Teplota počas virózy viac ako 4 dni. Máte skúsenosť?

xlucia
8. mar 2012

... chripke alebo niecom takomto???

uz zacinam byt v strese. starsi mal nejaku virozu min. tyzden. vysoke teploty mal 4 dni, potom uz menej, ale mal az do nasledujuceho tyzdna. cize este dalsie 4 dni take do 38t.
mal spraveny rtg. pluc aj dutin,vsetko ok, aj crp. ok
mladsi to asi chytil od neho
v sobotu a nedelu mal cez 39, pondelok a utorok tesne pod 38 az 38,3, streda a dnes je bud stredavo bud bez teploty, alebo ma do 37,4. volala som dr. konzultovala to aj s druhou. jedna radi cakat este do zajtra, druha strasi nemocnicou. ze hospitalizovat, lebo teplota trva viac ako 4 dni.
ake mate vy skusenosti?
kolko teplotuju vase deti?

karmelka77
8. mar 2012

Max do styroch dni nam vzdy teplota ustupila...aj to na ten stvrty bola uz len rano...nam vzdy hovorili lekari ze do troch dni ma ustupit...:((

kocko
8. mar 2012

Tie tri či štyri dni je teplota vysoká, ale potom klesne a pekne rýchlo. Naša skúsenosť. Mávam toto doma často....

juliagregor
8. mar 2012

tak 3-4 dni, ak nemocnica, tak sa nezdrahaj, dostane ATB do zily infuzkou, je to ovela ucinnejsie a bude pod kontrolou ...
skore uzdravenie prajem...

sorciera24
8. mar 2012

moj ma vzdy tak 4 dni teplotu okolo 39.....a potom je po vsetkom...u nas nic nezvycajne....

makica
8. mar 2012

my sme mali nieco podobne pred dvomi tyzdnami, 4 dni teplota nad 38(vystupila aj nad 39), da sa povedat ze neklesala, piaty den uz klesla po podani sirupu, ale vzdy stupla. 2x crp (na 3 a 5 den) v poriadku, mal kasel, ale priedusky, pluca neboli chytene, cize doktorka konstatovala ze viroza. Tiez som stresovala, ale v siesty den chvalabohu uz teplota pekne klesla a v priebehu dvoch dni uz bol v pohode, po dvoch dnoch prestal aj kasel. Toto sa nam stalo prvykrat, ze teplota trvala tak dlho a neklesala, neverila som tomu, ze je to viroza,ale zrejme bola.

ejviska
8. mar 2012

u obyc virozy tak 3-4 dny max.

tinki
8. mar 2012

@xlucia ahoj, tak moja staršia má dlho teploty, niekedy aj tri týždne. Absolvovali sme všetky možné vyšetrenia, odbery, rtg, nefrológia, alergológia, odber aj na boreliózu, všetko negatívne. Ale moja má slabú imunitu, ja jej ju rôzne podporujem, tak si myslím, že možno je to aj tým, ale teplotu má najviac do 37,5.

xlucia
autor
8. mar 2012

@tinki aj moj ma slabsiu imunitu, a je astmatik. take teploty tak dlho, to nie je sranda. na nic vam neprisli?
ja z toho zacinam zufat. starsi sa z toho dostal, tak to ma mladsi. uz neviem ako to vyzera vonku

xlucia
autor
8. mar 2012

@juliagregor ved on nepotrebuje atb. a uz vobec nie vnutrozilne. zajtra bude zas crp. a podla mna zas pod 8, cize ok. podla mna aj podla dr. nema nic bakterialne

xlucia
autor
8. mar 2012

@sorciera24 a ked ma 4 dni 39, tak na piaty den je uplne bez teploty?

angellinka
9. mar 2012

@xlucia ukludnim ta,my sme mali minuly tyzden teploty 6 dni,po 5 dnoch prisiel aj sopel.CRP mal kontrolovane,nevystupilo.Takze moj pediater hovori,ze pri viroze 5-7 dni,pokial nie su 40 tky.Takze dufam,ze som sa ukludnila 😉

sorciera24
9. mar 2012

@xlucia vacsinou, max. zvysena 37,2 este na dalsi den a potom nic..

tinki
9. mar 2012

@xlucia tak na nič nám neprišli. Teploty má vždy dlho, už som aj merala rôznymi teplomermi, dokonca mi nakázali, že aj v ritke mám merať. Veľmi nechcela si dať, ale nakoniec som ju presvedčila. Všetky výsledky sú v poriadku. Podľa testov je to zdravé dieťa, má síce potravinové alergie, ale nechápem prečo má stále tie zvýšené teploty.

sorciera24
9. mar 2012

@tinki ako dlho ma zvysene teploty?.....lebo moj maly maval zvysenu teplotu 37.2-3 .....vyse roka......zacalo to po ockovani )teraz uz viem, ze to bolo z toho)...lebo vyliecilo nas az precistenie od tazkych kovo a more.....inak to bolo hrozne.....kadejake testy sme absolvovali, maly nebyval vobec chory , len mal kazdy vecer tu zvysenu teplotu.... 😒

tinki
9. mar 2012

@sorciera24 začalo to asi minulé leto...keď sme sa vrátili od mora.. 🙂 Ale na to prečistenie som tiež myslela. Ako ste to absolvovali?

zajaciq
9. mar 2012

@xlucia chod k doktorke na odber krvi (crp + biochemia) a analyzu mocu, ked to trva viac ako 4 dni , ale pozeram, ze to ma klesajucu tendenciu... tak na zvazenie ako sa bude dieta dnes citit. ak by islo o horucky , ktora trva viac ako 3 dni , urcite by som na spominane vysetrenia isla bezodkladne

@sorciera24 to vazn rok s vysenou teplotou? bozinku tie vakciny 😠 dopichala by som pediatrov s nimi.. ako pokusne kraliky

sorciera24
9. mar 2012

@tinki cviklova stava;) ( a homeopatia)...zvlastne...lebo more by malo pomahat......u nas bolo evidentne, ze telo stale s niecim bojovalo (chuda, tak dlho...kym som na to prisla....)...ale uz je to za nami....(teraz nas uz trapia len obcasne skolkarske virozy;))

sorciera24
9. mar 2012

@zajaciq presne 1,5 roka.....v 5-6mes. dostal 2. davku a uz to slo.....a zbavili sme sa toho az v 2. rokoch presne (vtedy sme boli pri mmori) 😒

zajaciq
9. mar 2012

@sorciera24 neviem si predstavit ani len, sak to je dieta z toho stale malatne , unavene, no nie? teda ja som uplne mimo , ked mam teplotu, povazujem sa za total maroda, velmi citlivo na to reagujem..dieti zvycajne ani nie, ale tak rok a pol??? zazalovala by som cele MZ 😠 😠

sorciera24
9. mar 2012

@zajaciq tak na naom to nebolo vidno, on je velmi aktivne dieta, takze pre neho je 37,2 nic...on aj ked ma 39 tak jazdi na motorke 😀 ...len ta bezradnost, ze preco ma teplotu, ked mu nic nie je? 😒 ale uz pisem od temy, to len na margo, ze niekedy treba hladat pricinu aj inde a tam, kde by sme ju ani nehladali....;)
k povodnemu prispevku....u nas je to pri viroze vzdy tak....myslim tie vysoke horucky 4-5 dni.....

tinki
9. mar 2012

@sorciera24 ja netvrdím, že to spôsobilo more, alebo že naurčito sa to vtedy začalo. Vtedy som si to proste začala všímať. Ona má asi tiež zaťažený organizmus, nakoľko má odmalička alergiu na mlieko. Ale nevedeli sme o tom, bola často nachladená, zahlienená, nič len nádchy, tie neprechádzali a tak keď sme chceli aby jej to prešlo, nasadila doktorka ant. Ona mala nádchu aj mesiac, nemohla dýchať, dusilo ju. Crp nebolo zvýšené, jediné čo jej zabralo, boli ant. Potom som si zistila, že to môže spôsobovať alergia na mlieko, tak sa spravili testy a potvrdilo sa. Mrzí ma, že som na to neprišla skôr. Toľko rokov zbytočných ant. a teraz imunita v prd...i. Cez zimu ju ani nedávam do škôlky, lebo by bola v kuse chorá. Už jej dávame čo najmenej ant., posilňujeme imunitu, berieme probiotiká, stravu má pestrú, zje všetko čo jej dám....ale to asi potrvá, kým ju dám dokopy.

sorciera24
9. mar 2012

@tinki jasne, chapem...antibiotika dobre rozoberu imunitu 😒 a k tomu ta alergia....chuda ☹ a vytery jej robili? ci nema napr. zlateho stafylokoka, ten vie tiez takuto sarapatu robit..... inak na posilnenie imunity..okrem probiotik, rykytnik doporucam a zvysit vit. C a D 😉

tinki
9. mar 2012

@sorciera24 výtery má tiež v poriadku, C a D berieme tiež.. 🙂 a čo? rykytnik? čo to je?

sorciera24
9. mar 2012

@tinki ja varim rakytnikovy caj a pouzivam cistu rakytnikovu stavu......nie rykytnik...rakytnik...sorry preklep 😅 ...je toho kopu na vyber

tinki
9. mar 2012

@sorciera24 to je na detoxikáciu? Ja viem, že je toho dosť, ale my sme už aj dosť skúsili, už ma to nebaví, keď vidím, že nič nezaberá..Zasa nechcem malú používať ako pokusného králika..no a cviklová šťava..to si odšťavila surovú cviklu?

sorciera24
9. mar 2012

@tinki rakytnik je na podporu imunity....nevravim, ze zaberie, ale je cisto prirodny, tak tam nemas ani co pokazit 😉 ....ano, cviklovu stavu som surovu mrkvu nastruhala a prepasirovala....alebo odstavit....

tinki
9. mar 2012

@sorciera24 čo myslíš aké množstvo tej šťavy denne by mohlo tak optimálne zaberať?

sorciera24
9. mar 2012

@tinki ono by to mal byt ze jeden den na stave, ale u malych deti isto menej, ja som davala denne 1 lyzicu...par tyzdnov ....inak teraz citam, ze podobne je aj mrkvova stava a caje zo zihlavy alebo bodliaka precistuju organizmus....

tinki
9. mar 2012

@sorciera24 žihlavový čaj je dobrý, to mám overené...čistí krv..tak ja skúsim tú cviklovú šťavu..mrkvu mi moja je na kusy denne..veľmi jej chutí mrkva aj kaleráb..ďakujem ti pekne.. 🙂

xlucia
autor
9. mar 2012

dakujem vam vsetkym, tak sme dnes konecne bez teploty. nakoniec to vyzera tak, ze po chripke chytil hned laryngitídu, boli sme dnes u dr.
tie teploty trvali vrajdlhsie lebo je astmatik atopik, cize pre telo je to velka zataz
no aj tak dame pre istotu skontrolovat krv, zelezo atak.... ci nie je anemicky
ale dnes uz j trochu jedol, nahanal sa, boli sme po dlhej dobe vonku
ale ked si predstavim ze vsetko zacne kvitnut, no mam hlavu v smutku ☹ , ze co este bude