Ventolin inhalačný sprej a inhalačný nadstavec

nalarla_
25. máj 2023

Ahojte dievčatá, potrebujem poradiť. Dcérka ma škaredý zápal pľúc, ale takej atypickej formy. Dostala kombinaciu dvoch druhov atb a k tomu inhalacne spreje, ku ktorym ma inhalacny nadstavec. Ma 3 roky.
Radu potrebujem ohladom tych inhalacnych sprejov. Napriklad ventolin jej predpisala inhalovat cez ten nadstavec 3xdenne 2 vdychy. Rozumiem tomu dobre, ze su to 3x denne 2 vstreky spreju? Teda jej to vstreknem do toho nadstavca 2 krat?

luliu
25. máj 2023
mimi3008
25. máj 2023

@nalarla_ ano, presne tak

nikoleta1234
25. máj 2023

@nalarla_ áno. Nedávno sme to tiež tak mali.

nalarla_
autor
25. máj 2023

Ďakujem vám 😊

kacena4
25. máj 2023

najprv 1 vstrek vdychnut potom pauza a 2 vstrek vdychnut

nalarla_
autor
25. máj 2023

Ešte mám jednu otázku, keďže to máme prvý krát a na to som sa zabudla opýtať. Keď dávame ten sprej pomocou nadstavca musí dcéra vdýchnuť sprej ústami alebo môže dýchať normálne nosom?

mimi3008
25. máj 2023

@nalarla_ Nosom to velmi nevdychne, ale podla mna automaticky, ked to bude mat v puse, bude dychat ustami. Ale 3rocnej to uz urcite vysvetlis

julliska
25. máj 2023

@nalarla_ a máš aj detský nadstavec na to? Lebo ten ide cez ústa aj nos.. Neviem ci ti zvládne 3rocna vdýchnuť ten sprej len ústami...

mizoko
25. máj 2023

@nalarla_ s tie spreje sa vdychuju ustami. syn ma tiez tieto spreje a nadstavec a v pohodicke

mizoko
25. máj 2023

@julliska nadstavec je taka maska co pokryva usta aj nos. takze vdychuje zaroven ustami aj nosom.

julliska
25. máj 2023

@mizoko no tak je to v poriadku lebo vzdychne nosom aj ústami 🙂

nalarla_
autor
25. máj 2023

Má s tou maskou, teda má pokrytý aj nos aj ústa, len som nevedela či stačí aby teda dýchala nosom alebo musí ústami 🙂 teraz keď sme prvý krát skúsili tak nadýchla čisto nosom, nemala otvorené ústa, až potom vydýchla ústami 😅 pre mňa to je taká veda

mizoko
25. máj 2023

@nalarla_ no dospeli sprej inhaluju ustami tak aj deti by mali 🙂 ale kedze im je tazko nadychnut sa len cisto zo spreja tak maju tu masku a nadychnu sa ustami aj nosom

nikuus
25. máj 2023

Date jej ten nadstavec na tvar, dcerka si vydychne a nasledne vstreknete 1x - ratajte do 5 a dcerka medzitym normalne dycha, idealne nadych ustami a vydych nosom. Potom opat vstreknete a zopakujete spominany postup.

zuzanka.zuzu
25. máj 2023

môj má 2,5r a krásne vie zatvoriť pusinku aby vdýchol / zhltol celý obsah, však to nie je veda, nepanikar

nalarla_
autor
25. máj 2023

Ďakujem..
@zuzanka.zuzu Ja nepanikárim, nemám s tým skúsenosti tak podľa mňa je prirodzené, že chcem vedieť ako to urobiť čo najlepšie aby to malo pre ňu správny prínos. 🙂