Ventolin sirup

natirobko
5. apr 2024

Žienky , akú sú vaše detičky choré a kašľu že naozaj dosť podávate aj večer pred spaním ventolin sirup?

hortenziaj
5. apr 2024

@natirobko nie, na večer, aby mi dieťa nekaslalo dávam bud fenistil kvapky alebo javpky tussin.

natirobko
autor
5. apr 2024

@hortenziaj Aha lebo mne Dr naordinovala dávať Ventolin večer a že aj ak by mal kašlovy záchvat tak kľudne podať aj v noci ... Nemám z Ventolinom skúsenosti preto som zvedavá na viac názorov.Ďakujem za odpoveď

hortenziaj
5. apr 2024

@natirobko nám ventolin Dr dávala len keď mal zúžené dýchacie cesty, ten sa používa skôr na astmu a rozšírenie dýchacích ciest, napríklad aj pri chorobe. Nám vždy to co som písala odporúčala na záchvaty kašľa. Ale tak je asi rozdiel a Dr to vie, že z čoho by pri chorobe mohlo mať tvoje dieťa záchvat kašľa. Uvidíš ci to pomôže ak bude taky problém a ak nie, skus tussin dat, je voľnopredajný

simonecka008
5. apr 2024

@natirobko tak moja skusenosy naposledy bola.. ze sme mali 3x denne najlepsie po 6hodinach .... ake mate davkovanie? a.aj vysadzat sa ma.postupne...

natirobko
autor
5. apr 2024

@simonecka008 Máme 2krát denne po 4ml

carrot_apple
6. apr 2024

@natirobko ked ma zachvaty kasla,napriklad kazdu pol hodinu kasle...treba vysetrenie ci to niesu mykoplazmy...nam ventolin nepomohol...potom vysli mykopmazmy,mal ATB a uz je OK