Veľké červené fľaky na tváričke. Čo to je?

carmella
6. máj 2012

dnes rano sa malemu vyhodili ale len na licach velke cervene flaky ... co je to podla Vas ?? dakujem za odpoved

traktor
6. máj 2012

cervene flaky- siroky pojem 😅 ..môze to byt hocico..alergia?..papal nieco nove?..svrbi ho to?..ak ano, podaj fenistil a uvidis..ak to neustupi, vyhladala by som lekara..tu je fakt tazko odpovedat, ked to nevidime..

31majka12
6. máj 2012

Ahoj ked ho kojis,nespapala si nieco cim si mu ublizila?
Aj malemu sa zvykli vyhodit take flaky ale na druhy den uz boli prec...ja davam fenistil pre istotu,tolko kv kolko ma dieta vahu

vierkasteffi
6. máj 2012

su také drsnejšie ak ano my sme to mali doktorka nam na to predpisala mastičku a po 3 natretiach to zmizlo 🙂

hajanka
6. máj 2012

@carmella to asi najlepsie posudi lekarka, lebo to ako si to popisala je velmi siroky pojem a moze to byt hocico...

stanislavao
6. máj 2012

treba ist ku koznej. nas simonko tiez mava flaky a je to atopicky ekzem. mame mast, ale stale sa to vracia. cize moze to byt aj nieco vaznejsie a moze to byt len nejaka banalita. musi to posudit dermatolog.

pe
6. máj 2012

moja dcerka uz tiez mala kadeco, ja jej zvyknem na to jemne natriet masticku Bepanthen, je aj na atopicky ekzem, tak by nemala uskodit, ak mate aj to, nam zatial vzdy zabrala, ukludnila jej to a pokozka bola zase jemnucka, teraz sa jej tiez tak licka scervenali z melona, vcera som jej to hned natrela a dnes to uz ma pekne, tak vyskusaj, za to nic nedas

magic08
6. máj 2012

ahoj, mojej malej sa okolo 9. mesicov vyhodili na lickach velke cervene flaky, bolo to ako jemne spalena koza, miestami to vysychalo.. myslela som ze atopicky, no ju to nesvrbelo, nebola nervozna, akobyto ani nemala... nevedeli sme sa toho zbavit niekolko tyzdnov, vzdy ked som si myslela, ze uz je dobre vratilo sa to... myslim, ze cca 3 mesiace sme s tym bojovali... vyskusala som vsetko mozne, od excipialu a inych masticiek... az nakoniec mi jeden pan, ktory lieci atopicky ekzem odporucal umyvat jej Slezom Lesnym... riadne kupis v lekarni, su to bylinky... toto nam nakoniec zabralo a uz nikdy sa to nevratilo, klop, klop, klop...

katren
6. máj 2012

ako to my mame posudit tu za obrazovkou???? a cervene flaky....no, aj moji maju, zmenila som prasok....a maju cervene fliacky akoby osypky....ale ty si ani nenapisala ako vyzeraju...

kveta
6. máj 2012

Ak ide o flak tvoreny malickymi cervenymi bodkami, moze ist o petechie, prvy priznak zapalu mozgu alebo mozgovych blan /nepamatam si presne/. V takom pripade ihned do nemocnice..

veronika164
9. máj 2012

Tak ako ste dopadli? Boli ste u dermatológa? Čo boli tie fliačky? Verím, že nič vážne, hm?

jaja28
9. máj 2012

moze to byt atopicky exem, syn mojej kamarátky mal velke cervene flaky najprv na tvaricke, neskor na celom tele, bol atopicky exem, po case mu nasli spravnu liecbu, teraz ma krasnu pokozku, sice sem tam sa flaky objavia, ale uz nie v takom rozmere, my mame atop. exem na tele, ale tiez len taku slabu formu, drzim palceky, aby to nebolo nic vazne 🙂

danusskaaa
9. máj 2012

nedefinujes tomo moc, ale kamoska ma vzdy fliaciky ked ju "olyzne" slniecko. niekedy je to len na cvhilku, ked nie je poriadne natreta a hned to take cervene velke flaky. ma to od malicka...

ikke
9. máj 2012

flakmi na licach zacina napr. aj piata choroba.

ducci
15. máj 2012

nam pomohol Bepanthen na take cervene male vyrazocky na tvaricke 🙂..

gubcikova
15. máj 2012

ako nám zistili fľaky na tvári nám spôsobila pleseň v črevách a helicobakter.fľaky sa nám za 2,5roka objavili 3krát.vždy nám dali mastičky no ked už sa objavili posledný chcela som alergotesty,ale robili nám rozbor krvy a stolice

kkiko
18. apr 2013

joja 28 prosim ta a ta chybicka toho ekzemu bola aka,co si pisala o tom kamaratkynom synovy

modrofuzik11
9. máj 2015

mali sme nieco podobne. kubko toho mal viac. aj na tele. natierali sme bepanthenom. pomohlo mu to.

prisa777
14. okt 2016

@jaja28 môžem poprosiť ako ste to liečili ďakujem

szimimahr
25. nov 2016

Ahojte! Aj moja 1mesačná dcéra tiež má tie fľaky teraz práve pozerám no neviem z čoho to má. Nedojčím ju lebo niet mlieka a je na umelom mlieku (Beba H.A 1) a ktomu ešte podávam 100% rumančekový čaj od včera 🙂 Má to z toho? Ďakujem

katka253111
25. nov 2016

@szimimahr mesacna sa mozno este cisti...alebo alergia

szimimahr
27. nov 2016

@katka253111 aha chápem 😊 ale už nemá na tvári fľaky 😉

lilu74
15. máj 2017

Maly mal po narodeni dlho vyrazky-cistil sa, natierala som mu ich len ked boli vyrazne bepanthenom na ekzem, casom mu uplne ustupili, teraz sa stane ze ma cervene flaky na krku a tvari a ked nemam sensiderm premastim mu ho klasickym bepanthenom care ktory mu pokozku hydratuje a upokoji.