Upchatý nos ročného dieťaťa

alzbeta79
4. jún 2012

Prosím o radu mamičky, ktoré už preskákali nejaké to nachladenie u svojho dieťaťa. Dcérka má rok a od piatku ma silné sople, ktoré jej upchávajú noštek, k tomu kašeľ, teplotu nad 38 a od včera večera sa jej dokonca zalepujú očká žltým výtokom. Zatial jej to umývam repíkom. Je to naša prvá choroba, tak som z toho trošku nervozna. Samozrejme ideme k detskéj doktorke, no tá dnes ordinuje až od jednéj, takže si ešte počkáme. Zatial jej len odsávam soplíky k tomu jej dávam na spanie nasivin, no ten moc nepomáha a nechcej ju ním velmi ladovať. No a proti teplote paralen čipky. Sestra mi vravela aby som jej preplachovala dutiny fyziologickým roztokom, no nemám s tým skúsennosť, tak sa toho obávam a zatial som to nerobila. Tak mi prosím poradte niečo na ten noštek, no skôr by som privítala babské recepty ako chémiu 🙂 A ešte sa chcem spýtať na zábaly, že ako ich robievate, pretože všade čítam inak... ďakujem

kinka555
4. jún 2012

@alzbeta79 ahoj, skus do nosteka davat morsku vodu, je slana tak tie sopliky trosku uvolni a bude sa malej lepsie dychat, nam to vzdy pomohlo davat morsku vodu, ale ja davam v ampulkach a tak nakvapkam, nie sprej... prajem skore uzdravenie

alzbeta79
autor
4. jún 2012

@kinka555 ahoj používam morskú vodu v spreji pred odsavaním a je pravda, že jej tie hlieny trochu rozpustí, takže to je určite dobrá pomoc 🙂