Teplota u 10 mesačného dieťaťa

7. apr 2022

Ahojte, neviem kam sa mám obrátiť, snáď mi pomôžete aj tu… Malý sa mi dnes ráno robudil nesvoj… Na obed mal teplotu, dala som mu nurofen a šli sme si spolu pospať… Zobudil sa bez teploty, vysmiaty, pýtal si chrumky, piškótku, spapal jablkovú výživu… Asi hodinku bolo dobre, teraz zasa teplota 39,4 a po nurofene klesla na 38,5… Stále ho kojím, dala som si ho do nosiča len v plienke, seba som povyzliekala… Neviem či ísť na pohotovosť, objavila som mu dolnú dvojku už skoro prerezanú, môže byť takáto teplota aj zo zubov, alebo to je už moc? Malý má 10mesiacov.

petamich
7. apr 2022

toto podla mna zatial nie je stav na pohotovost 🤷‍♀️ mozu to byt zuby (aj ked pri tych to nebyva az tak casto taka vysoka), moze to byt 6.choroba - ta je priznacna vysokymi teplotami, ktore sa zrazu zjavia a po 2-3 dnoch zmiznu a dieta sa vysype

treba merat teplotu, striedat paracetamol a ibuprofen kazde 4 hodiny ak vystupi nad 38.5 a ak sa nedari zrazat tak zabal alebo studena sprcha, ja vzdy postupujem podla nasej pediatricky http://www.dzurillova.sk/poradenstvo.html sekcia teplota

autor
7. apr 2022

@petamich 6 chorobu už mal… Ja sa chcem tej pohotovosti vyhnúť, pediatričke som skúšala dnes volať doobeda 3x a ani raz nezodvihla… Preto som sa chcela spýtať ešte niekoho… Članok si prečítam, veľmi pekne ďakujem

petamich
7. apr 2022

kiezby to boli tie zuby a zajtra uz je dobre 🤞🏻 moc drzim paste, mozno by som skusila zavolat na tu pohotovost, ci neporadia ked nezaberu antipyretika ani zabaly, pediatricka zvykne aspon diazepam predpisat, ked je riziko febrínych krcov (co teda snad nie)

drzte sa!

autor
7. apr 2022

@petamich bože tie febrilné kŕče som raz videla a dúfam že sa tomu vyhneme… Skúsim zavolať na pohotovosť… Ďakujeme moc❤️

endzi83
7. apr 2022

môže to byť zo zúbkov, treba sledovať febrilne krce mozu nastat v pripade prudkej zmeny teploty, takze opatrne so znizovanim teploty chemickymi liekmi. To co robite robite spravne, teda telo na telo, viac kojit. Pohotovost ak je dieta apaticke nevie udrzat ocny kontakt, tazko a nepravidelne dycha ...ale kludne ked si neviete poradit a teplota bude trvat viac ako 3 dni.