST KU DOKTORKE!!! Take "asi su to mrle", "asi zabera to ci ono" moze drobcovi aj uskodit. TAke domace "samonasadzovanie" liekov nie je v pohode. Mozes nieco pokazit. Urcite co najskor s drobcom, so vzorkou stolice ku doktorke a dat malemu urobit aj vytery zo zadocku. Tak bude uplne jasne, co to je a moze sa to dat do poriadku. Ver mi, viem, co hovorim...mojej sestre tiez takto "hadali" a lieky, ktore skusili, jej ubllizili inde. Taketo experimentovanie si moze clovek dovolit sam na sebe, ale u deti radsej neriskovat. 😉 😉 😉

tanja61
autor
17. jan 2012

Dakujem baby za vase nazory dnes sme objednani k lekarke tak som naozaj zvedava ako to bude riesit lebo mi zijeme v UK a tu to nefunguje ako u nas 😉 dufam ze zoberie vzorku tak uvidime......ano stazuje sa aj na bolest bruska a stolicu nema tvrdu ale ma ju castejsie odkedy mu davam probiotika 😉 co sa tyka hygieny ruk tak na to dbam dokonca az velmi ale maly je v skole a aku tam maju hygienu ruk to ani netusim ale samozrejme mu to prizvukujem aby si ruky umyval......napisem ako sme dnes sopadli dakujem 😉
@rainbow0508 nejdem ho liecit sama pytala som sa len na prevenciu 😉

tanja61
autor
17. jan 2012

@anjelicek26 ty si zila alebo zijes v UK?nevies zoberu mu krv ak poziadam a vyter s konecnika?

anjelicek26
17. jan 2012

@tanja61 - nezoberu mu stery. Ako my sme mali to stastie, ze sme dva dni na to leteli na slovensko, tak som si pockala... a tam si to zaplatila... nechcela som len tak kvoli "podozreniu" malej nieco davat. Oni mi chceli dat vseobecne nejaky sirup na parazity, ale ja som chcela vediet, ze ake...

Musis to nafuknut, hnacka, bolenie bruska, skrabanie, neklud...

rainbow0508
17. jan 2012

@tanja61 V pohode...verim, ze si sikovna mamina a vies si poradit aj bez nas 😉

tanja61
autor
17. jan 2012

@anjelicek26
@rainbow0508 takze boli sme u lekara ten povedal plesen......dostali sme mast takze uvidim ako to pojde 😉

tanja61
autor
17. jan 2012

@anjelicek26 a jednoznacne je to sialene ze neberu vobec krv a ani nerobia ine vysetrenia bez naozaj vaznych dovodov 😒

anjelicek26
17. jan 2012

@tanja61 - spravne to nie je, my obiehame vsetko, co potrebujeme v nemecku, len k zubarovi chodi mala tu a ked nieco treba urgentne...