Tichý reflux

denuska28
4. jún 2022

Ahojte mamičky. Do kedy mali vaše deti tichý Reflux? Syn má 12 mesiacov a stále bojujeme. Keď idú zúbky - je horšie, keď má virózu - je horšie. Píše sa, že do 18tich mesiacov by mal vymiznut, no ja akosi nevidím to svetlo na konci tunela. Rady? Gastrotuss dávam už niekoľko mesiacov, dnes som s ním sekla a miesto toho spravila ryžový odvar, lebo pchať so neho stále veci z lekárne sa mi veru nechce tak dlho. Už som na nervy, nespí, neje, nikto nič nerieši. Plus má ABKM a pije mlieko Neocate Syneo. Posledné týždne úplne odmieta prikrmy a mlieka tiež veľa nepopije. Zaujíma ma čisto len tichý Reflux a teda keď dieťa nevracia, ale vracia sa kyselina. Ďakujem 🙏🏻

n820p
4. jún 2022

@denuska28 nášmu synovi sa to zlepšilo keď sme začali s prikrmami, do cca roka ho tichý reflux trápil a potom sa to pomaličky zlepšovalo. Asi od 14 mesiacov to bolo takmer úplne preč. Gastrotuss som dávala ešte keď mal možno 3 mesiace, ale nie dlho, nepomáhal mu. Keď mal asi 4 mesiace vrátilo sa mu mliečko tak, že mu zabehlo a prestal dýchať, potom mu lekárka predpísala zahusťovadlo nutriton, ten som dávala asi mesiac a potom som začala s príkrmom. Tak neviem či ste ten nutriton skúšali alebo nie, za skúšku nič nedáte

denuska28
autor
4. jún 2022

@n820p ja už som skúšala snáď úplne všetko. Ťahá sa to už nekonečných 12 mesiacov. Takže u vás to skončilo prikrmami? Ale veď tie sa zavádzajú v 4-6 mesiaci a vy píšete, že vám to prešlo v 14tich mesiacoch

jajanka31
4. jún 2022

@denuska28 nam asi momentalne pomaha to ze sme prestali jest z flase velke davky a namiesto odsavania kojim.. Teda casto male davky, casto tak ze vysi namne skoro vzdy a pomalicky cucka, no ja mam pocit ze mam malo mlieka.. A neviem kolko zjedol..

n820p
4. jún 2022

@denuska28 keď som zaviedla prikrm tak som konečne uvidela zlepšenie, ale trvalo to ďalej, len už nie v takej intenzite. Okolo roka sa to už začalo vytrácať a v cca 14 mesiacoch skončilo. Čo nato hovorí váš pediater? Radili ste sa s ním o tom?

denuska28
autor
5. jún 2022

@n820p žijeme v Nemecku a tu niečo ako pojem tichý Reflux pozná len máloktorý lekár. Ozaj asi len gastroenterológ 🤦🏼‍♀️ môjmu synovi sa to zhoršuje každým zubom a každou virózou. Potom je zasa dobre kým nepríde ďalší zub alebo ďalšia viróza. Vraj do 18teho mesiaca je to "normálne". Tak zatiaľ som pokojná. Ale syn mi hrozné spí a hrozne je. Je to doslova 12mesacny boj

denuska28
autor
5. jún 2022

@jajanka31 nič také ako málo mlieka neexistuje. Aj ja som si to myslela, že mám málo mlieka. Kojila som prakticky nonstop. A mlieko som stratila zo dňa na deň, keď mi syn odmietol 20 hodín sa kojit, mal presne 3 mesiace. Vtedy sa mi prsníky naplnili naposledy. To som odsala a bol koniec.

nela7553
1. nov 2022

@denuska28 presne to iste čo píšete. Mam syna ma 4 roky a reflux stále od narodenia. A teraz mam aj dcérku ma 6 mesiacov a zase ten reflux. Mame tichu formu nepomáha nič. A keď si predstavím ze syn má 4 roky a ma stále tak ma ide poraziť. Presne ako píšete zhoršuje sa pri zuboch a viróze.

denuska28
autor
9. dec 2022

@nela7553 dobrý deň. Som tu malo. Syn má 1,5 roka a stále to isté. Kľudne mi napíšte na messenger Jednoducho Denča. Môžeme sa vzájomne podporiť, budem sa tešiť. S pozdravom Denisa 🙏🏻