Vred na zadočku

monika3008
5. jan 2023

Ahojte. Prosim Vas, malej (5rokov)sa vytvoril na zadku, trochu dalej od konečnika taky vred bolestivy. Najskor taky mensi a teraz jej to dost narastlo. Pri stlaceni ju to boli a je taky tvrdsi, urcite tam ma hnis. Vytlacit je to nemozne kedze ju to boli. Nikdy takyto vred nemala. Davam jej sedacie kupele v repiku, co by este mohlo pomoct aby sa jej to stratilo? Este by pomolhlo natriet gafrovou mastou s ichtamolom? Mate skusenosti?

pribinak
5. jan 2023

@monika3008 ísť ešte dnes k pediatricke

ivanka33
5. jan 2023

@monika3008 treba to na chirurgii dať pekne vyčistiť, je to absces...

ivanka33
5. jan 2023

@monika3008 pediatrička s tým neurobí nič, dá vám výmenný lístok na chiru

andreja13
5. jan 2023

@ivanka33 Presne tak, s tymto veru ona nepomoze. Ale kazdopadne treba s tym zajst, moze to byt nebezpecne, ked sa to necha tak.

monika3008
autor
5. jan 2023

@ivanka33
@pribinak uz sa dnes k pediatrovi nedostanem. Natrela som jej to este gafrovou mastou s ichtamolom. Ked ju to strasne boli, ked sa jej toho dotknem. Neviem si predstavit, ako bude vrieskat na chirurgii. Uvidim ake to bude mat dnes a zajtra.

pribinak
5. jan 2023

@monika3008 ak sa k pediatrovi už nedostanes tak potom smer pohotovosť. Toto nenechávaj len tak

kitycat
5. jan 2023

To nemyslis vazne, ze ju s tym nechas len tak? Ano chvilu to mozno zaboli ale ta ulava?

A ked jej to praskne tak potom sa o polnoci na pohotovosť dostanes?

slavomira236
5. jan 2023

@monika3008 mne sa spravil absces pod prsnikom to bola bolesť na chirurgii bol pod kožou takže len rezať ani mi to neumrtbil nič☹️

julka188
5. jan 2023

Aj nas to mal, ako babatko, na tom istom mieste. Treba to chirurgicky riesit, je to absces.

ivanka33
5. jan 2023

@monika3008 to jej umrtvia lokálne, nič nebude cítiť.

ivanka33
5. jan 2023

@monika3008 do pondelka to netreba nechať, nič sa jej nestane, ale je to nepríjemné a bolestivé pre ňu, urobia to aj na pohotovosti, ale budú na teba pozerať, čo si teraz to prišla riešiť 😁ale urobia to.

monika3008
autor
5. jan 2023

@ivanka33
@kitycat
@pribinak volala som pediatrovi, on ma zase taky nazor ze repikove kupele, tu ciernu mast a nechat to posobit. Netreba hned utekat a rezat. Ze v pondelok sa mam ohlasit, ake to ma.Ved som este nic neskusila, aby sa jej to vstrebalo. Niekto to riesi antibiotikami a az potom to režu na chirurgii. Vcera jej to trosku navrelo a hned by som utekala to dat rezat?

monika3008
autor
5. jan 2023

@julka188 a hned ako sa to vytvorilo si to isla dat vybrat, alebo po nejakej dobe ( Par dni) ?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavixy
5. jan 2023

Bude sa jej to vracat, ak to nebude mat normalne odborne vycistene podla mna. Myslim si, ze chirurg ocami to lepsie posudi ako pediater cez telefon. No zalezi naozaj ake to ma velke, ale to nevieme posudit ani my, ani ty a ani ten pediater.

ivanka33
5. jan 2023

@monika3008 ak je to len odvčera, stačí v pondelok, myslela som že je to dlhšie

petamich
5. jan 2023

nas maly absces mal, lekarka nam kazala natierat to 2-3x denne ichtyolovou mastou, na to dat gazu a plienku (nas mal par mesiacov), do par dni ten ichytol ten hnis akoby rozpustil a nebolo treba riesit to chirurgicky

je to relativne bezna vec a casto to prejde samo 🙂 netreba urcite hned utekat na pohotovost alebo podobne, drze sa!

monika3008
autor
5. jan 2023

@petamich
@ivanka33
@anavixy
@jj298
@monika3008 dakujem Vam baby, ste zlate. Tak budem jej davat repik a tu mast, uvidime do pondelku ake to bude mat. Ako takto ju to neboli, len na dotyk.

kitycat
5. jan 2023

Tak drzim palce, pochopila som, ze uz to ma par dni a este chces par dni cakat 🙈

lienka.7
5. jan 2023

@monika3008 urcite hned smer nemocnica... detská chirurgia. Nech jej to hneď riešia.
Tam nepotrebuješ ani listok.

fiafia
5. jan 2023

@monika3008 na chirurgiu,čo najskôr. V blízkej rodine mali hneď dvaja ľudia s týmto problém a čím dlhšie to odkladali tým dlhšie bolo liečenie.