Upchatý slzný kanálik

xtremme
4. feb 2019

Poprosím o radu. Dcérka má 5.5 mesiaca a od narodenia ma zaneseny slzný kanálik. Už brala aj ATB. vo forme očných kvapiek 2x a od narodenia s menšími prestávkami jej mam do ocka kvapkat ocuflash blue kvapky plus masírovať ocný kanálik čím vlastne vytláčam hnis z ocka von aby sa jej spriechodnil. Niekedy je oko zahnisane tak,že je až zlepené, inokedy menej. Očná nám už vypísala výmenný lístok na preplach sĺzneho kanála, no kamošky vravia že aj ich bábätká to mali a preslo to samé zo dňa a deň na preplach nešli. Teraz neviem ci teda mam ešte čakať a dokedy, alebo predsa ju trápiť a ísť na preplach...
ten.Preplach.Prosím o vaše skúsenosti Nemáte s tým u svojich detí skúsenosť. Ďakujem za raduslz.Kanálika,no6

cibulka79
4. feb 2019

@xtremme Ahoj,moj maly mal to iste od zaciatku ako opisujes,kvapky pomohli velmi na kratko a mal to strasne.Sla som s nim a neodkladaj to ani Ty.Boli ske ale 3x!na preplach,cakala som v cakarni,pocula maleho plakat,bola som hotova s nervami ale inac to neslo.Pan doktor bol sikovny a velmi mily.Malemu to potom uplne preslo.

xtremme
autor
4. feb 2019

@cibulka79 ďakujem. A koľko mal malinký keď mu to robili

cibulka79
4. feb 2019

@xtremme No prvy krat sme boli ked mal 3-4mesiace,drzim palce bude to dobre

xtremme
autor
4. feb 2019

@cibulka79 dakujem😊

ukulela
4. feb 2019

@xtremme len lekar ti poradi, nas mal za 2 a pol mesiaza zapalene ocko 3x, uz v porodnici mu tam capli framykoin, neskor pamycon sme davali a dalsie ATB - tie nezaberali, mal tam na atb rezistentneho streptokoka, ci co. volala som zaciatkom decembra, ked to mal zapalene, na kliniku, objednali ma na preplach 31.12!!! 🙂🙂 takze dovtedy sme len masirovali a davali ocuflash s ociarkou - masirovali niekolko krat denne a kvapkali tiez casto. no jasne, ze ked sme tam o tri tyzdne prisli, tak bol OK a dok povedala, ze ho trapit predsa nebudu.
takze je to na tebe - moj to mal tiez za ten cas dva krat az zalepene - nastastie stale len v jednom ocku a nepreniesol si to do druheho. odvtedy sa mu to nevratilo - kvapkam ten ocuflash stale preventivne, kedy tedy pomasirujem. vela zien mi radilo ociarku (nie len v ocuflash kvapkach, ale aj cistu na umyvanie)

janinah
4. feb 2019

Prepáč,ale kamošky sú odborníčky? ja s očami pracujem a nečakala by som ani deň,ak dr. odporúča preplach,veľmi pravdepodobne si tým odstrániš problém za pár minút....alebo budeš donekonečna kvapkať a masírovať a kamošky počúvať...výber je na tebe.

lavender21
4. feb 2019

Mňa očná doktorka nechcela posielať, že to prejde. Čakala som asi pol roka, tak som jej vravela nech nám vypíše lístok, trvala som na tom. Malá však už bola veľká a silná a nevedeli ju udržať, musela ísť do celkovej narkózy! Kde mimochodom zistili že ona vôbec jeden slzný kanálik nemá! Takže som zbytočne masírovala niekoľko mesiacov a trápila ju aj seba opakovane podávanými antibiotikami. Ale prepláchli druhý kanálik a zlepšilo sa to. Nečakala by som a šla na preplach

dominci
4. feb 2019

Tiež by som to zbytočne neodkladala. Naša dcéra má 3 mesiace keď začalo očko hnisat, mesiac sme chodili ku očnej preplachovat ...nič nepomáhalo na poslednej kontrole sestrička od detskej doktorky zavolala na oddelenie do nemocnice že sa máme zastaviť, išli sme hneď... dieťa mi vzali z rúk že mám počkať na chodbe o chvíľku 15 sekund plač, vyšla sestrička dieťa si môžete zobrať všetko v poriadku. Rýchlo prepichli kanalik a bolo po probléme a nekonečnom chodení na očné a až na detskom keď zákrok urobilii mi povedali že dieťa malo od narodenia zúžený kanalik,ktorý časom zrastol a kvapkami mastickami ani masirovaním by sa nič nevyriešilo. Za mňa by som išla čím skôr nech sa dieťa netrápi a ty s ním.

halci
4. feb 2019

Na Tvojom mieste uz by som necakala ani den a sla tam hned na preplach. Nepomahaju kvapky, ani antibiotika, neviem na co cakas.

whatever1
4. feb 2019

@xtremme ak kojis, skus nakvapkat materske mlieko. U nas zabralo len to, tiez nas uz chceli poslat na preplach. Antibiotika, ocne kvapky, masirovanie nepomohlo, jedneho dna ho mala uplne zahnisane, zbehla som do lekarne ci nieco neporadia, chcela som este nieco vyskusat tiez som sa bala preplachu. Tam mi lekarnicka poradila z vlastnej skusenosti materske mlieko. Moc som tomu neverila, no na druhy den to mala o 70%lepsie, ten dalsi len ozaj trosicku a dalsi uz vobec a od vtedy sa to nevratilo.

xtremme
autor
4. feb 2019

@janinah nie sú. Len ich bábätká mali ten istý PRO lem a vraj po dlhšom čase to prešlo samé zo dňa na deň akoby proste utlo

xtremme
autor
4. feb 2019

@whatever1 dávala som jej opakovane keďže kojím, no nepomohlo

janinah
4. feb 2019

@xtremme ani tvoje nebude mať problém do maturity,raz to prejde,otázka je,či chceš čakať..a samozrejme aj toto môže mať komplikácie ako všetko v organizme....

@whatever1 áno,mat. mlieko je sterilné,niekedy bolo lepšie ako nič,ale je to mlieko ako každé iné a teda aj kysne,dnes máme lepšie "tekutiny" na riešenie očných problémov...

sunny02
4. feb 2019

Ahoj, náš syn mal tiež upchatý kanálik na oboch očiach. Bral atb, ocuflash, masírovali sme, všetko pomáhalo tak na pár dní. Takto sme to s ním ťahali do 9. mesiaca a potom sme si povedali, že pôjdeme na ten preplach a neľutujeme. Boli sme tam iba raz odvtedy nemá žiadne problémy s očami, má 2 roky. Boli sme v BA v detskej fakultnej. Malého zobrali, my sme ostali na chodbe, no celé to trvalo len pár sekúnd. Za mňa určite odporúčam. Držím palce 🙂

whatever1
4. feb 2019

@xtremme skoda😔, drzim vam palce nech to dobre dopadne🙏

martinajurkechova
7. feb 2019

@xtremme Tiež som to zažila s malým. Ešte skús antibioticku masť a ak ani to nezaberie, tak odporúčam preplach. Masticka sa v tom ocku dlhšie udrží ako kvapky. Ocuflash som používala aj na čistenie očka. Ale nám zabralo až keď mu to doktorka prepláchla. Je to síce dosť stresujúce, ale malú by to nemalo bolieť, lebo podávajú pri tomto nejaké kvapky na umrtvenie.

kikuta
18. feb 2019

@cibulka79 a druhý a tretí??? My už mame 9 mesiacov a že to už nerobia normálne pri vedomí či u vás ako???