Syna dlhodobo bolí koleno. Je to len detský výmysel?

davidko7
18. dec 2009

Ahojte,baby.Potrebujem radu...Moj 2 ročny syn sa začal asi minuly tyždeň sťažovať na bolesť kolena.Brala som to tak,že sa asi niekde buchol.Tak sme mu to pofukali a jemu sa to pačilo 🙂 Odvtedy ak ide spať,alebo v noci začne plakať,že je v kolene bobo.Ja som chcela isť k lekarovi,ale ma nžel tvrdi,že su to jeho vymysly,aby nemusel spať,že take male dieťa nemože tak dlho bolieť koleno.Tak teraz neviem...Može si to vymyšlať,aby uputal pozornosť?

abbey1
29. aug 2010

@davidko7 Z vlastnej skúsenosti radím nepodceňovať.radšej ísť zbytočne,ako neskôr banovať.Náš Filipko začal plakávať s boľavou nožičkou.tiež som myslela,že o nič nejde.A o pár dní sme skončili na onkológii s leukémiou.Tak to začalo banálne nožičkou a skončilo fatálne.ale určite k lekárovi choď,i keď to iste bude banalita.

strapco13
29. aug 2010

@zlatat EBV..tam by mali byt tiez dozivotne pozitivne igG..po prekonani infekcnej mononukleozy si to telo pamata..cize sa uz nenakazi tym istym virusom..lenze je viac virusov co ju sposobuju..najcastejsie prave EBV a CMV...nastastie vacsinou su to nerozlucny kamosi a nakazia naraz
a ta hematologia..kedy idete na kontrolu..co sa im nepacilo, ze treba na kontrolu..robili aj krvny nater...ak nie, trvaj na nom

zlatat
29. aug 2010

@strapco13 z hematolog. výsledkov - mal málo leukocytov, mierne zvýšený %počet lymfocytov a tr. ( tipujem, že to boli trombocyty ), veľa monocytov, a mierne nad normu LFR ( to netuším, čo je ) málo MFR ( to tiež neviem čo je )
Z diferenciálneho leukogramu - veľa monocytov a lymfocytov, málo neutrofilný segment.
Potom z metabolizmu železa - saturácia aj feritín pod normou, ale ostatné v norme

vVzávere Dr. napísala, že podľa výsledku USG bruška zváži vyšetrenie v metabolickej ambulancii. USG bruška bolo v poriadku.

Á teraz pozerám v správe - CMV má negat.

Tak uvidím, termín kontroly máme začiatkom októbra.

zlatat
29. aug 2010

@abbey1 júj, to mi je ľúto ☹ ... mňa týmto strašili lekári, ale na hematológii mi povedali, že chvalabohu leukémia to nie je.

marketnieuw
29. aug 2010

ja jsem mela v detstvi bolest obou kolenou pravidelne. Pamatuju si ze to byla bolest priserna - vyhrade v noci, budila jsem se bolesti. Doktori na nic neprisli, pry to bylo zrejme rustem... Maminka mi delavala teple obklady a to jakz takz zabiralo.

w_h
29. aug 2010

@abbey1
to je mi lito, presne to jsem mela na mysli, ale nechtela jsem mamku davidka primo takhle strasit
leukemie se takhle muze u deti projevit
ted koukam, ze to nedopadlo s filipkem dobre, to me fakt mrzi. tak at ti holcicky delaji radost

000lulu000
7. sep 2010

@zlatat ahoj ,ja teraz tiež sa snažim niekam s tym posunut,už som myslela aj na tie najhoršie diagnozy,žiaden doktor mi nevie pomoct,ani len krvne testy mu neurobia,už tie bolesti sa zvyšili na 2 krat za tyžden,a ja už plačem s nim,ale zajtra ideme na dvojtyždnovy pobyt do smokovca ,kde mu urobia kompletne vyšetrenia aj čo sa tyka reumatologie aj endokrinologicke a vlastne cely krvny obraz a imunitu,ak budeš chciet dam ti kontakt,u nas su tie bolesti už dva roky ,maly ma teraz 4,a je neustale chory zapal hornych dych.ciest mame raz za mesiac.
lucia

zlatat
7. sep 2010

@marketnieuw u nás sa rastové bolesti vylúčili - nakoľko Tomáško reaguje bolesťami len na zmenu počasia ( tak ako to zvykne bývať u reumatikov ) a nebolia ho len kolená, ale aj lakte, prstíky na rukách a neobjavujú sa len počas spánku, ale aj cez deň keď v bdelom stave.

Lucka, u nás veeeľa lekárov zvalovalo bolesti na celiakiu - nakoľko ju Tomáško má. No ale gastroenterologička mi povedala, že iba vtedy sa objavujú bolesti kĺbov, keď celiakia ešte nie je odhalená a nie je tým pádom liečená. Tomi už skoro 2 roky je na diéte, takže u neho toto vylúčila.
Užíva už rok BiominH a v zimných mesiacoch aj VIgantol a ani to nepomáha. ☹ ☹ Aj u nás sú tie bolesti v poslednej dobe veľmi časté - za 1 mesiac miniem celé balenie Nurofenu - a to mu ho počas bolestí dávam iba 1x za deň

molka
7. sep 2010

@zlatat neboli ste v Piešťanoch v Národnom ústave? Tam sú najlepší odborníci na reumu a presne by vedeli určiť, či sa nejedná o reumatické ochorenie. Tam sa robia aj také vyšetrenia, ktoré sa inde nerobia.

georgine
7. sep 2010

@davidko7 ahojky tak mám zkušenost od 2,5let staršího syna si stěžoval na bolení nožičky. střídavě pravá levá, až se jendou ráno nepostavil, tak jsem šli na ortopedii. Má sinovitidu je to běžný jev v tomto věku až cca do 5 let, vzniká to tím že v těle je nějaký virus i když se zjevně neprojevuje je prostě v těle. Normálně se pak dětem vychytává ten vir v kloubním kolagenu kyčelního kloubu,(až později se v těle utvoří uzliny,) většinou malé děti udávají bolest kolene ale když si lehne na záda a zkusíš mu zarotovat s nožkou od těla ven, aby byl vivynutý malý tlak na kyčel tak začne sténat.. oni prostěš neumí poznat kde je to přesněji bolí. Doktor radí klidový režim, nejlépe 3-5dní podávání brufenu, bez chození, běhání a klečení.. SIce se na něho vždycky koukám jak na blázna, že jak mám kluka tak dlouho držet v posteli ,ale on tvrdí , že pokud se nedodrží ten klidový režim a léky tak se to pořád vrací, což je pravda!! Máme to už snad po 10 😠 sice už je ve věku kdy by to být nemělo ale stále je.. pak se uvidí jak dál....

zlatat
7. sep 2010

@molka boli a dokonca 2x. Ibaže pani Dr. všetky naše problémy zvalila na celiakiu ... čo iní lekári nezávisle od seba popreli a povedali, že je to blbosť.
Teraz chodíme na reumatológiu do KE k pani Docentke ( ona je hlavnou odborníčkou v oblasti detskej reumatológie pre celé Slovensko ) a aj ona mi povedala, že síce mi ešte nevie povedať, z čoho má bolesti, ale že z celiakie to určite nie je.

zlatat
7. sep 2010

@georgine fúha ... a prosím ťa, ako mu prišli na túto Dg ? Boli ste na rentgene alebo ultrazvuku, alebo ako sa to dá zistiť?
Malého vyšetrovala na reumatológii, kadejako mu nožky "vykrúcala" ale nereagoval na to bolestivo. On je hypermobilný, teda jeho kĺby majú omnoho väčší pohybový rozsah ako je zdravé, trak vraj to môže mať aj z toho.

georgine
7. sep 2010

@zlatat no chodíme na orotpedii a sonem se dá zjistit že v kloubě něco je, RTG dělá pokud už si stěžuje hodně.. no sama jsem z toho špatná ale co naděláš, musíš věřit doktorovi... 😒

000lulu000
10. sep 2010

@zlatat ahoj,tak sme boli na vyšetreniach nakoniec v banskej bystrici,vylučili nam reumu,psoriazu aj štitnu žlazu,akurat mi dnes lekarka povedala ,že ešte raz mu urobia onkomarkery alebo ako sa to vola ,mal všetko v poriadku akurat neutrofily mal hraničnu hodnotu 35,uistili ma že to nie je nič zle ale že mu krv odoberu ešte raz,aj tak sa nesmierne bojim a neviem čo si mam o tom mysliet,dam potom vediet,a určite pojdem aj na alergologiu,lebo často je prechladeny teda zahlieneny a tiež mam podozrenie že to robi mlieko
luccia

zlatat
10. sep 2010

@000lulu000 neboj, t bude dobré - aj Tomi mal párkrát málo neutrofilov a zatiaľ mu nič nezistili. O mesiac ideme na kontrolný odber na hematológiu, tak som zvedavá, ako dopadneme a čo povie Dr.
Držte sa.

Mlieko kľudne môže spôsobovať problémy, ktoré máte. My sme celá rodina alergickí na mlieko a staršiemu synovi sa to prejavovalo častými zápalmi priedušiek, pľúc, dutín, večne zahlienený, pokašlieval,...

000lulu000
26. sep 2010

@zlatat ahoj,tak chcela by som ti opisat naše posledne tri tyždne ,majko mal už vysledky na onkologii dobre,mal sopliky takže tie vysledky neboli idealne ale už tam nemusime ist,ale na radu lekara som mu uplne zmenila jedalniček a to žiadne sladke vody a džusy ani jupiky a kadečo podobne,sladkosti len minimalne a to max,tri cukriky denne,vela ovocia a zeleniny davame mu to na večeru či už nejake miešane ovocie al.šalatik zeleninovy,podotykam že mi vobec nechcel jest ani zeleninu ani ovocie,bolo tažške ho presvedčit ale ide to,žiadne vypražane jedla a už vobec nie bravčove,pije kozie mlieko,od susedky čerstvo nadojene 🙂 ,no a vysledky sa dostavili po tyždni od 7.9 do teraz ho len dva krat v noci boleli kosti a to sme nemuseli siahnut po nurofene,pre mna nenormalna vec po dvoch rokoch,a ešte som zabudla tri krat do tyždna ryby bud tuniak al.losos al.pstruh,pomazanku niekedy vobec nechcel teraz po vysvetleni mi spapa aj celeho tuniaka z konzervy,tak skus aj ty ,verim že sa vam tiež polepši🙂

zlatat
26. sep 2010

No teda to úplne zíram. Skúsim to aj ja. Hoci zeleninku mi spapá, aj ovocie, ale mäso nechce, o rybacom ani nehovorím - to radšej bude hladovať, akoby to mal zjesť.
Sladkostí moc nepoje, lebo má bezlepkovú, nemliečnu a bezsójovú diétu, takže je problém vôbec nájsť pre neho nejaké sladkosti.
Ale je pravda, že pije sirupovú vodičku - z domáceho sirupu. On mi odmalinka strašne málo pil a toto bolo jediné riešenie ako do neho dostať aspoň 3/4 litra tekutín.

000lulu000
26. sep 2010

@zlatat ja mu robievam čajiky teraz a bylinkove lebo v ovocnych je priliš farbiva,no dam tam par kvapiek citronu ,medik ,tiež chcel sirup ale jednoducho už si zvykol a ak nie čajik tak čistu vodičku,tak vam držim palce ,tu rybu som do nho najprv dostala zabalenu v chlebe a potom pomohla rozpravka pepek namornik že ak chce byt taky silny musi papat vela rybiek,skus možno zaberie

twinska
10. dec 2012

ahoj,mam 10rocneho syna a uz 2 tyzdne sa stazuje na bolest kolena.neboli to stale,ale v nepravidelnych intervaloch,mozete mi niekto poradit,co s tym,pripadne nejake cviky?zda sa mi maly na to,aby mal vodu v kolene..sme v uk a tu vam doktori daju na vsetko calpol,cize zatial sme u lekara neboli..dakujem za rady...

vrtule83
11. dec 2012

@twinska Ahoj, každopádně sleduj jestli neoteče, nezčervená, jak často a kdy bolí atd., případně jestli je v pořádku krevní obraz. Moje dcera má od 4 let revmatické onem. artritidu

twinska
12. dec 2012

ok,vrtula,dakujem...

martinailova
12. dec 2012

@davidko7 aj moj syn mal take problemy okolo druheho roka moze to suvisiet stym ze mu rastu kosti alebo sa predlzuju ...vtedy mi doktorka odporucila ked to bola silnejsia bolest dat na noc paralen....vzdy ho pobolievali vecer ked isiel spat a bol v klude ....casom to preslo ....a aj podrastol 🙂 ....