Vyrážky na nohách ako zo žihlavy. Čo pomôže?

katarina644
23. mar 2013

Uz som zufala, nic jej nepomaha... raz to pride, inokedy odide, ale velmi ju to svrbi... Neviete, co by jej nato pomohlo? dakujem

sehra78
23. mar 2013

ahoj sú to alergické vyrážky, moja malá sa tak vysypala po citróne, po pár hodinách to prešlo ale svrbelo to strašne. Skús vyradiť z jedálnička niečo alergénne

ekinkala
23. mar 2013

a co to ma? Nieje alergicka na nieco? Treba ist ku koznemu on ti najlepsie poradi

zanin
23. mar 2013

ja by som nasadila fenistil kvapky proti svrbeniu a isla ku koznemu alebo aspon ku obvodnemu lekarovi. Nemenili ste prasok na pranie alebo avivaz? Alebo odsledovat co papa. Po com sa vyhadze. Vecsinou to byvaju citrusy cokolada oriesky.

nikuska265
23. mar 2013

Malej sa niečo také spravilo tiež minulý týždeň, boli to také fliačky na nožičkách (nie po celých , iba niekoľko takých fľakov akoby od žíhlavy- tak ako píšeš) - nikde inde, tiež neviem z čoho to mala, bolo to prvý krát, dala som na to fenistil gél a do rána to nemala.

evickapooh
23. mar 2013

no mala som vcera podobny problem po podani Klacidu ,zavolala som na pohotovost...prave sluzila nasa pediatricka a povedala ze aby som dcerke dala 1 tabletku Dithiaden,ak mam doma.,.do pol hodiny to cekom zmizlo...a uz sa to neopakovalo lebo sme vedeli z coho to mala...ak tvoja to ma pravidelne tk by ste mali i navstvit alergologa ...aby ju vysetril a zistil z coho to ma dcerka

sense
23. mar 2013

....moze to mat zihlavku, je to alergicka reakcia na nieco co bud zjedla, alebo zmena prasku, avivaze, detskeho oleja....treba na to davat obklady a natriet fenistilom al. octom a davat pozor aby is to nerozskriabala, aby sa jej to nerozsirovalo, a ak to do dvoch troch dni neprejde treba ist k lekarovi....

sisi1503
23. mar 2013

moja 3 rocna dcerka to mala,ale pred polrokom tiez boli sme aj u nasej pediatricky aj u koznej a obe sa zhodli na tom,ze to je alergia na nejaku potravinu.A ked som im hovorila,ze nic take nejedla-citrusy,oriesky...nic take tak mi povedali ze to moze byt alergia na hocico-jogurt,cukriky resp.farbiva v nich,mlieko.A moze sa to objavit zo dna na den.Tak som jej postupne vylucovala potraviny a nakoniec som zistila,ze to bude asi alergia na mlieko aj ked dovtedy pijavala mlieko kazdy den aj pol litra.Prestala som jej davat mlieko a odvtedy to nemala.Inak vtedy som jej davala kazdy vecer aerius...

sziszih
26. mar 2013

Ahoj, našla som túto diskuziu, a musím sa opýtaťaj ja - čo to može byť? syn to mal pred týždňom, tak sme si mysleli,že je to od čokolády, tak sme úplne vylúčili tieto veci a dneska z ničoho nič má to druhý syn. A to dneska mal len rohlík, chlieb s maslom, jablkovú výživu a bebe keksík. Už je mi do plaču,že neviem z čoho to je.

lubkasofia
26. mar 2013

ja by som s tým určite utekala ku kožnej radšej, nech dá nejake kortikoidne lieky, lebo ja ked som mala problem so žihlavkou tak mi kožna povedala že každe taketo vysypanie by sa malo preliečiť aspon dva týždne ..... a mne na ukludnenie pomáhala 1:1 zmiešaný ocot s vodou a potierať, ukludnuje to pokožku a nesvrbí to tak moc.....prajem skoré uzdravenie

piacere
26. mar 2013

@sziszih určite ísť za kožným lekárom, je to príliš rozsiahle....

@lubkasofia Ale kortikoidom by som sa vyhla, zvlášť u tak malých detí.... kortikoid nelieči príčinu, iba potláča prejav....

cawes
26. mar 2013

@sziszih mozno je to z pracieho prasku.

martinkastevanakova
10. feb 2014

Ahojte moj maly to mava vecinou kazde 2 mesiace netusim s coho sa mu to moze robit su to take miesta vecinou na nohach a take drsne vyrasticky ako zihlavka teraz to ma uz aj na tvari nemenila som ani prasok ani mlieko nic kysle nejedol ale myslim ze ho to dost svrby neviete mi nieco na to poradit? Dakujem

vune
8. nov 2017

Môže to byť tiež alergická reakcia na odev - nohavice, tepláky, deky a podobne. Je dobré úplne sa vyhnúť veciam priamo z čínskych obchodov, ideálne ak je oblečenie z organickej bavlny prípadne minimálne nech má nejaký certifikát nezávadnosti látky. Podľa tvrdenia Výskumného ústavu textilnej chémie azofarbivá, ftaláty, ťažké kovy, formaldehyd, ... sú vo výrobku počas celej jeho životnosti. Obzvlášť nebezpečné môžu byť práve najlacnejšie odevy z čínskeho trhu - tie môžu koncentráciu pre niektoré škodlivé látky presiahnuť aj 60 krát. Preto je dobré pokúsiť sa identifikovať kus oblečenia, ktorý to môže spôsobovať a ten vyradiť z používania. Nebezpečné môžu byť samozrejme aj iné podozrivo lacné (aj keď ani to nemusí byť jediné vodítko) odevy z obyčajných kamenných obchodov.