Tubingen ortéza - vrodené vykĺbenie kĺbikov

bosorka3113
14. júl 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat ci mate niekto skusenosti s Tubingen ortezov, ci vam pomohla a kolko ste ju museli nosit a ake ste mali vysledky pred jej nosenim a hlavne ako to znasali vase deticky? . my mame klbiky IIa a IIc... A hned nam kazali balit na siroko na sone a u ortopeda nam dali tuto pomocku... Su velmi zle tie hodnoty?

jenkka
10. mar 2016

@mimaho jeeej nedufala som, že sa niekto ozve. A táto orteza sa nemusí presne na mieru pomerat ako tie remence? Ci tu stačí keď sa nástavi s takými retiazkami? Jasne mám záujem. A kolko za ňu?

mimaho
10. mar 2016

Tak nam ju davali v 3 mes. A postupne sa dala nastavit az na 1,5 roka tie retiazky su dost dlhe. Ale mala by si mat niekoho znameho kto ti to nastavi. doktor by ti to neurobil?alebo niekto z Protetiky... Lebo nam tiez povedal ze pavl.remence a nakoniec nam dali toto. Ja neviem kolko nejak symbolicky 10€ ?neviem kolko by bola posta. Mozem poslat dobierkou.

jenkka
10. mar 2016

@mimaho a mohla by som poprosiť aj foto? Pôjdeme o 2 týždne na kontrolu tak by som to tam Zobrala. Dúfam, že má nevyhodi že vymýšľam s týmto.

mimaho
10. mar 2016

Skusim no hadam nie nas doktor Petruska z Nitry je stary a tiez to mal ako novinku. Ale nemal problem.

mimaho
10. mar 2016
jenkka
10. mar 2016

Fiha a to sa ako oblieka? 😲

mimaho
10. mar 2016
mimaho
10. mar 2016

Takto nejako ta husenicka je suchy zips tam sa to odopne.nozky sa daju do tych bielych uciek. Sirka medzi nozkami sa tiez nastavuje.

girlie_konik
5. apr 2016

@jenkka urcite neodporucam ortezu po niekom nakolko sa pouzivanim aj tie plasty vytvaruju a aj sa rychlo vytaha suchyzips na zapinani. okrem toho su tri velkosti S-M-L podla veku babatka. nam velmi pomohla je toovela modernejsie pohodlnejsie a efektivnejsie ako remence. mali sme ju od 5tyzdna do tretieho mesiaca. zacinali sme 2a a 2c a teraz v 6mesiacoch je to na oboch 1a . minuli sme dve velkosti vzdy nam ju predpisal ortoped a aj nam ju ponastavoval nesmeli sme okrem jeho pokynov z nastavenim vobec hybat. normalne si ju vyziadaj odortopeda ved to aj preplaca poistovna. doplaca sa len 17 centov co je super. moc drzim palce aby ste mali nozky rychlo fit ak by si sa chcela cokolvek opytat napis.

jenkka
5. apr 2016

@girlie_konik remence sme zrušili a používame ortopedické nohavičky s 3 plienkami a keď sme boli na kontrole tak to bolo už lepšie. Uvidíme o 2 týždne čo nám povie. Ale ďakujem za radu.

kniha24
22. sep 2016

Chcem sa spytat,moja mala bude mat za tyzden tri mesiace,pravu nozicku ma IIb a lavu ma dobru. Dali nam tuto ortezu. Povedali ze ked bude plakat mame dat dole,aky je to potom vyznam? Ake s tym mate vy skusenosti?

mimaho
23. sep 2016

No musi si zvyknut...bude to tazke...najlepsie je to detom dat ked idu spat....

jenkka
23. sep 2016

@kniha24 našej dali remence a revala tak ako ja keď som jej to dala. Bolo to strašne, balila sme 3klasické plienky a navrch ortopedické a super sa jej to spravilo

kniha24
24. sep 2016

@jenkka dakujem za odpoved,ja som kupila aj nosic kde su klbiky postavene v pravom uhlr,budem ju v tom nosit balit nasiriko a o tri tyzdne uvidime

batmanica
19. máj 2018

Ahojte, chcem sa opytat, ci tu tubingensku ortezu vie predpisat hociktory ortoped. Zhanam velkost M, ma niektora za.stmbolicku cenu?

kniha24
19. máj 2018

@batmanica na to mas narok z poistovne

juliet86
9. sep 2020

baby.dnes mame tri mesiace a dostali sme tubingen ortezu na 20hodin denne na dva mesiace. som z toho psychicky uplne v keli... najma sa hnevam na seba. mali sme balit s postolkami ale vydrzali sme len mesiac potom mala dostala koliky a priznavam postupne sme sa na to vykaslali ked nevedla kakat a bola neutisitelna. moha chyba mali sme sa k tom uvratit. prosim vas v akych polohach ste vdeli dojcit a uspavat babo??? ja doteraz v lahu na boku na prsniku... co sa teraz medam prosim vas akekolvek vase rady a tipy ako toto zvladnut. budem vam vdacna

myzma
9. sep 2020

@juliet86 ahoj, neviem, či sa jedna o tu s remienkami na také gulicky, ale teda my sme mali tiez celodenné, tuším mesiac, nie viac. Mala som ju najmä v satke, aj s ortezou, tiež mala bolesti bruška, bolo to nepríjemné, k tomu ďalšie 3 deti. Kojila som ju normálne v sede alebo v ľahu na boku, s tým ze som si ju dala k sebe tak aby to bolo ergonomické ako pre ňu tak i pre mňa. Ale hlavne v sede, keďže som mala domácnosť, prvaka plus dve ďalšie deti, aj obed bolo treba navariť aj s deťmi fungovať.

To prejde rýchlo, nájdeš nejaké grify, uľahčí si to ako s ada.

Držte sa

juliet86
9. sep 2020

@myzma dakujem tim od akeho veku to babo malo? a potom to slo dole uplne ci postupne? tesim ze ste to mali len mesiac

myzma
9. sep 2020

@juliet86 nepamätám si, kedy je ta prvá kontrola klbikov, no nás objednali az o mesiac neskôr, neboli termíny, bolo to úplne na začiatku, zjavne v druhom mesiaci, diagnostikovane jednostranne úplne vyklbenie, druhé tiež nebol bežný nález. Dcerka to po tom mesiaci dala dole, nosila som ju v satke celý rok, nás ortopéd to dokonca odobril a povedal, že je to dobre. Dodnes je veľmi v kĺboch ohybná. Doslova hyperohybná. Doktor skonštatoval je za hranicou bežnej ohynosti. Sledovala som ju, keď s aucila sadnúť si sama, bolo to iné ako ostatné moje deti. Dnes má 3,5 roka. Nemá problém urobiť rozstep a špagát, či šnúru, či ako sa to vola. Je veľmi ohybná aj v ramenných kĺboch. No nemá žiadne odmedzenua.

juliet86
9. sep 2020

@myzma dakujem

slnieckozjuhu
10. sep 2020

@juliet86 nebud smutna a nahnevana na seba - to sa spravi, rychlo ten cas ujde... my sme mali az stupen “c” a tesne pred vyklbenim, a nosila to od cca 1.m - 3.m, najprv 20h/denne a potom iba na noc... tak super sa jej to spravilo ze dr ma problem roroznat na sone ze ktory klb to bol...

juliet86
10. sep 2020

@slnieckozjuhu uzasne ze jej to tak pomohlo... aj my mame 2c....

myzma
10. sep 2020

@juliet86 ked citam prispevok hore, som si spomenula, ze po mesiaci denneho nosenia, to bol mesiac nosenia na noc. a teda nasa mala jednu stranu vyklbenu

juliet86
10. sep 2020

@myzma dakujem. u nas zatial mame dva mesiace 20hodin denne. modlim sa aby potom lem ma.noc... snad!

juliet86
10. sep 2020

@myzma a malo dieta z ortezy bolesti bruska/koliky ci ine problemy?