Syn už 3 týždne kašle

10. apr 2024

Mamičky prosim Vás. Alé máte skúsenosti. Synmal pred mesiacom sopliky - klasika husté zelené, odsávali sme striekali fyziologicky a nejako sme sa ich zbavili - ale dotoho prišiel aj kašeľ. Dr mu pozrela hrdlo, popočúvala a že všetko čisté. Teplotu mal len jeden deň ttošku zvýšenú. Kašeľ pomaly ustúpil ale stále ho dusí hlavne v noci. Máme podozrenie aj na zvačšenie nosnej mandle lebo ajkeď nemá sople tak stále dýcha ústami a v noci chrápe a celkovo je zahuhňaný ešte - na orl sme užobjednaný. Ale stále ma trápi ten kašeľ. Či sme niečo nezanedbali - skryty zapal pľuc alebo priedušiek alebo ja neviem hlavou mi ide vsetko možne. Dr je na PN a zastupujuca berie len akútne stavy.😵‍💫
Može byť ten kašel po chorobe ešte alebo z tej mandle alebo isť si vysedieť pol dňa k Dr?

gelifil
10. apr 2024

testy na cierny kasel

deti95060810
10. apr 2024

my doma kašleme už 2 týždne. Dcéra doniesla nejakú pliagu ktorú si medzi sebou vymieňame...
dcéra bola aj u pediatra - nedostala ani PN, ani antb., len 3 druhy liekov od kašľa...
si mylsím že to je nejaká menšia epidémia.

eternity24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianarem
10. apr 2024

Ja by som v prvom rade poziadala dr. o vyter. U mojho ked nastane takato situacia, tak to nebyva ziadny skryty zapal pluc, ale bakteria v nose. Zaberie mu vzdy Uniflox do nosa. Pred navstevou dr. ale este skusim cibulu - na noc nakrajanu k posteli a cez den cibulovy sirup s medom, pripadne aj so zazvorom. Niekedy zaberie aj to.

guliver19
10. apr 2024

Urcote pomoze inhalator, velmi odporucam zakupit

pleby
11. apr 2024

Treba spraviť výter na moraxellu + odber krvi na chlamýdie a mykoplazmy.. pokiaľ kašel trvá viac, ako 2 týždne.
Ja odporúčam ako domácu liečbu inhalovanie, na dráždivý kašel Paxeladine sirup, ten je top. Je voľno predajný.
Ak má nočné záchvaty, tak Fenistil, v tom prípade ale nedávať nič iné na noc.

@gelifil čierny kašel to isto nebude, to je dávivý kašel, ktorý je ťažko zvládnuteľný v domácom prostredí.

dzejsik
11. apr 2024

nam dala nasa po chorobe uzivat este dva tyzdne Aerius, ze mu to rozdrazduju pele co vsetko kvitne (zabralo, tak zrejme mala pravdu) a tie 4 dni piesku zo sahary kaslal obzvlast sucho a ako poprsalo, je dobre
doma zvlhcovat vzduch alebo inhalovat

gelifil
11. apr 2024

@pleby zazila si ho?

pleby
12. apr 2024

@gelifil syn ho mal. Tiež v mojom blízkom okolí ako som už spomínala v inom príspevku sa vyskytol parapertussis.

rami300892
13. apr 2024

Aj môj syn to isté 😥

zlobbit
15. apr 2024

@dzejsik zdravim, my mame toto iste s dcerou, tiez jej nasadili Aerius s podozrenim na alergiu + stoptussin kvapky. Uziva to zatial tyzden a pol, nemam vsak pocit vyrazneho zlepsenia. Kolko trvalo kym sirup zaucinkoval? Hned alebo po tych dvoch tyzdnoch uzivania ako pisete? Dakujem 😊

gelifil
15. apr 2024

@pleby a boli ste v nemocnici?

dzejsik
15. apr 2024

@zlobbit zhruba po tyzdni sa to zlepsilo

pleby
16. apr 2024

@gelifil áno, skončili sme na JIS-ke, keď ho stabilizovali, bol preložený na odd.