Vpadnuté členky u skoro 2-ročného

ninjah
10. júl 2023

Ahojte, som objednaná k fyzio ale než tam pôjdeme, chcem sa spýtať na Vaše skúsenosti. Synovi idu členky z vnútornej strany k zemi, vlasi sú to vpadnute členky? Nie som si istá či to je úplne ono ale vidno že sa mu nôžka prepadá z vnútornej strany k zemi. Chcem sa spýtať či ste niektorá niečo takéto riešili a ak áno, ako. Nosí iba bf obuv (nie hocijakú, ma úzku nozku aj pätu a nemá vysoký nard a vždy kupujem presne také topánočky) doma je vždy bosý aj vonku na tráve bosý aj doma máme rôzne podložky na masáž nôžky. Žiadne stiahnuté oblečenie nenosí, od babatka dbam na to aby čo najviac nôžky stimuloval a celkovo mal aj voľnosť v oblečení či pohybe. Viem že to môže ovplyvniť veľa faktorov cez uloženie babatka v brušku až po nosenie plienok či úzkeho oblečenia, len ma zaujíma ako sa to rieši a či sa to v takomto veku vôbec rieši, lebo viem že sa nôžka ešte vyvíja, takže asi Vložky do topánok nehrozia. Chcela by som počuť vaše skúsenosti poprípade aj so staršími deťmi či sa to zlepšilo ak vám napríklad dali spomínané Vložky do topánok či rôzne cvičenia atď. Ďakujem krásne 🙂

pribinak
10. júl 2023

@ninjah dostane na predpis sandálky ktoré mu budú držať členok v správnej pozícii, to je pasívna časť
Aktívna rehabilitačný pracovnik vám ukáže nejaké cviky, zo je aktívna časť

Proste treba priznať že BF nie sú vhodne na každú nozicku

oskorusa
11. júl 2023

@ninjah v prvom rade si treba uvedomiť, že vpadnuté členky sú dôsledok a nie príčina. Najčastejšou príčinou je slabé brucho, ale to ti všetko vysvetlí fyzioterapeut. Je aj na zváženie, či je syn vhodný adept na bf obuv, avšak to všetko zhodnotí skúsený fyzioterapeut. Cvičenia musia byť zamerané aj na trup, nie len na chodidlá. Nech sa darí.

andreatytler
11. júl 2023

@ninjah Zatial mam skusenosti len s 3.5 rocnym.
Ma taketo nohy a fyzioterapeutka povedala ze ich ma uplne zdrave a netreba nic napravat. Ze sa to zmeni same.
Mne sa to zdalo ze to ma hrozne vykrivene, ale v tom veku je normalne mat nohy do X.
Kazdopadne je dobre skocit za fyzioterapeutom a necht nohy skontrolovat.