Vitamín D pre dieťa

nina296
5. dec 2023

Maminy, prosím poradiť. 2 ročnej dcérke dávam každý deň vitamín lactoseven a vitamín C-kvapky. Vitamín D vitko po 2 kvapky som vysadila a rozmýšľam, či som jej to nemala nechať? Ďakujem za radu

nikasmile
5. dec 2023

@nina296 mi používame aj pri 4r.

candii
5. dec 2023

Prečo si ho vysadila? Teraz v zimnom období treba dávať. Skôr by som C-cko vysadila. Zaťažuje to obličky, dávam len pri chorobe

uhnakova
5. dec 2023

Vitamín D treba aj dospelým, nieto deťom, ktorým rastú kosti. V zime si dávame D-čko celá rodina, od septembra do mája. Túto sezónu som nám kúpila kombinované lipozomálne C, D, zinok a za celú jeseň nás choroby vždy len lizli, jedine dcérka mala nádchu, tak tri dni nešla do školy. Ostatní členovia rodiny sme zdraví, párkrát som mala pocit, že niečo na mňa lezie, ale vždy to za 1-2 dni prešlo. Predchádzajúce sezóny sme vždy do vianoc mali za sebou každý minimálne dve choroby.

zorkahorka
5. dec 2023

To Decko mu nechaj urcite, tym nic nepokazis

nina296
autor
5. dec 2023

@zorkahorka
@uhnakova
@candii
@nikasmile ďakujem vám krásne, som ja koza. Hneď jej to nasadíme spať.

cookie29
5. dec 2023

lactoseven nie su vitaminy ale probiotika ak sa nemylim... ALE obsahuju aj D3
takze pozor na predavkovanie...

anavixy
5. dec 2023

Prave naopak, Dcko davat stale a Ccko len pri chorobe (alebo ani vtedy ak ma dostatok v strave).
.

stanislavicenka
5. dec 2023

@nina296 vitamin D berieme aj my dospeli. A v zime urcite treba zaradit, telo si ho nevie vyrobit

anavixy
5. dec 2023

A teda Lactoseven obsahuje vit D ale len v mini davke 2 mikrogramy, 1 davka napr Devitu obsahuje 12.

nina296
autor
5. dec 2023

@cookie29 to sa da predávkovať? Tak jej asi dám jednu tabletku lactoseven a 1 kvapku devit a keď doberie lactoseven tak už jej necham len 2 kvapky devitu

uhnakova
5. dec 2023

@nina296 predávkovať sa dá veľmi ťažko, musela bysi jej dávať dlhodobo aspoň 10 kvapiek namiesto dvoch. V skutočnosti veľa ľuďom aj deťom sa Dvitamín vstrebáva slabo, preto potrebujú prijímať vyššie dávky. Napr. môjmu synovi sa pomaly zatvárala fontanela, keď bol maličký, pediater vtedy nakázal zvýšiť príjem Dvitamínu na 5-6 kvapiek. Dávala som to tak synovi asi pol roka. Potom zase keď mal 5 ročný rastové bolesti, zase som mu dávala zvýšené dávky Dčka a pomohlo to, už po týždni užívania boli rastové bolesti zriedkavé až zmizli. V Japonsku ľudia kvôli strave bohatej na ryby prijîmajú cca 8 až 9 tisíc jednotiek vitamínu D denne a žijú najdlhšie na svete. U nás sú normy pre dospelého oknoho nižšie a veľa ľudí nemá v zime takmer žiadny vit. D v krvi. Potom sa nich lepia všetky choroby, pretože vit. D súvisí s imunitou a s viazaním vápnika v tele.

migynka
5. dec 2023

@uhnakova Môžem sa spýtať, ktoré lipozomálne vitamíny konkrétne užívate? Ďakujem za odpoveď ❤️

uhnakova
5. dec 2023

@migynka je to NovoCkomplex

migynka
5. dec 2023

@uhnakova ďakujem 😚