Výsyp na telíčku. Sú to kiahne?

prejsovam
4. dec 2014

Ahojte, stretli ste sa uz niekto prosim s takýmto výsypom na telicku? Boli sme u lekarky, vyjadrila sa ze nevie presne urcit ci su to ovcie kiahne, ale ze liecba bude prebiehat ako pri kiahnach. Od pondelka ju kupem v hypermangane, berieme fenistilove kvapky, a potieram ju Tanno - Hermal Lotio. Nevidim nijake zlepsenie, aj ked niektore vyrazky su mierne na ustupe ale minimalne, stale pribudaju dalsie. Zakazdym ked jej dam dole ten krem, stale je to cervene take ako na obrazku. Nema teplotu, je uplne v pohode len ju to svrbi, nic zvlastne nezjedla, nebrala pred tym ziadne lieky a ani neberie, nebola este nikdy chora. Nechapem z coho to ma. Tie vyrazky nemaju pluzgieriky ako to byva pri kiahnach. su to len take cervene bodky, a tie na zadocku si rozskriabala. Na tej nozicke sa mi to javi ako lisaj a na päticke je tiez výsyp, na dlaniach ma tiez cervene vyrazky. Viete niekto proim poradit? Dakujem

zuzanka000
19. máj 2015

pekny den a co ste to mali kiahne? moja mala ma uz 2 roky take vyrazky, pobehala sa lekarov a ze alergia a mam zistit naco? a bola som i na testoch-nie je alergika na nic. dakujem za odpoved.

myryjam
19. máj 2015

@zuzanka000 Na predchadzajucej strane autorka otazky napisala, ze to neboli kiahne, ale choroba ruka-noha-usta.

icko13
7. okt 2015

Pozdravujem, momentálne máme to isté...

icko13
7. okt 2015

A tiež lekár nepotvrdil na 100 percent kiahne... Začal aj s teplotou vyše 38, tiež má pľuzgierovité vyrážky pri zadku, v zhyboch na nohách, ostatné má drobné vyrážky červenej farby, ale nie také pľuzgierové. Tiež by ma zaujímalo, čo to vlastne je. Liečbu máme rovnakú - tiež kvapky Fenistil a vodička na kiahne... Ale znepokojuje ma, že nemám potvrdenú diagnózu. Tak ak sa dozviete viac, dajte vedieť... Má rovnaké príznaky ako Vaše dieťatko. Môj malý má 5 rokov.

embrance25
18. nov 2017

@icko13 Dobrý den, co Vám nakoniec diagnostikovali, ako ste to liečili??? Moja dcerka ma tie pluzgieriky taktiež na zadočku a ked sme boli na pohotovosti povedali nam že je to virusoveho charakteru dali nam fenistil a betadine mydlo na dezinfekciu :(

zuzanka000
19. nov 2017

Nam nakoniec diagnostikovali na Kramaroch po pobyte a odobranim vzorky z koze inu parapsoriaza. Chodime k moru 2x do roka a slniecko pomaha tiez. A je cista na kozi ani fliacik. Pride zima a opat sa jej vyhadzuju.