Výber mandlí - skúsenosti z nemocníc na Slovensku

hella23
10. máj 2013

Maminky, budem vdačná za referencie a skusenosti z vybavovania a pobytu v nemocnici ohladne vyberu mandli vaších detí. Hladám referencie na nemocnice v ktorých by nas na 100% vzali, skôr ako je október2013.Môžu byť aj súkromné. Dnes sme boli na Kramároch a dali nám termin až na 23.10.2013, čo je pre mňa nepochopitelné, nakoľko ma dcéerka obrovské nosné mandle a bez liekov nedokaže existovat. Sami uznali, že to s ňou už nie je dobre a povedali,ze oni proste nemaju miesto a mame ist do sukromnej, ktoru oni zriadili. Prišlo mi to, ze si chcu zarobit a boli si vedomi, že ju s mužom do oktobra určite nenecháme v takom štádiu v akom je momentálne. Budem vďačna za každe jedno info a ak nahodou niekto bol na Antolskej v BA na výbere a ma odtial skusenosti, popripadne tel.č. velmi by pomohlo 🙂. Ďakujem

mars08
7. nov 2020

@vera55555 ahoj ..dopadlo to super ..šli sme n aprijem nedeľu na obed ..vzali sme si nadštandard 30€ izba +keďže mala už mala viac ako 3roky tak tuším nejakých 3,30 doprovod a strava ..na izbe máš chladničku a kanvicu ..v jedálni je mikrovlnka.Od polnoci nejesť nepiť ráno dostala oblbovak ..na posteli ju odviezli pred operačné sály tam sme chvíľu čakali zobrali ju dnu ..ako mala srandu z toho oblbovaku smiala sa že mqm srdiečka na hlave ale keď ju brali dní bolo nanej vidieť že to vníma bola vyhlásená ale neplakala ..počkala som ju dole po operácii keď sa prebrala už plakala až na chodbu som ju počula ale keď m azbadala za dverami upokojila sa ..mala kanilu v ruke ale plakala že ju to veľmi bolí tak jej ju vybrali (aj tak bola nefunkčná lebo sa im veľmi prehla tá ihla to sú také plastové )z markízy jej bolo ťažko povracala sa a potom už jak keby jej nič nebolo na zadku nrobsedela ..ostávali sme ešte jednu noc kôli pozorovaniu. .ráno bola rýchla vizita s primarom keďže bolo všetko v poriadku pustili nás domov ..Ale dlho ju bolela hlava a smrdelo jej z úst ..a brala antb tie ti tma tiež dajú len ich pri balení nezabudni ako ja

vera55555
8. nov 2020

@mars08 jej super za info ale este sa ta opytam ako dlho sa mala zotavovala a kedy uz moze ist do skolky? troska aa bojim lebo dcerka ma panicky strach z lekarov lebo uz si odzila svoje v nemocnici tak aby tam nevystrajala velmi.

mars08
8. nov 2020

@vera55555 no každé dieťa to prežíva inak ..boli tam deti ktoré veľmi plakali boli celý deň také ubolené uplakané ..naša malá už skoro 5ked sme boli ona to zvládla veľmi dobre a to je taký maly nervacik. Asi po 2 týždňoch sme boli na kontrole v He potom pri našej ORL lekárke a šla.do škôlky nebol žiaden problém tak ju pustili. Len pozor nesmie sa namáhať ,žiadne ihrisko,skákanie ,stojky na hlave aby sa jej nespustila krvácanie ...toto bola inak moja nočná mora a y sa to nestalo .Ale všetci sú tma veľmi milí ..Až tam budeš volať a chces nadštandard spýtaj sa NATO ..ako jasné dá sa prežiť aj na izbe s niekým ale predsa každé dieťa to Inak zvláda a po zákroku celkom.Inak v kúpeľni bol aj toaletný papier ,aj uteráky ,je tam aj wifi ..mala som aj externý hardisk s rozprávkami ale nechcelo nám to na tv načítať

mars08
8. nov 2020

@vera55555 hlava ju ale bolela dlho kôli tej polohe hlavky v ktorej boli počas zákroku aj z úst jej smrdelo dlho ale to nevadí sa nezľaknú ..papat po zákroku dostane polievku v šálke vlažnú (nesmú horúce) na večeru mali patu a piškóty na raňajky už normálne chlebík ..možno prvé dni bude malej lepšie také kasovite jedla niečo čo sa ľahšie papa to už uvidíš

vera55555
8. nov 2020

@mars08 dakujem krasne za info tak som zvedava...ako mame to ako odporucanie lebo zea zvacsene aj krcne aj nosne takze mame ist aj aj len este to nie je take vazne mame sa rozhodnut ci este pockame ....ale ze uz sa to isto nezlepsi takze bude to treba dat von tak ci tak len este ma len 3 roky tak tazsie to znasa take veci a este aj ta korona tak uvidime kedy pojdeme

mars08
8. nov 2020

@vera55555 my sme boli po prvej vlne covidu..mala nastúpila do škôlky a nonstop choré na antb ,chrapala ..jej do toho nepriala ešte lergia....odkedy jej v júni vybrali nosnú mandlu lebo brali jej len jednu ..antb nemala ..bola nachladena ale nič viac ..no len teraz neviem či je to výberom mandle alebo tým že už soplave deti nechodia do škôlky

nikula011
27. dec 2021

@mars08 zdravím mám otázku 🙂 taktiež ideme vyberať mandle aj nosné aj krčné viete mi povedať či na tej nadštandardnej by mohol byt ešte aj manžel ? 🙂 či ste boli len sama s dcérou?

mars08
28. dec 2021

@nikula011 zdravím no ja som bola s dcérou sama na izbe ..neviem či by ubytovali 2dospelych s jedným dieťaťom

nikula011
29. dec 2021

@mars08 ďakujem 🙂

nikula011
11. jan 2022

@mars08 môžem sa opýtať 🙂
Bola tam aj nejaká miestnosť pre deti na hranie ako kútik alebo niečo take ? A čo strava dala sa zjesť ? 😃 personál bol milý ?

nikula011
11. jan 2022

Pripadne mali ste aj vy stravu alebo len dcera ?
@mars08

mars08
12. jan 2022

@nikula011 mali sme nadštandard tuším nejakých 30€ už si nepamätám presne .Na izbe sme mali tv aj kúpeľňu s wc .O kútiku neviem boli sme len na izbe .Personál bol v pohode ,stravu sme mali.prvy deň normálne obe celkom chutné to bolo v deň zákroku deti stravu nemali len polievku v šálke a na večeru tuším nejaký jogurt či čo to bolo to som ja stravu nemala aby som ju zbytočne neprovokovala ale bola na izbe chladnička tak si viete niečo vziať so sebou .Ďalší deň ráno dostala už normálne raňajky a keďže nemala žiadne komplikácie dostala.antb a prepustili nás potom už jedla normálne .Ale dlhší čas sa sťažovala na bolesť hlavy(to kôli polohe pri operácii) a smrdelo jej s pusy kým sa jej to úplne zahojilo

nikula011
15. jan 2022

@mars08 my už to mame za sebou 🙂 bolo tam príjemne 🙂 mali ste pravdu 🙂 nečakala som že budú až take milé ale zase na druhej strane nepáčilo sa mi že deti dostali o 3-pól 4 večeru a potom už nič 🙂 keby nemáme niečo ľahké so sebou asi by malá zomrela od hladu 😂 ale inac prístup a starostlivosť TOP ! 🙂 a mali sme aj my nadštandard 😇

mars08
15. jan 2022

@nikula011 ono to bude asi tým že po Tom zákroku ich šetria ,predsa len je to rána ktorá môže začať krvácať .Nenechávali by deti hladovať len tak zo zábavy .Ale podstatné je že to máte za sebou a bez komplikácií .Už sa len zotaviť

lussytalulu
9. nov 2022

@zuzika235 prosím vás ako dlho sa zotavovala a koľko mala rokov ? Veľmi to bolelo ? MZ máme ísť ťahať aj ,aj ,strašné sa bojím ako to bude zvládať .síce už má 9 rokov verím že to zvládne ale aj tak je to ešte dieťa. Strašné stresujem .,mám zo všetkého strach .

vikina145
1. dec 2022

@nikula011 dobry den vidis ze ste boly zaciatkom.tohto roka nas to caka o.tyzden chcela by som sa popytat ako too cele priebiehalo ? :/ ja som stoho viac vyklepana nez maly kolko to trva a tal dakujem.

linda2985
6. jan 2023

@hella23 dobry den, prosim Vas ake lieky ste mali? Ja mam syna a ideme za 2 tyzdne, ale strasne zle sa mu v noci dycha tak ci je nieco co mu ulavi, dakujem.

lussytalulu
6. jan 2023

@linda2985 no neviem ale keď je chorý tak ho operovať nebudú...radšej sa poradte s vašou lekárkou co je dobre na uvoľnenie

linda2985
7. jan 2023

@lussytalulu nie, nie je chory, zle sa mu dycha kvoli velkym mandliam

lussytalulu
9. jan 2023

@linda2985 tak to už len musíte vydržať do hospitalizácie, nosné ani nebude cítiť držím palce

anulka210
30. jan 2023

Zdravím vás všetkých. Náhodou 20.2.2023 nieje niekto objednaný na výber nosných mandlí s dieťatkom do Humenneho. Ďakujeme

lenkadanka
16. feb 2023

@anulka210 my sme na 22.2. s dvomi deťmi ideme

anulka210
16. feb 2023

@lenkadanka tak to sa možno stretneme, lebo nás prelozili na 21.2.

lenkadanka
23. feb 2023

@anulka210 dobrý deň, prosím Vás ako ste dopadli, ako ste to zvládli, to prebúdzanie bolestivosť ako to dieťatko teraz prežíva? My sme deň pred odchodom ochoreli tak teraz musíme čakať na nový termín. Ďakujem Vám. Lenka

vierka94
10. mar 2023

Ahojte 🙂 ideme so synom vyberať nosnú mandľu, 22.3. máme nástup. Chcem sa opýtať ako je to s doprovodom. Dostanem normálne posteľ na ktorej sa môžem vyspať? Chcela by som nadštandard, ale na recepcii mi povedali, že sa to rieši až v deň nástupu. Ďakujem

mars08
11. mar 2023

@vierka94
Zdravím ak idete do humenneho áno dá sa priplatiť si nadštandard je tam taká roztahovacia pohovka .A rieši sa to priamo na mieste ,ja som povedľa hneď pri prime dolu na recepcii že si chceme priplatiť

sisina12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierka94
15. apr 2023

@mars08 uz mame po, na izbe bola normalne postel a personal nam ich spojil tak sme mali pohodlie. na izbe bola aj pohovka ale tu sme vyuzili len na sedenie

sisina12
15. apr 2023

@vierka94 Chcem sa opýtať,ste alebo boli ste v Humennom?Cena je za izbu na nadštandard alebo za osobu?A strava ako?My ideme v pondelok.

vierka94
16. apr 2023

@sisina12 uz sme boli pred mesiacom. stravu som si mohla vybrat ci chcem od nich alebo ci sa chcem stravovat sama v nedalekom bufete. Ale aj som si vzala ich jedlo aby som nemusela objednavat.