Trojtýždňová dcéra pri kakaní sčervenie

radqa
2. aug 2014

Ahojte chcela by som sa Vas popytat a poradit sa... Moja dcerka ma 3 tyzdne a mame taky problem ze ked chce kakat tak cela sčervenie, kruti sa do klbka a niekedy pri tom aj poplače... So stolicou problem nema "nakakane" ma v podstate v kazdej plienke.. len aj ked spi alebo cez den ked chce potlacit tak vtedy cela scervenie pomrnči vtedy si "poprdka" a potom už je dobre... Mam obavy ci je to normalne?

lillika
2. aug 2014

@radqa Ahoj.Ano,je 🙂

radqa
autor
2. aug 2014

@lillika Dakujem 🙂 Zlakla som sa pretože je mi jej až luto ked ju vidim ako strasne chce potlacit a nejde jej to a do tho ten plač :/

lillika
2. aug 2014

@radqa Nzc 🙂 .Skus jej jemne masirovat brusko,ked kaka

amelie123
2. aug 2014

@radqa my sme mali nieco podobne. mala problem s prdikmi. masirovala som brusko alebo ju nosila "na tigrika" ale najviac jej pomohlo ked som ju mala na rukach chrbatikom ku mne a nozky mala pokrcene a pritlacene na brusko. vtedy prdkala a dobre bolo.

radqa
autor
2. aug 2014

@amelie123 A kolko Vam to asi tak trvalo? A pomahalo len toto ? Myslim to tak ze uuz mi radili aj kamilkovy caj alebo kvapky Espumisan... Tak neviem ci siahnut aj po takomto rieseni...

amelie123
2. aug 2014

@radqa moja to nemala pravidelne len obcas a to nosenie co som opisala zabralo dost rychlo. nedavala som zo zaciatku nic a potom sme davali Biopron a potom Sab Simplex na predpis. uzivala asi tri mesiace pravidelne a potom uz bolo dobre.

jana_eyre
2. aug 2014

@radqa je to normalne.. prvy syn take mal do troch mesiacov..

loislane
2. aug 2014

@radqa pokiaľ nemá koliku, Espumisan netreba. Toto je proste len tlačenie, a je to pre ňu sakra namáhavé 🙂

radqa
autor
3. aug 2014

Dakujem Vam 🙂 už som spokojnejšia 🙂

evittam
3. aug 2014

@radqa Určite je to normálne. A nedávala by som žiadne lieky - na čo zase chémiu.

luciannka83
3. aug 2014

@radqa raz dávno som tu čítala jeden príspevok tiež o niečom takom, a jedna mamička napísala, že keď kakáš ty, tak sa máš pozrieť do zrkadla jak vyzeráš a potom zistíš, či je to normálne. Ale to len na pobavenie 🙂

silaviat
3. aug 2014

moja ma vzdy chytila za palce zatlacila..este pri tom vydala zvuk ako stary chlap( zvuk tipu zatlac povol ) scervenela a potom to doslova vstrelilo 😀 cervenie este dnes jak tlaci ale uz ma nedrzi za ruky 😀

monhla
3. aug 2014

Dcérenka je úplne normálna. Aspoň vieš, že treba prebaliť 😀
Pokiaľ si len trošku poplače, tak to nerieš liekmi, skôr jemnou masážou. Sú na to aj "krémiky" na masírovanie bruška a pod. A skús to aj po kúpaní, vtedy je telíčko uvoľnené a jemná masáž môže pomôť pri plynatosti.
Hlavne nestresuj. Je ešte maličká a jej trávenie a črevká si postupne musia zvykať.