Výsev po vírusovej infekcii verzus šiesta choroba

babynat
30. mar 2018

Mamičky otázka,ktoré ste mali niečo podobné? Syn mal teploty cca 3 dni cez 38,5-39,7 na štvrtý deň teplota ustúpila bez zražania,potom sa na tele a krku začali objavovať vyrážky bez svrbenia veľa malých,dnes ich je oveľa viac.Lekarka to uzavrela ako vysev po vyrusovej infekcii. Mate skúsenosť s podobným priebehom? Syn ma 5 rokov,čo som pozerala tak siesta choroba že je najčastejšia u detí do troch rokov,vďaka za reakcie

pribinak
30. mar 2018

Ano, kludne to moze byt 6ta choroba. To, ze je najčastejšie do 3 rokov, neznamena, ze ju nemoze dostať 5rocne dieta

pribinak
30. mar 2018

Ehm, virusova infekcia nie “vyrusova”

zuzina316
30. mar 2018

Môj malý to mal uz 2×. Nič strašné to nebolo.

stanass
30. mar 2018

@babynat pravdepodobne to je ona, presné priznaky... teraz treba dávať fenistil, kým nezmiznú vyrážky...

maminuska
30. mar 2018

@zuzina316 nie je na to doživotná imunita?

zuzina316
30. mar 2018

@maminuska neviem ja som kdesi čítala, že sa to môže zopakovať a ten druhý krát som ani nebola u doktorky, lebo horučky prešli a na ten tretí deň bol vyhadzaný ale menej ako prvý krát. tak som si domyslela, ze mal asi zase tu 6-tu chorobu, lebo mu horúčky prešli a všetko okrem tých červených fliačkov bolo OK. Tak som s ním druhý krát ani k doktorke nešla .

katulienkamoja
30. mar 2018

my sme tiež mali asi v 5-tich rokoch, a keď sa vyhodia vyrážky to už je koniec tej choroby, takže netreba s tým nič robiť, ako prišli tak aj zmiznú 🙂

pepa2017
30. mar 2018

My sme 6 chorobu schytali v lete na dovolenke. Synovia mali 7 a 9 rokov.

babynat
autor
31. mar 2018

@pribinak dik 😂

babynat
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babynat
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babynat
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
31. mar 2018

Nasa mala siestu chorobu mala 4roky...nato v podstate lieky nie su ak teplota paralen ak svrbi tak fenistil
A ak uz ma vysev tak nieje dieta uz infekcne

babynat
autor
31. mar 2018

Vďaka za vaše reakcie a toto som našla

https://najmama.aktuality.sk/clanok/227567/zaha...