Transpozícia veľkých ciev

mata128
2. máj 2012

Maminky,narodilo sa vam niekomu babätko s touto dg?dakujem za každý príspevok

mata128
autor
22. nov 2013

@nika2256 a po porode bude prevezene ihned do kardiocentra,tak ako nas Alex...tam sa s operaciou necaka

nika2256
22. nov 2013

vsetky poistovne alebo len vseobecna

mata128
autor
22. nov 2013

@nika2256 vsetky....

nika2256
27. nov 2013

chcela by som sa este opytat ako to bolo s porodom rodila si cisarskym alebo normalne ? a este ako dlho ste boli v nemocnici?

toreto123
30. nov 2013

Sice som sa zaregistroval na stranke pre mamicky no nedalo mi povzbudit mamicky aj ich deti nakolko som uz 29,5 roka po operacii a mam aj 8,5r zdravu dceru.lieky neuzivam ziadne a nemam ani tazkosti.operovany som bol ale v prahe v motole.
Po materinskej laske a starostivosti treba dieta naucit aby samo vedelo kedy je dost a ake ma hranice oproti zdravym detom,to je moj nazor a drzal som sa toho.

toreto123
30. nov 2013

Sice som sa zaregistroval na stranke pre mamicky no nedalo mi povzbudit mamicky aj ich deti nakolko som uz 29,5 roka po operacii a mam aj 8,5r zdravu dceru.lieky neuzivam ziadne a nemam ani tazkosti.operovany som bol ale v prahe v motole.
Po materinskej laske a starostivosti treba dieta naucit aby samo vedelo kedy je dost a ake ma hranice oproti zdravym detom,to je moj nazor a drzal som sa toho.

mata128
autor
24. jan 2014

@nika2256 ahoj,ja som rodila normalne,my sme totiz cele tehu o nicom ani len netusili...

norosko
6. máj 2014

Ahoj maminky,píšem sem preto,že možno niektorá preživa práve to čo som ja už prežila s polovične sťastným koncom....a možno tiež googlite ako ja v tom čase aby som zistila čo najviac o danej diagnoze.....aspon pre mna bola dobre,ze som nasla pár maminiek s podobným osudom.Tak teda ,čakala som dvojičky / chlapcov/ v 23 týždni zistili,že jeden má problém sa srdiečkom,nasledovali rozne vyšetrenia,nakoniec diagnoza D-transpozícia velkých ciev.Povedali,že vydrží do porodu,ale žial sa tak nestalo,malý mi odumrel v 34 týzdni.Ihned jak to zistili som isla pod nôž,a narodil sa mi môj pokladík,chvala bohu zdravý,ale bez bračeka.Druhý drobček mi stále chýba,neprejde den co by som nanho nemyslela,ale život ide ďalej,mám tu krásneho drobca,ktorý sa každý deň s úsmevom zobudza 🙂.Tak stručne tolko moj príbeh,až by niektorá chcela pokecat,poradiť,kludne napíste,aj mne bolo dobré sa s niekým o tom porozprávať.

lelagula
17. jún 2015

@longoria. Ahoj prosim ta ako dlho trvalo kym mu zistili co mu je?a potom po porode mal prvu operaciu malu a neskor velku?moze sportovat alebo je nejak obmedzeny?nema nasledky na motorike alebo tak...dakujem moj sa vcera narodil sekciou nevedeli preco modra tak ho previezli na kramare a robili mu hned nejaku malu operaciu...

lubica1205
17. jún 2015

ahojte prosim vas moj szncek ma 2 a pol roka ma za sebou dve operacie ktore dopadli dobre.pred tretou operaciou ho katetrizovali a tym poskodili cievy v hlave a tak upchali cievy.pan doktor Dinka mi dnes do telefonu povedal ze sa operovat nemoze a ze mu casom saturacia srdca bude zlyhavat.chcem vas mamicky poziadat o radu alebo mamicku ktora nieco take zazila zo svojim dietatkom.mi mu davame sancu tak chcem vediet co si o tom myslite...dakujem vam vopred

silvikaaa11
29. okt 2015

Ahojte dievcata ... ktorej z vas zistili tuto diagnozu u babatka v tehotenstve? A ako to vsetko dopadlo po porode? Potrebujem poradit!

nikaa23
18. nov 2015

@silvikaaa11 Ahoj, ja Ti sice neporadim, ale pred par dnami nam zistili vadu na srdiecku (som v 25.tyzdni cca), podla dnesneho vysetrenia v Kardiocentre v BA ide o transpoziciu velkych ciev a defekt komorovej prepasky. Termin porodu mam v marci ako Ty. Asi Ti to velmi nepomoze, ale myslim ze sme "na jednej lodi" a rovnako zrdvene diagnozou... ak chces tak sa ozvi...

maxiberuska
16. dec 2015

Maminky,maju vase deti pri tejto diagnoze narok na ztp? Dik

laura912
22. máj 2016

@miska17. ja mam 15.. Operovali ma druhy den po narodeni. Som sice ospravedlnena z TV ale cvicim uz od piateho rocnika. V septebri '15 som zacala chodit na tanecnu. Latina a standard. Vacsinou v pohode zvladam, ale celkom rychlo sa unavim.. Pravdepodobne nebudem moct ani zacat tancovat sutazne. Ano,som rada, ze zijem ale citim sa celkom deprimovane z toho, ze nemozem robit to, co naozaj chcem.. mate niekto nieco na tu vydrz?

laura912
22. máj 2016

@maxiberuska nie som ztp :D

27kaaatkaaa27
4. mar 2018

@marianka4
Ahoj Marianka, čítam tvoj príspevok z roku 2013, mám podobný problem aky si mala ty s malym. v piatok ked som bola v Kosiciach na morfologickom vysetreni mi lekarka oznamila, ze dietatkože má prehodené cievy, mám sa prihlasit u doktora Dankovcika buduci tyzden, a ze ma vraj caka amniocentéza a potom návsteva kardiologa v BA. Aj ty si musela absolvovat amniocentezu? mohla by si mi podrobnejsie popisat co vsetko musela absolvovat? ako si rodila? a malicky sa ma ako? Ďakujem za odpoved.