Vyskúšali ste lieky na spanie a ukľudnenie pre dieťa?

nanny23
3. dec 2012

maminky máme lieky phenaemaletten ukludnenie a spanie pre dcerku , prosím o akekolvek info a týmto či podobným liekom , nakolko ma letáčik s vedlajšími účinkami priam vydesil na smrt a bojím sa ich dávat , dakujem za všetky postrehy

dejnas
5. dec 2012

URČITE by som nedala malému dieťaťu lieky na spanie, či upokojenie 😒 ... len tak... pokiaľ je to inak úplne zdravé dieťa, nemá nejakú inú závažnú chorobu, ktorá mu má úľahčiť priebeh, či potlačiť prejavy....

bejka2712
4. feb 2013

dobrý deň volám sa Bea mám dcérku ktorá má 7 rokov je z dvojíčiek dvojíčka je chlapec sú prváci chlapec v pohode zvláda školu správanie aj učivo super, dievča je trošku problémovejšia učí sa dobre len má problémové správanie a neviem si už rady ani ja a ani p.učiteľka chcela by som poradiť či by ste mi nevedeli poradiť nejaké homeopatické lieky na ukludnenie jej správania? dakujem s pozdravom Bea

ita111
3. apr 2013

nanny23 prepáč ale šibe ti,už od teraz tablety na spanie dieťaťu...????to kto ti ich predpísal?opýtaj sa či by ich dala svojej dcére,a ešte či pozná vedľ.učinky????najprv porozmýšľaj prečo nespí---dovod?možno má tak rozhádzaný system z tých liekov že ani nemože spať...porad sa prosím s niekym kto ti naozaj chce pomocť.Ja nechápem,že tak bez uváženia hazardujete so zdravím vašich detí?to prečo,lebo ho máte zadarmo-myslím ich zdravie???A prečo tak bezhlavo veríte tým svojím pediatričkám...nechápem....šak ich neriadi svedomie a Hypokrates ale farmaceut.biznis...vrátťe sa k prírode a rozmýšľajte ,nato nám dal p.Boh rozum aby sme ho použivali....BEA aj ty posad 7ročnú dcéru pred seba chyť ju za obidve ručky pozeraj jej do očí a povedz jej milým hlasom,že je pekná,šikovná a že ti pomože ked sa bude správať jak veľká,tak jak jej mama,ale ona to musííí cítiť,a nie hned trepať lieky,homeop.a iné hlúposti,vyžaduje si len viac lásky a vášho času,a volaj ju robiť k sebe všetky domáce práce...uvidíš ked jej dáš činnosť nebude mať čas na blaznenie ,len ju volaj k sebe umývať riad,,trebars,...

katarinazatkova
10. máj 2013

Aj ja mám dcerku ktorá od novorodenca nespí ani cez den ani v noci tiež mi dala pediatrička phenaemaletten a dávala som jej ho...ale aj tak mi to nepomohlo..a nieje to až také svinstvo nežiadúce učinky sú na každom lieku aj na obyčajných vitamínoch. Som zdravotná sestra a poznám deti ktoré to užívali dlhodobo v detstve a sú školáci už a všetko je v poriadku nemajú žiadne problémy, lebo deti , kt. nespia nieje to záťaž len pre rodičov ale aj pre dieťa ako sa môže zdravo vyvíjať bez spánku, bez spania má porušené nervy tiež to nemá dobrý vplyv na organizmus... Treba zvážiť nakoľko je situácia vážna. Ja som to mojej malej dávala asi týždeň po polovičke každý večer prvé 3 dni spinkala a potom bolo zase všetko po starom a nespíme ďalej takže som jej to vysadila keď nespí aj ked dostane tabletku. A Sedaliu som tiež skúšala a je to zbytočná strata peňazí.

brisilda
10. máj 2013

@nanny23 jednoznacne tie lieky dietatu nedavaj ...moj starsi syn tiez nechcel spavat a pocas noci sa budil 10 krat 😝 slo ma porazit a aj som sa po liekoch na spanie obzerala ...nasla som homeopatika ale nedavala som mu to ........... jeho nespavost trvala do 6 r. 😠 teraz sa na tom smejem nakolko druhe dieta spi od narodenia celu noc 🙂 podla mna treba vydrzat 😉

renab
10. máj 2013

Náš najmladší spával ako novorodenec cca 20 minúc cez deň (aj to na rukách) a do cca 6,5 - 7 roka v priebehu noci vstával aj 8-krát. Od ôsmych mesiacov cez deň vôbec nespal. Lekárka mi na to povedala, že každé dieťa má individuálnu potrebu spánku a on ho jednoducho nepotrebuje. Nedala mi žiadne lieky, povedala, že ak budem chcieť, že nás pošle na neurológiu a do spánkového laboratória. Keďže ja však na lekárov moc nie som, nejako sme to prežili. Keď nastúpil do školy, pomaly sa to upravovalo až na dnešný stav - max. 1-2 prebudenia v noci. Ale to už ma nebudí, buď si len ku mne ľahne, alebo si číta a potom zaspí. Má deväť a nemám pocit, že by sa na ňom nejako ten nedostatok spánku odrazil. Je integrovaný ako nadané dieťa v ZŠ, nemá problém ani so športom - hráva futbal. Skôr to bola záťaž pre mňa, lebo naozaj som sa roky nevyspala.

dari226
10. máj 2013

ja sama som uz 3 x skusila nieco na spanie prirodneho charakteru,ale spala som horsie ako bez a citila som sa len v polospanku a omamena,deti taketo este ani nevedia dobre opisat ,urcite by som nedavala.skusila by som skor nejake cvicenia ukludnujucu hudbu a podobne

momoka85
25. nov 2013

Lieky na spanie pre deti????? Hodiť do koša!!!!!! A nikomu sa s tym nechval

simona_simi
31. máj 2018

@katarinazatkova koľko mala dcérka prosím, keď to brala ?

jeliz59
17. jún 2019

Ten kto nezažil nevie....zrejme máte deti na poriadku ja mám 21 mesačné dieťa a nespala som 21 mesiacov.....keby také lieky sú okamžite mu ich dám no nezabralo nič chodí spať ako sa mu za chce je unavený cca od 20:30 od 20:30 uspavam do ,23:00 vtedy už som nie len fyzicky ale aj psichycky na dne moje dieťa ma 16 kg zaspí na 2 hodinky a potom zasa do 4 rána na rukách a spí cca do 8:30 ale pozor ani vtedy sa nevyspim pretože kazdu polhodinu plače na čaj.....som ako zombie ráno je mi na zvracanie nejem poriadne ledva vyriadim navarim pretože nedokáže byť sám v postieľke dlhšie ako 15 minút musím prísť ukľudniť pritom mu púšťam jeho detské pesničky od 11 reve že je unavený zas uspavam ako idiot zaspí až o 14:00 ....toto je moje prvé dieťa a prisahám aj posledné,stavím sa že žena čo má 4 deti sa nenarobí tak ako ja pri tomto ...kto nezažil zle dieťa som už na pokraji sialenstva a super matky sa ani neunuvajte odpisovať užívajte si svoje bezstarostne deti a pekne spite

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeliz59
29. jún 2020

@papaya308 zatiaľ nič....🤪🤪🤪🤪😵😵😵😵za 3 mesiace bude mať 3 roky....raz to príde😓😓😓😓😂😂😂😂však už keď bude mať 12 už musí späť🤣🤣🤣🤣

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
humajnicek
4. mar 2021

Ahojte mamičky, potrebujem poradiť. Môj Lukáško má večer veľký problém zaspať, je taký rozrušený a už si neviem s ním dať rady😔 Videla som na internete jeden sirup, ktorý by mal pôsobiť ukľudňujúco na dieťa keď je také nepokojné. Nemáte niektorá s tým skúsenosť? Pomáha to? Ďakujem za každú jednu skúsenosť🙏

gondyo
4. mar 2021

pýtaj si v lekárni gelsemium,dobrá lekárnička by ti mala vedieť poradiť aj dávkovanie atď

miamie
4. mar 2021

Bachove kvapky ste neskusali ?

jeliz59
4. mar 2021

Melatonín kvapky... sú od 3 r....neviem koľko má tvoj syn....

humajnicek
5. mar 2021

Ďakujem baby, skúsim sa na niečo popýtať a uvidím, čo mi aj v lekárni poradia.
@jeliz59 môj synček má 4 roky aj 4 mesiace, takže už pravdepodobne skoro všetky takéto produkty bude môcť, keďže väčšinou bývajú od 3 rokov.

jeliz59
5. mar 2021

@humajnicek sirupy sme mali všetké....čo sú o ničom....u nás u Vás bohvie možno zaberú....ako tak jedine tieto kvapky melatonín jediný prípravok ktorý ako tak u nás pôsobí

stanulienkat
5. mar 2021

Vyskusajte tablety z Levanule. Nie je tam nic,len levandulova silica, na ukludnenie. Lavekan.

yonce
8. mar 2021

@humajnicek ahojky, moja mala ma tiez problemy so spankom a jej velmi pomaha na ukludnenie detsky hypnox od Barny´s. je to sirup, ktory ma taku karamelovu prichut a tym padom mi to uplne v pohodicke vypije, dokonca si to aj sama pyta🙂 vyskusajte ked tak aj to🙂

humajnicek
11. mar 2021

@yonce ahoj, ďakujem ti, že si sa ozvala a poradila niečo ďalšie. Môžem sa spýtať, kedy jej ten sirup zvykneš dávať a aké je dávkovanie? Nie je to nejaké návykové?

filory
23. mar 2021

@humajnicek návykové? možno teda len kvôli tej príchuti, no neverím, že by niečo také potom mohli užívať aj deti

yonce
2. apr 2021

@humajnicek prepac, ze odpisujem az teraz ale nejako nebolo casu sem zavitat. co sa tyka davkovania, tak denne deti od 3 rokoch mozu uzivat 5 ml sirupu. denna davka sa nesmie presiahnut, preto treba dat velky pozor na to, ze iba raz denne sa sirup dava. a co sa tyka toho, kedy sa moze sirup davat, tak to je individualne. ak ma problemy so spankom, treba dat sirup pred tym, ak ma problem davat pozor napriklad v skole, tak kludne sa sirup moze dat aj rano. je to individualne, podla kazdeho dietata. navykove to v ziadnom pripade nie je, tak ako napisala aj @filory.

humajnicek
8. apr 2021

@yonce aha a ja som si myslela, že to sa len pred spánkom môže užívať. No už tomu rozumiem. Ďakujem ti ešte raz veľmi pekne. Dnes ho skúsim kúpiť v lekárni a som zvedavá, či pomôže.

dom_evi
18. apr 2021

@humajnicek aj potom vediet sama som zvedava, kedy sa nejake tie ucinky prejavia

humajnicek
11. máj 2021

@dom_evi ahoj, tak ti píšem, síce až po mesiaci ale chcela som to poriadne odsledovať až potom ti napísať. Sirup veľmi dobre zaberá, nášho malého Lukáška super ukľudnil, takže sme s nim nemali až také problémy ako predtým. Preto tento produkt hodnotím veľmi dobre a odporúčam ho ďalším mamičkám 🙂