Vpadnuté členky u dieťaťa

martina374
3. aug 2023

Ahojte, chcem sa spýtať ohľadom vpadnutých členkov u 5 ročného dieťaťa. Ako to mám riešiť. Pomáhajú cvičenia, ktoré nájdem aj na nete alebo treba ísť rovno za fyzioterapeutom? Mám ísť s tým aj za detskou lekárkou alebo rovno fyzioterapeut. Neviem čo robiť ako to riešiť.

ema22270
3. aug 2023

Skuste ist hned za fyzioterapeutom, ktory Vam da cviky presne na mieru, podla zavaznosti.

evinqua
3. aug 2023

@martina374 my sme šli najskôr za ortopédom ten dal vložky, žiaden efekt, ani po roku a pol, potom sme šli za fyzioterapeutom, ma cviky ja mieru q efekt viditelny

lulinqa
3. aug 2023

Za pediatrom pre výmenný na ortopédiu a odtiaľ vás zrejme pošlú cvičiť k fyzio. Poprípade spravia aj tie vložky na mieru.

luciazahornadska
3. aug 2023

Určite fyzioterapia a rehabilitácie. 🙂 Máme tiež 5-ročnú s takýmto problémom. Plus nosí ortopedické sandálky na mieru. 🙂

kacena4
3. aug 2023

na vpadnute clenky ti moc nepomozu cviky (nam teda nepomohli) treba vymenny listok k ortopedovi a ak uzna za vhodne tak ortotopanky, ortovlozky (najlepsie su proprio - precitaj si na nete o com su) a popr. tie rehabilitacie. my toto riesile asi 10r a stav je stale rovnaky a to vlozky pouziva v skole aj doma aj vonku
dolezite je vsak aby sa nekrivila chrbtica - nehrbila sa, nechodila nespravne

ema22270
4. aug 2023

@kacena4 nas syn nosil vlozky takmer 3 roky, teraz bude mat 6 rokov, ale este sa mu to zhorsilo. Aj doktorka podologicka odporucila skor cviky. Asi je to ale individualne a podla miery zavaznosti (u syna neboli na zaciatku tie stupne zavazne a ani teraz zatial nie su, ale je to viditelne)

kacena4
4. aug 2023

@ema22270 no u dcery je najvyssi stupen, ale zasa s vlozkami sa to nezhorsuje. len uz vidime v 13r ze sa jej krici chrbtica tak nosi poctivo vlozky

peta44
10. aug 2023

@evinqua kde chodite v BA?