Z čoho môže byť zapáchajúci detský moč?

lenka454
21. sep 2013

Ahojte maminy, moja takmer 2-ročná dcéra mala v noci zapachajúci moč nestalo sa nám to ešte takže netuším z čoho to može mať,teraz cez deň už nemá zapachajúci moč. Večer jedla slivky aj hrozno može to byť z ovocia? ak má nejaká mamina stím skúsenosť, prosím poradte mi ako ste postupovali alebo čo ste robili.Ďakujem

sissy27
21. sep 2013

no podľa mňa každý moč zapácha, otázne je, čím páchol? niečím špecifickým? môže byť, že menej pila a teda mala viac koncentrovaný, hustejší moč, ktorý samozrejme aj viac páchol, prípadne po niečom, čo zjedla, nemusí to byť len to, čo jedla večer... ale ak to bolo jednorazové, nerobila by som z toho vedu...

tinkax
21. sep 2013

mohlo to byt ze malo pila, potom jedla ovocie kde je ovocny cukor, moc vraj zapacha po prekysleni organizmu, podla mna to je ok ak je to len vynimocne, mala viac koncentrovany moc iba

katka1981
21. sep 2013

moja pije cely zivot menej, ale tiez sa nam raz stalo, ze mala zapachajuci moc. Stalo sa to len raz, dala som jej hned aj dalsi vysetrit a bol v poriadku. Nic, len jej sleduj moc a snaz sa aby viac pila (ajked viem, ze pokial dieta nechce, neda sa. Nasa dr. vie kolko mala pije a povedala, ze je to v poriadku, ze mala vzdy moc dobry a ja som rovnaka). Ak by si mala obavy, daj moc vysetrit. My tiez netusime preco jej zapachal.

siska53
21. sep 2013

No ak by dlhsie zapachal, moze to byt bakteria. Moje mali pachnuci moc - ake dlhsie, nie jedenkrat a bola to tusim moraxella, prosto bakteria..kvoli tomu brali atb.. Mala obcas rano ma taky snradlavejsi moc, ale predsa,celu noc v plienke, obcas menej pije, mozno daky prdik..
A ja zvyknem dat urinal sirup, brusnice a pod. Inak moc pachne i po spargli, takte urcite je to dakedy aj jedlom.

sendy182
21. sep 2013

ak sa ti to nebude zdať radšej k doki na odber moču.........kľudne to môže byť že menej pila.....vtedy cítiť acetón v moči.....no nikdy nevieš 😉

aristka
22. sep 2013

no ono moč páchne každý a ten ranný asi najviac ,pretože je koncentrovanejší keďže v noci nepijeme a má aj tmavšiu farbu ,ale ak sa ti niečo nezdá smer dr.aj s ranným močom a budeš vedieť či je všetko ok

lubina
22. sep 2013

je sice pravda, co tu pisu baby ze skoro kazdy moc zapacha, ale ak pachol velmi a este ste to nemali, tak to moze byt zaciatok zapalu mocovych ciest. Osobna skusenost, starsia dcerka mala zapal moc. ciest viac krat, a nefrologicka mi povedala, ze ak je zapal, tak moc zapacha viac a intenzivnejsie ako normalne.........vsimaj si ci dcerka nebeha casto za zachod, ak sa uz pyta, alebo ci castejsie necika, to je tiez jeden zo znakov choroby.....

sense
22. sep 2013

moze to byt zacinajuci zapal a moze to znamenat aj nedostatok tekutin a moc je husty....napr. aj sparga sposobuje silne zapachajuci moc

nelinka79
24. sep 2013

ahoj .. daj malej urologicky caj s brusnicami, susene brusnice , vela tekutin .. ak rano bude stale smrdiet jednoznacne k lekarke. my sme uz mali 4 krat zapal obliciek tak to poznam. nam moc smrdel ja hovorim ako starsi ludia ked im to uchadza / bez urazky/ len inak to neviem pomenovat .. cez den nesmrdel len vzdy rano alebo aj plienka divne pachla urcite inak ako za normalnych okolnosti . moju dcerku napriklad nebolelo cikanie ani nechodila casto len zrazu pomaly 40tky teploty . toto su nase skusenosti nehovorim ze som najmudrejsia ....