Teplota dieťaťa meraná v riťke a pod pazuchou je rozdielna

lenka2710
4. júl 2021

Baby prosím radu! Malý ma od soboty večera teplotu 38,vecer sa vyšplhá na 38,5 max, cez deň v pohode, až okolo poobedia večera stupne! Meriam mu v ritke a dnes sa mi ho podarilo zabaviť a merala som mu teda aj pod pazuskou, mal len 37! Môže byť taky rozdiel medzi meraním v ritke a pod pazuchou? Inak malý papa, smeje sa, hra sa! Preto sa mi to nezdalo, ved keby mal takú teplotu, tak sa správa podľa mňa inak, preto som skúsila zmerať aj pod pazuskou
Inak nekasle, nesopli, nejaví známky nejakej choroby, môžu to byť zuby?? Stále sa skrabe za ušami a vzadu za hlavou, a je chvíľami nervózny! Malý ma rok

betus11
4. júl 2021

@lenka2710 odpočítala si aj 0.5° keď si merala v konečníku?

lenka2710
autor
4. júl 2021

@betus11 áno, v konečníku ma 38,5 - 39, po odpočítaní ako píšem vyššie tých 38-38,5
Cez deň ma do tých 37,5 max

betus11
4. júl 2021

@lenka2710 Ja na tvojom mieste by som sa poradila s detskou dr. Mohli by to byť aj zuby ale neviem o tom, že by sa to prejavovalo teplotou.

lenka2710
autor
4. júl 2021

@betus11 už som sa radila, ale povedala mi len toľko, že mám počkať aspoň tri dni! Ze veľa detí teraz jej chodí a ze len s teplotou, iné ťažkosti nemajú a ze po tých 3-4 dňoch ako prišla aj odišla! Tak neviem, ale dosť ma zarazil ten rozdiel medzi meraním pod pazuskou a v ritke 🤷‍♀️

betus11
4. júl 2021

@lenka2710 No tak to už je o inom. Potom by som odporučila dať na noc čípky. Tie by mohli teplotu zmierniť.

livuska124
4. júl 2021

@lenka2710 neviem, aké staré je dieťa, ale tipujem 1-2 roky, keďže spomínaš, že mu idú zuby, takže by som sa riadila teplotou nameranou v konečníku, pretože pod pazuchou stačí že trošku slabšie drží teplomer a nemusí byť nameraná správna teplota. A taktiež neviem, akým teplomerom meriaš. Tie digitálne tiež treba držať pod pazuchou aj 3-4 minúty, nevyberať po prvom pípnutí.

livuska124
4. júl 2021

@lenka2710 pardon, teraz vidím, že má rok. Môže mať kľudne teplotu 38,5 a napriek tomu byť hravý a v pohode. Hlavne nech pije, to je najdôležitejšie je pri teplote. Ak bude mať 38,5, tak aspoň na noc by som mu dala liek na teplotu (nurofen, Paralen, sirup či čipok). Môže mať nejakú virózu, uvidíš ako sa to vyvinie. Keď to má od včera večera, to je len 24 hodín, ozaj treba ešte počkať, čo bude ďalej, teraz ani CRP by nemalo výpovednú hodnotu, tuším po 2 dňoch teplôt sa zvykne merať. Ak nekašle, nemá sople tak počkať. Prípadne skúsiť ešte papieriky na moč, môže mať zápal, ten sa u takýchto malých detí prejavuje iba teplotou. Alebo to môže byť piata či šiesta choroba (tam sa po troch dňoch teplôt deti vyhadzu vyrážkami). Uvidíš, čo bude, možno to teplotou začalo a o dva dni aj skončí.

ecko80
4. júl 2021

@lenka2710 U takto maleho dietata by som sa urcite riadila teplotou nameranou v konecniku.

lenka2710
autor
4. júl 2021

@livuska124 no ja som prišla na jednu vec, furt mi nešlo do hlavy že malý sa hrá, je čulý, smeje sa, je studený, vôbec nie horúci a teplota v konečníku stále 38.5-39! Tak som si odmerala ja pod pazuchou s nim a ešte ďalšími dvoma, tie dva mi ukázali rovnako a ten co mu meriam v konečníku o celý stupeň viac! Vymenila som teplomer a teplotu mal 37,5 čiže 37 po odčítani! Takže dosť možné, že je zlý! Veď predsa keby mal 38,5,tak by nebol taký akčný

kkovacovak
4. júl 2021

@lenka2710 liečiť horúčku treba ak teplota presiahne 38,5. Dovtedy to nemusí nič znamenať pokiaľ je dieťa normálne, pije, papá a klasicky reaguje. Takže rob tak ako ti poradila lekárka. Môže mať len nejakú virozu s ktorou si telo poradí alebo je ro reakcia na zuby.

lily14
4. júl 2021

@kkovacovak To isté riešim už 3 deň len rozdiel bol v ritke a na čele....ale už vieme čo to bolo...6 choroba...4 dní horúčky 39 teraz vysyp....crp a moč ok....a to sme mali ísť na dovcu v sobotu,jasné že sme nešli ešte počkáme pár dni

hennyinnsbruck
4. júl 2021

Samozrejme ze je to rozdiel rocnemu dietatu som nepocula merat teplotu pod pazuchou sak on nevie tak pritlacit teplomer istotne len v zadocku meraj Resp bezdotykovym

A inak culy -moja mava aj 40tky ked ju virus zdrapne a nikto by to nepovedal.maximum ma leskle oci inak lieta jak keby jej nic nebolo🤦🏼‍♀️😅