Výber nosných mandlí u 7 ročnej dcérky

evicka20
21. máj 2022

Dobry deň, chcela by som sa poradiť, máme ísť s dcérkou (7 rokov) na výber nosných mandlí, sme z okolia Prievidze. Pani doktorka nám odporučila súkromnú kliniku vo Zvolene. Prosím máte niekto skúsenosti s touto klinikou ako to všetko prebieha? Počula som aj o klinike v Banskej Bystrici. Ďakujem veľmi pekne za každú radu.

fiafia
21. máj 2022

@evicka20 ja viem o MUDr somorovej vo Zvolene. Viem o pár deťoch z okolia ktorým mandle vyberala a bolo všetko v poriadku. Kamarátka mala ísť so synom na túto kliniku ale nakoniec mu mandle vybrať nedala

margaretka35
21. máj 2022

dobrý večer, MUDr. Somorová zmenšovala nosnú mandlu našej dcére pred 4 rokmi. Na izbe boli 3 deti spolu s maminami, tie dve deti boli s krčnými mandlami. Zákrok bol v úplnej narkóze, s dcérou som išla na operačku, držala som ju za ruku a keď začala zaspávať, odišla som a čakala vonku. Po prebratí z narkózy trochu plakala, ale inak bola ok. Prišli sme tam ráno o 8, okolo 11 ju operovali a okolo 15 sme išli domov. Prístup lekárky aj sestričiek bol úžasný, boli milé, vtipné.

evicka20
autor
22. máj 2022

@margaretka35 môžem sa vás ešte spýtať koľko ste platili? Dakujem

margaretka35
22. máj 2022

@evicka20 to si už veru nepamätám, no predpokladám, že cena sa odvtedy zmenila. skúste si tam zavolať.

zuzanadeti
18. jún 2022

@evicka20 sme mesiac po operácii a konečne je pokoj. Dcera bude mat 3r, každý mesiac bronchitida či laringitida či kašeľ a teplota, dokonca aj zápal stredného ucha. Keď už mi štvrtý ORL lekar (s 20 ročnou praxou) povedal, že pravidelne zapálená mandla už neplni svoju funkciu ako vstupný filter pri dýchaní a že sa jej každým zápalom zväčšuje, nemala som už čo váhať. Operacia za 10min laserom, 2 hodiny počkať na pooperačke a šli sme domov. Spinka celu nič, čisto dýcha, zobudí sa vyspata a spokojná. Dokonca dcera konečne sama od seba povie, že toto jej vonia a toto smrdí. Chodte ku viacerým ORL a dajte si predtým urobiť krvné testy a vytery ci to náhodou nie he ešte aj nejaký bacil. Nenechajte to dôjsť do štádia, kedy už dieťa začne byt nahluchle lebo jej hnis tlači aj na Usne bubienky alebo začne mat otvorené ústa a v noci chrapanie a z toho deformácia tvare. Hrozne

katka1323
21. júl 2023

@zuzanadeti dobry den, viem ze starsi prispevok ale kde ste dali vyberat mandle, a kolko vas to cca vyslo