Zachádzanie sa pri každom väčšom plači

nelinka0401
7. feb 2012

ahojte baby.mám taký problém.malý sa mi začal asi tak pred pol rokom zachádzať.začalo to ked bol chorý a zvracal.odvtedy pri každom väčšom plači až omodrie.vždy ma chytí taká panika.niekedy ani fuknutie do tváričky nepomôže.už ho musím aj otáčať dolu hlavou.máte s tým niektorá nejaké skúsenosti a overené praktiky? dakujem za každú radu

fatia
18. feb 2013

@nelinka0401 no dnes sa to stalo zase. Spadla a buchla so nostek. A hned nasledoval obrovský plač, snažila som sa ju nejak zaujať, ale nic nepomahalo a ked som zbadal uz len otvorené ústa a ticho, fukla som na ňu, zase začala plakať, ale uz normálne. Ale vcerajsok mi zobral niekoľko rokov zo života ☹(((( chcem sa ta opýtať, myslíš, že to robia len veľmi aktívne deti alebo trucovite?

nelinka0401
autor
18. feb 2013

@fatia my to zažívame už ale vyše roka ☹ niekdy už ani voda nepomáha...
to nie je z trucovitosti,minule som čítala taký článok a tam to bolo vysvetlené,že deti nemajú ešte niečo vyvinuté..no neviem čo presne,oni to nedokážu ovládnuť..po čase sa to upraví samo,nebude to tak časté.aj neurolog mi vravel,že to nemá vplyv na mozog,proste veľa detí na celom svete to má
ale niekedy to deti začnú využívať,hlavne ked sa k ním pristupuje tak,že sa im všetko dovolí.dr.mi hovoril kludne mu dovolte hrať sa aj v kuchyni ale musí mať nejaké hranice.proste kludne jedným,dvomi slovami upozorniť,že to už nesmie.a hlavne že nemám mu veľa vysvetlovať ked sa zajde,že on to aj tak nechápe
dúfam,že som ti aspoň trošku pomohla

fatia
18. feb 2013

@nelinka0401 áno, pomohla si mi dost. Dakujem ti.

nelinka0401
autor
18. feb 2013

@fatia nie je za čo...keby niečo ,ozvi sa 🙂 ale dúfam,že to dobre zvládnete a malinká to nebude robiť tak často

nelinka79
18. feb 2013

ahojte ... podobne skusenosti mame aj my doma. neurologicka nam hovorila vela rad ale toto zabera u nas. kricat do ucha aby dychala to zvykneme uz robit automaticky aj ked sa jedna o uplne "normalny" plac , dychat do ust ako pri prvej pomoci, a u nas nezaberalo nikdy len frkanie vodou ale normalne studenou poriadne nabrat vodu do dlane a pretriet tvar. naposledy nam to dcera spravila na lyzovacke par tyzdnov dozadu a tak som ju normalne vybrhla snehom aby sa vratila do normalu. uz sa stalo ze az zmodrala a odpadla a musim povedat ze po kazdom takomto zachvate ja placem ze sme to zvladli ....

fatia
18. feb 2013

@nelinka0401 tak večer to bolo zase. Spadla, silno si udrela hlavku. Spustila taky plač a potom uz len ticho a nevedela sa nadychnut. Tak som zase fukla. Dnes som volala doktorke, tak zajtra mame prísť. Uvidíme, čo vyšetrenia ukážu. Dúfam, že bude všetko ok.

nelinka0401
autor
19. feb 2013

@fatia jaj,no dúfam,že dnešné vyšetrenie dopadne dobre.mne sa tak malý zašiel z ničoho nič a spadol na dlažbu na chodbe,hned sme s ním leteli na úrazovú chirurgiu ,spravili CT hlavy a všetko bolo ok,je to nebezpečné ak takto spadne,potom sme ho museli pre istotu ešte v noci sledovať

fatia
19. feb 2013

@nelinka0401 takze dnes sme boli u doktorky. Popisala som jej situáciu, tak malú mám zatiaľ sledovať. Zaberá jej, ked na ňu fuknem. No tak uvidíme.

kivicek
6. okt 2013

mi sme boli so synom na neurologii ohladom zachadzania. ma 15 mesiacov a robil to pomaly kazdodenne, berie prometazin sirup ,sa mu polepsilo, no obcas sa mu stane ze sa zajde vtedy sa nadychnem a fuknem do nho vzduch

1superlienka1
4. dec 2013

baby moj maly uplne zmodrel,stalo sa to ked spal,zrazu zacal uplne jacat a modrat.stalo sa to uz 2x.ma len mesiac.ma niekto skusenost aj u takychto malych babatiek?

nelinka0401
autor
8. dec 2013

@1superlienka1 mne to malý začal robiť asi ked mal rok a ešte ho sem tam drží.ale už je to lepšie.zavolaj svojej lekárke a nech ťa pre istotu pošle s malým na neurologiu,nech ho tam vyšetria.nie je to nič príjemné veru a hlavne ked to robí už tak maličké bábo

adka123456
20. júl 2014

mojej malej sa to stalo dnes prvy krat !!!!! ma rok a 2mesiace a nikdi predtim to nerobila nemam stim skusenosť vobec nevedela som čo jej je ale ked som videla akaa jee modraa celaa tak som skoncila ja zle tak som sa zlakla že som odpadla . len ta mišlienka že sa to može zopakovat ma zabija ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ :-
bože nech sa to viac nestane ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

motiilik
20. júl 2014

Ahojte...moja neter to mala,ked bola mala...tiez z nicoho bic plac a odpadla...treba rychlo vziat,potriast,fuknut do ust aby lapla po dychu...brat zo zenou s nou chodili po kadeakych vysetraniach a nic jej nezistili,ze s toho musi vyrast...trvalo to asi pol roka,max rok a preslo to aj same...najhorsie je to zazit prvy krat,potom je uz clovek na to pripraveny...hlavne netreba panikarit...zachovat chladnu hlavu...je to tazke,ale co neurobit pre svoje deti?...drzim vsetkym palce nech sa to nezopakuje a byt silne... 😉

miska1988135
27. sep 2014

Baby poradte.. Moj syncek 7 mes sa dnes asi zašiel. Neviem isto ci to bolo zájdenie. Zacal plakat a do 5 sek stratil ako keby vedomie. Zapadol mu jazyk a musela slm ho dat dolu hlavou. Cely bol fialovy. Toto sa este nikdy nestalo. Strasne som sa zlakla.

monulienka866
31. júl 2015

ahojte babulky uf aj nasa mala to robi castejsie ked bola mala a som infarkty ztoho chytala je to strasny pocit my vzdy buchame po chrbatiku vezmeme na ruky predklonime modra az odpadava a dnes padla a zasa sa nam to stalo ach triasla som sa este hodinu potom ....ma 4.5roka kedy to prejde

katarina644
31. júl 2015

@monulienka866 ahoj, u nas sa to tiez stavalo pri malej, strach vzdy bol, skoncili sme az na stacionari, lebo nam odpadla pred obchodnym centrom, od troch rokov mame s tym pokoj.

zdenkalukacova
27. mar 2016

Všetkým mamám držím palce, aby ich deťom toto zachádzanie prešlo čo najrýchlejšie.

lucinka27118
9. mar 2017

Ahojte, chcem sa Vás spýtať, či niektorej z vás, čo sa dieťa zachadzalo má teraz epilepsiu. Moja dcérka sa zachadzala, prestalo to a pred pár mesiacmi mala záchvat. Boli sme u neurologických a zistili jej epilepsiu. Tak či to má nejaký súvis, či ste niektorá nemala niečo podobné.

pocahontas1
3. jún 2017

@lucinka27118 a predtým keď sa zachádzala ste neboli na neurologii?prave epilepsia sa má vylúčiť pri týchto záchvatoch.Inak môj 21 mes syn sa tiež zachádza,stačilo fuknut do tvare, zapchať nos na moment a pred cca týždňom nič nepomohlo, cely zmodral, vyvrátil oči, odpadol, mala som ho na rukách ako handrovu bábiku...odvtedy už to mal 2x ale bez modrania a vyvrátených oči ...maly má detský selest z ktorého vraj vyrastie, možno to má nejaký súvis.

weronkaa
4. okt 2018

Prosim vás, ktora ste boli s dieťatkom na neurologickom vyštrení kvôli respiračnemu afektu...ako takéto vyšetrenie prebieha?? Ďakujem za odpoveď

vvvveronika
10. okt 2021

Ahojte je tu niekto prosím taky, ktorému dieťa malo respiračne afekty a na kardiológii mu zistili, že mu nebije srdiečko pri zachvatoch? Nám pomocou holter zistili pauzu 22s, teraz ma 21mesiacov, robí to už vyše roka. Mate niekto podobnú skúsenosť?

vvvveronika
10. okt 2021

@lucinka27118 boli ste pred tým (pri respiračných afektoch) vyšetrení aj na neurológii? Robili dieťaťu EEG? Ci až neskôr, keď zistili epilepsiu?