Vyrážky po očkovaní v 15. mesiaci

majica11
3. jan 2018

ahojte, boli sme piatok ockovat 15 mesiacov,priorix. Vcera sa vyhodil mal 2 vyrazky ako kiahne ale neni su to, boli sme u lekara. Do rana teda dnes mal uz 6 vyrazky. Lekar nam dal puder. Mate skusenost ze sa vam dieta vyhodilo?? ako a cim ste to natierali? citala som na stranke ze po priorixu je mozne aby sa dieta vyhodilo.
Kolko vam to trvalo aby vyrazky zmizli??
dakujem

prevenar
3. jan 2018

- tazko povedat, moze to byt neziaduca reakcia na ockovanie, alebo ste proste mohli chytit kiahne. kiahnam je vek ukradnuty. chod k lekarke a daj si zistit, ci su to kiahne ..ak nie , tak trvaj na zapise neziaduceho ucinku do karty. ..co ti zrejme odmietne, ale aspon zistis, co uvidis od lekara, ak sa stane nieco po ockovani - jeho chrbat ^^

na strane druhej, vyrazky su zrejme minimum, co sa moze stat po ockovani. su aj daleko horsie reakcie. ked si zoberies, ze ake je ockovanie neucinne a efekt - ak vobec nastane trva len par rokov. je dobre si zistit o ockovani viac info, kedze niektore zmeny po ockovani su nezvratne . https://www.modrykonik.sk/group/1799/

majica11
autor
3. jan 2018

kiahne to nie su. a link co si poslala je ze nesuhlasim s ockovanim :D ale ja súhlasim s ockovanim ale idem si to precitat, dakujem

prevenar
3. jan 2018

@majica11 to je len nazov skupiny 😉 neznamena to , ze musis s niecim nesuhlasit. :D prebehni si oznacene prispevky - neziaduce ucinky ..to su pribehy mamiciek z MK.

bibistec
3. jan 2018

A pribalovy letak k vakcine si si pred ockovanim predpokladam prexitala tam pisalo co? Ak to nie su kiahne ako to vysvetlovali? V kazdom pripade trvaj ma zapise neziaducich reakcii do karty nevies este co sa z toho vykluje
A teraz vobec je obdobie ze vsade su virusy a rozne choroby teoreticky je mozne ze nieco dieta chytilo ale skor to bude z ockovania ako reakcia

sasa1310
3. jan 2018

@majica11 len aby to nebol nežiadúci účinok - samotné osýpky

majica11
autor
4. jan 2018

vcera mal uz horucku a vyzera to na kiahne, su pupencovite. Piatok ideme na kontrolu teda zajtra tak uvidime co povie.

domin85
6. jan 2018

po ockovani mmr mozu dojst vedlajsie ucinky tyzden az dva po ockovani, takze asi toto bol vas pripad. mozu byt teplotymoze byt aj vysyp, treba prekonzultovat s lekarom, napr moj syn mal vysyp silnejsi aj so svrbenim nez je norma, ale vraj to suvisi s tym, ze je ekzematik a reaguje koza inak. Dala som mu fenistil aby sa neskrabal a kludne spal a za tri dni to preslo.

majica11
autor
6. jan 2018

Zabudla som napisat. Potvrdene kiahhne. Najprv sa vysypal a potom dva dbi horuckoval.