Tvrdé čiastočky v stolici dojčeného bábätka

upam
11. máj 2016

Prosim ak niekto vie co znamena ked najdem v plienke v stolici viacere male tvrde kusky ako kamienky aj 2mm velke zhluky a mensie ako piesok zltej alebo zelenkavej farby? Maly ma 2mesiace vela place, vypina sa tlaci myslela som ze vetry, kolika ale opakovane toto kamienkove cosi mava v tej kasicke co kakaju a je to uplne tvrde musi to boliet pri kakani. Pediatricka nevie v diskusiach som tiez riesenie nenasla ..

katrin21
11. máj 2016

ze ho trochu zapeka.. to je mliecko stuhnute, nic ine..take male bobky..

upam
autor
12. máj 2016

hm to nie asi lebo konzistencia kaky je taka velmi riedka kasicka a v tom su tie kusky su uplne tvrde a ostre ... da namahu ich rozdrobit a zlepuju sa do vacsich guliciek

worker_falcon
12. máj 2016

@upam neskúšala si to ochutnať? to by podľa mňa vnieslo veľké svetlo do danej problematiky.

Ale teraz vážne. To nemyslíš vážne?

upam
autor
12. máj 2016

no nesparam sav kake ale ked mu utieram zadok tak mu tam ostali kusky a to citis aj v utierke ze su tvrde a pri umyvani pod vodou ako piesok keby mal na ritke... nasla som nejake pripady na internete ale malo a bez vysledku. . jedna mamicka mi teraz pisala ze boli aj na gastre aj v nemocnici na vysetreniach na nic sa neprislo .. tak sa trapili kym to same nezmizlo ..

marcela305
12. máj 2016

😀 😀 😀 😀 😀 niekomu to uz vyhrava ze? pytat sa na kazdublbost na nete co tak sa spolahnut na matersky instinkt ci uz pri tominternete odumrel?

upam
autor
12. máj 2016

@marcela305 dakujem za empatiu celu noc som bola hore s krutiacim sa placucim 2mesacnym dietatom co ho boli brusko kym to zo seba nedostane. piste prosim len k veci

marcela305
12. máj 2016

tak jej daj vypit vyvar zo susenej slivky 🙂 recept starych mam a funguje

upam
autor
12. máj 2016

@marcela305 ano poznam.mam 2 dieta to je super vec lenze on uz takto kaka vodu co ani plienka nechyti len su tam tie kusky tj bojim sa ho este riedit... je to cudne a asi aj zriedkave snad nic vazne len to le narocne ked tak place

marcela305
12. máj 2016

darmo to uz len riesit s doktorkou a jedine ist k odbornikovi ak sa chces uistit resp aby sa dieta netrapilo...

sandra92241
12. máj 2016

Nič neboj. Niečo takéto nepochopiteľné som v plienke našla aj ja. Vyzeralo to ako kúsočky cementu, taký väčší piesok. Absolútne sa to nedalo rozdrviť. Tiež ma to vystrašilo a nikto mi nevedel vysvetliť čo to je. Písala som aj odborníčkam na kojenie, čím to môže byť. Netušili. Trvalo to asi týždeň, dva a odvtedy pokoj.

mariejenka
2. nov 2016

@upam ahoj, prosim Ta,ako to uVas nakoniec skoncilo s tymi hrudkami. Lebo aj mojho uz 6 tyzdnoveho synceka presne toto trapi. Akoby piesok par kuskov. Tvrde a hranate. Nepochopim ako niekto moze komentovat, ze blbosti na nete, a chutnat stolicu. Nikdynevies kedy bude niekto presne toto zazivat....prosim daj vediet. Majka

sandra92241
2. nov 2016

Ja som to našla v plienke pár krát po sebe a samé to odoznelo.

jana_eyre
2. nov 2016

@mariejenka ahoj, ja som toto riesila s dcérou, mala dva mesiace.. Mala toho dost a zlakla som sa co to je (ako vidím, na mk sa už aj z takýchto veci robí sranda 😠) a išla som k dr. Ta ze to nikdy nevidela, poslala ma na kramare, tam tiez všetci ze sa s tým nikdy nestretli, robili sono bruska, zobrali ster stolice a všetko bolo v norme.. Tak mi len povedali ze mam dávať espumisan.. No "kamienky" sa stratili, iba v 4m som to ešte v jednej stolici nasla a odvtedy to už bolo ok.. Ale nebolo mi všetko jedno, ked mi doktori vraveli že nevedia o co ide.. Ale myslím , ze to len tie hrudky co bývajú v stolici dojceneho babatka z nejakej dôvodu zatvrdnu.. Ale nie je to nic zle neboj.. 😊

mariejenka
3. nov 2016

@jana_eyre fuuu dakujem krasne, uz som sa obvinovala, ze mozno pijem malo alebo to bude z niecoho co som zjedla....tiez som volala doki ze co to je, a povdala, ze u dojcencov vsetko mozne🙂 pokial prospieva, je cule a ma dost popiskanych a pokakanych plienok je o.k....este raz vdaka a vsetko dobre zelam...majka

jana_eyre
3. nov 2016

@mariejenka aj tebe všetko dobre prajem 😊

upam
autor
13. feb 2017

@mariejenka dlhsie som necitala - asi Vam to uz preslo. pediatricka bola z toho mimo ze o este nevidela - tie kusky boli ozaj caste a pomerne velke - pri umyvani ritky to bolo ako by som mu drhla pieskom. postupne to nastastie zmizlo. najblizssie co som o tom nasla je to nejaka reakcia organizmu na lepok materskom mlieku, pisal o tom nejaky doktor na americkom fore pre celiatikov ale ci je to pravda netusim nie su k tomu vyskumy dolozene.. snad bude ok uz papa normalne prikrmy sice mava stale castu kaku a velmi pomaly prospieva - takmer nepribera ale tazko to spajat s tou babatkovskou kakou. uvidime.. drzim vsetkym palce

mariejenka
15. feb 2017

@upam tiez to mojmu preslo, hmmm to s tym mlieckom je zaujimave...prestudujem...moj ale pribera krasne zatial o´plne dojceny...prikrmi o mesiac ked bude mal pol roka...dakujem za odpoved a rovnako zelam vsetko dobre...Majka

nasta14
17. jún 2022

@upam viem , že to už dávno nieje aktuálna téma ale nič iné som k tomu nenašla? Čo to teda vlastne je a z čoho? Moju mesačnú to trápi už druhý týždeň… nie ale v každej stolici

teodorab
18. aug 2022

@upam ahoj..neviem ci si to este pamatas,ale moj maly (2mes- plne dojceny) ma teraz v plienke uz asi treti krat take male kamienky ako piesok..a nie nie su to hrudky ale tvrde ako piesok a velkosti asi maximalne 1 mm .a dost je toho..desiatky kusov....ako skoncilo patranie po pricine? Dakujem za odpoved!