Teplota u 7-mesačného bábätka

zuzanap9
24. nov 2023

Ahojte, malý má 7m, zúbky pár dni už prerezané. Nemal doteraz teploty ani nič. Ku večeru som si všimla, že je nejaký zvláštny tak som odmerala teplotu a po odčítaní mal 38,6- podala som Paralen čapík. Pred hodinou konečne zaspinkal, no má studené ruky.
Ako ďalej? 😔

zuzanap9
autor
24. nov 2023

Aj nožičky má studené😔

zuzanap9
autor
24. nov 2023

Ešte podotknem, že muž je od stredy covid pozitívny, ale teplotu mal len včera, dnes už len taká nádcha. Svokor to isté. Keďže bývame v jednej domácnosti, nemala som šancu malého izolovať keďže sme spolu skoro nonstop 😣

anavixy
24. nov 2023

Normalne ho nechaj spinkat a o 3-4h od podania capika premeraj teplotu, ak sa zobudi skor, tak zmeraj skor. Studene ruky a nohy znacia, ze teplota stupa, meraj az ked uz budu koncatiny teple, vtedy bude horucka najvyssia. Lieky mozes striedat po minimalne 3h, idealne az 4- tj podat inu ucinnu latku, nez predtym. Davkuj lieky vzdy podla vahy! Hlavne pri Nurofene sa neriad krabickou a davkovanim podla veku. Dolezity je dostatok tekutin, ak dojcis tak vela dojcit, ak pije UM tak kludne UM, vodu, caj, cokolvek vypije. Pomaha aj kontakt koza na kozu. Fyzikalne chladenie (obklady, kupel) sa dava az nad 39 a nikdy nie, ked su studene ruky.

zuzanap9
autor
24. nov 2023

Capik som dávala 19:45 a už teraz ma ručičky ľadové

anavixy
25. nov 2023

@zuzanap9 no ved to je akurat, kym horucka stupne (resp stupla kedze uz je rano), tak presli min. 4h, teda idealny cas na podanie lieku s inou ucinnou latkou

zuzanap9
autor
25. nov 2023

Dala som mu pre zmenu nurofen, okolo 3:00 sa zobudil celý spotený ale už bol spokojný. Teraz ráno zase teplota 😕 @anavixy

zuzanap9
autor
25. nov 2023

Aj sa mu troska soplik spustil… skúsim mu spraviť z toho soplika covid test, či to aj on náhodou nedostal…

anavixy
25. nov 2023

Tak ste to super zvladli 🙂 skus, je to mozne.. moja mala ako 5m, draplo ju to riadne a mna tiez, ale vydrzali sme par dni a uz to bolo lepsie.. drzim palce 🍀

zuzanap9
autor
25. nov 2023

@anavixy myslíš že môžem dávať iba nurofen každé 4h? Ten paralen čapík mu tuším vôbec nezabral. Teda že by som nestriedala paralen s nurofenom. A k tomu covidu. Ja som znovu tehu ale mne nič nie je… radšej by som to zobrala na seba ako keď vidím ako sa malinky trápi 😫 v noci mi aj dosť zvracal

ja_mama
25. nov 2023

@zuzanap9 nie nemozes davat rovnaku ucinnu latku po 4 hod....na nurofene mas isto napisane aky musi byt rozostup (tusim 6-8hod), skor jedine iny druh ucinnej latky tj bud ten paralen alebo panadol (paracetamolove) alebo fyzicke chladenie tak ako ti vyssie pisali - ked nema dieta studene koncatiny

zuzanap9
autor
25. nov 2023

@ja_mama ok, tak budem dávať tak ako tam píšu… len je pre mňa hrozné vidieť ho v akej je nepohode a že mu nie je dobre.. alebo skúsim dokúpiť ešte ten panadol. A keby sa to ku večeru nezlepšovalo, myslíte že bude na mieste ísť na pohotovosť? Nie že ma pošlú do prdele

zuzanap9
autor
25. nov 2023

Ešte sa chcem opýtať, lepší je panadol sirup alebo čapíky? Neviem či sa mám odraziť aj od toho, že mu ten paralen čapík nezabral alebo nebrať ma to ohľad? Vôbec neviem

ja_mama
25. nov 2023

@zuzanap9 nurofen aj u nas vzdy rychlejsie zabral, ale aj ten paralen/panadol je lepsi ako nic 🙂 aj zabaly pripadne vlazny cca 37 stupnovy kupel pekne zaberie, vyskusaj to ak ti nebudu stacit rozostupy na podanie lieku a bude mat uz 39 horucku. Pokial nebude horucka k tej 40tke a pojde akymkolvek sposobom zrazit aspon na 38 na tie 3 hodiny plus nebude dietatko apaticke/uplne odkvecok tak by som na pohotovost nechodila...to uz budes vidiet na dietatku (ked ma 39-40 horucku ma aj rychli tep, je uplne "nevladne") vtedy by som volala na pohotovost a navedu ta bud prist alebo poradia co robit. My sme zvladli so zabalmi aj taky stav doma, ale to mala dcerka uz 2 roky. A hlavne dbaj na to aby dietatko vela vela pilo. Neboj, ono to tie horucky vacsinou za tie 2-3 dni prejdu. Capiky zaberu rychlejsie ako sirup, plus sirup mozr aj povypluvat takze pri tak malom dietatku radsej capiky.