Začíname s kraniálnou ortézou na hlavičku

loknicka
10. apr 2014

Ahojte tak začíname aj my s prilbou. Mám z toho väčší strach ako malá. Mamičky ktoré máte skúsenosti, rady a pod. budem vďačná. Ďakujem

lufa777
30. máj 2014

@loknicka
@efca36
@atikustek
maminky zaujímalo by ma či vaše detičky majú vlásky a aké dlhé. dnes sme boli na tom skenovaní a povedali nám, že by bolo lepšie keby sme drobca dali ostrihať lebo ma veľa vláskov a bude sa veľmi potiť, ale že je to na nás. Ďakujem pekne.

denca76
30. máj 2014

@loknicka my mame pomali 9 mesiačikov a teraz čakame na helmičku tak som zvedava a dúfam že mu to pomôže 🙂

loknicka
autor
30. máj 2014

Mne bolo povedane ze sa potia vsetky deti. Nasa nema nejak moc huste vlasy ale poti sa poriadne. Na leto to je najhorsie a vraj niektori lekari to ani na leto neodporucaju

loknicka
autor
30. máj 2014

@denca76 urcite pomoze len to dlhsie trva u starsich

atikustek
5. jún 2014

@lufa777 ano nasa mala ma vlasky ale nehovorili nam ze by sme ju mali ostrihat. Dokonca som citala v pokynoch ze opatrne so strihanim. Ale ked vam to v Protei doporucili, tak asi vedia preco. Ked tak len trosku ostrihajte malinkeho. Nasa sa velmi pod helmickou poti, teda ked je teplo. Dokonca ked jej zlozim helmicku smrdia jej vlasky aj helmicka, ale ja jej to pravidelne vetram. Treba s potenim teraz v lete naozaj ratat.

atikustek
5. jún 2014

@efca36 dakujem za info. Aj my sme boli v Sinalgise. Su tam naozaj velmi dobri 🙂

atikustek
5. jún 2014

@denca76 nasa mala ma teraz 6 mesiacov. Nam to neurolog doporucil uz v 4 mesiacoch ale ja som sa trochu toho bala, lebo nasa neznasa ciapky a nevedela som si predstavit, ze bude mat helmicku. Navyse musim s nou cvicit Vojtovku lebo ma torticolis a nechcela som malu tolko trapit. Ale nakoniec som sa odhodlala a pred dvoma tyzdnami nam dali helmicku. Mala ju znasa uplne v pohode. Len sa pod nou trochu viac poti, ale zatial sa to da zvladnut.
Tento tyzden som bola s malou na kramaroch koli inym veciam a neurochirurg na mna kukal, ze naco ma mala helmicku, ze zbytocne a bla bla bla..naozaj sa nedajte nikym odradit.

efca36
5. jún 2014

@lufa777 ahoj🙂 moja mala ma naozaj vela vlaskov a samozrejme, ze som ju nechcela ostrihat 🙂 len som jej ich "podstrihla" - lebo na bokoch sa jej zachytvali do tej helmicky- a vzdy som ju aj potahala mechtiac za ne... aj ofinku som jej podstrihla 🙂
pripajam foto 🙂
prvy je pred ostrihanim, druha po 🙂)))
a potenie ustalo same...
samozrejme ze ked je velmi teplo, tak ma vlasy spotene... vteda davam helmicku castejsie dole....
a vlasy umyvame s manzelkm kazdy den malej 🙂

inak ostrihat uplne nie je velmi dobre, lebo to by zas svrbelo, ked sa spoti...

efca36
5. jún 2014

ja som dnes bola s malou na kontrole, po dvoch mesiacioch nosenia...
velmi sa tesim, lebo zlepsenie je take, ze volnym okom uz nic nie je vidiet!
nasa mala bola na tom tak zle, ze ani v tabulke nebola :( a dnes je uz v strednej casti 🙂 dokonca nam pani povedala, ze ked chceme mozeme liecbu uz aj ukoncit 🙂)))))
este sme sa dohodli ze ju ponosi.... 🙂
inak v sinalgise pan neurolog, pan doktor Mego, nas dokoca uistoval, ze helmicka je skvela vec a nepozna dieta, ktrore by si na nu nezvyklo 🙂

baby naozaj to stoji za to!!!!!!

vsetkym drzim palce, lebo to pociatovne rozhodnutie je naozaj tazke...... ale som rada, ze som sa tak rozhodla a cele to pozistovala, vybehala, presvedcila manzela, rodinu..... a vyetkych naookolo🙂)))))

a dufam, ze takto pomozem aj ostatnym🙂

efca36
5. jún 2014

baby sorry za tie popreskakovane pismenka, ale uz sa mi krizia oci 🙂 a prsty na tablete neposluchaju... 😀

lufa777
5. jún 2014

@efca36 ahoj, ďakujem ti krásne 🙂 mala je bohovská 🙂 my sme sa rozhodli, že malého nedáme ostrihať. Má o trošku menej vláskov ako tvoja. Uvidíme ako to bude s helmičkou a ak nám to bude zavadzať tak trošku podstrihneme. Posielam aj ja foto drobca 🙂

lufa777
5. jún 2014

@efca36 super, teším sa s vami, že helmička vám tak skvelo pomáha...my čakáme kedy nám ju vyrobia.Malý má už síce 9 mesiacov a týždeň, ale verím, že aj nám pomôže 🙂

efca36
5. jún 2014

urcite ano 🙂
pozerala si si pribehy na stranke plagiocefalie.cz ? su tam krasne pribehy... mna to presvedcilo🙂
alebo aj na facebooku maju stranku 🙂

lufa777
6. jún 2014

@efca36 nepozerala, ale urcite pozriem 🙂

denca76
12. jún 2014

tak už aj mi mame helmičku 🙂 len sa nam to troška zhoršilo tak nam povedali že helmičku treba tak už ju skušame 1 deň hodinu ju mam mať a hodinu nie ,a každy deň to posuvať o hodinku viac a hodinu bez ,a na 3 deň už aj hajkať v nej musime ale dnes mi už cez deň hajal v nej 🙂 maličky je v nej podla sestričky dúhovy anjeliček ,ona mu ju aj vyberala 🙂 tu je aj fotka 🙂

siska2307
12. jún 2014

Prosím vás môžete mi poradit. Moja malá ma 8,5 mesiaca a tiež sa rozhodujem pre kranialnu ortezu. Len neviem či to už nie je príliš neskoro a tiež ma desí ta diaľka (som z východného Slovenska) a cestovať by sme museli vlakom, tak neviem ako by to mala zvladala. A ešte sa chcem opýtat aké vyšetrenia je potrebné urobiť pred tým ako vycestujem do ba?

denca76
12. jún 2014

@siska2307 Ahoj prvom rade potrebuješ isť ortopédovi ten ti da papier na tu pomôcku ,potom neurologicke vyšetrenie či niesu zrastene švi na hlavičke.Potom sa treba objednať na vyšetrenie do protei .Ja som tiež cestovala vlakom a v pohodke to mali zvládol 🙂
A daj na svoje inštinkty nedaj sa od lekárov zbalamutiť že to je nepotrebne aj nam to povedali a ked sme boli na merani tak povedali že je to nutne lebo sa mu hlavička sama neupraví a my máme 9 mesiacou a teraz ju máme prvý deň.
NIKDY NIEJE NESKORO .

siska2307
12. jún 2014

@denca76 ďakujem. A ortoped ti dal ten papier v pohode? Ako dlho ti trvalo kým si všetko vybavila? A keď si išla do ba prvýkrát tak o koľko dní ste mali helmicku?

denca76
12. jún 2014

@siska2307 ked som prišla tak mi ho hned dal do ruky a neurologička berie tu deti len v stredu a chcela ma objednať až o mesiac ale ja som jej povedal že to bude neskoro tak mi dala skorši termín, tam mi aj povedala že ju nepotrebuje že treba polohovať ,čo je už pri starších deťoch chlúposť 🙂 oni si už najdu svoju stranu a nikto s nimi nepohne 🙂 potom zaleži ako ti daju termin v BA , potom zavolaju kedy treba prisť na kozmeticke úpravy helmičky to je tak na 2-3 hodinky a po týždni treba isť na kontrolu či si na to dieťa zvyklo a potom už raz do mesiaca

siska2307
12. jún 2014

@denca76 a ešte som zabudla. Keď chceš ísť k ortopedovi a k neurologovi potrebujes lístok od pediatra?

denca76
12. jún 2014
siska2307
12. jún 2014

@denca76 ďakujem. A myslíš si ze tak malé dieťa zvládne 400 km vlakom jedným smerom a potom naspäť 400. A potom ešte niekoľkokrát, nebude to pre neho veľká záťaž? A tie ortezy robia len v ba?

denca76
12. jún 2014

@siska2307 no niektore detičky cestu aj prespia 🙂 alebo sa pohraju 🙂 podla všetkéhe hej len v BA

efca36
13. jún 2014

@siska2307 ahoj 🙂
vpovede na vsetky tvoje otazky najdes na webovwj stranke "plagoicefalie.cz" .
nezlakni sa ceskej stranky - to oni spoluoracuju prave s Proteou v Ba. a ano - helmicka sa da vybavit len v Ba, zatial... ale berme to pozitivne, pred par rokmi sa dala vybavit len v Cechach...
🙂

helmicka sa dava do 18 mesiacov, potom su uz svy na hlave deti zrastene...

naozaj to stoji za to 🙂 pozri si pribehy deti prave na tejto stranke 🙂
mas tam aj postup, ako sa helmicka postupne dava , aj vselijake otazky ....

ak mas specialnu otazku, kludne im napis, ja som im pisala- to oni mi povedali, ze uz pracuju aj v Ba ( ja som bola totiz nastelovana ist do Ciech... lebo som nevedela o Protei)

a zacni hned vybavovat papiere, lebo to dlhsie trva ... presne- zacni pediatrom, ten ti da vymenne listky k ortopedovi a neurologovi ...

velmi drzim palce a nebooooj🙂 nosenie helmicky je v pohode 🙂 a veeelmi to pomaha 🙂

ja idem o dva tyzdne na posledne skenovanie 🙂)))) vystupne 🙂)))))

lufa777
17. jún 2014

@loknicka
@efca36
@atikustek
@denca76
ahojte maminky, chcem sa vás opýtať. My sme dnes dostali ortézku len ma trápi ako budeme s ňou spávať keď ju už bude nosiť 23 hodín denne. Chcela by som dáke rady alebo triky ako to zvládnuť. Ďakujem pekne.

lufa777
17. jún 2014

@siska2307 ahoj my máme 9 a pol meisaca a tiež sme dnes dostali helmičku a sme z Martina a protetiku máme aj v Martine kd nám hlavičku oskenovali a aj všetko ostatné sa roeši tu. Máš to bližšie ako ísť do BA.

loknicka
autor
17. jún 2014

Ahoj myslim ze tie deticky to zvladaju lepsie ako mamicky. Co sa spanku tyka nemali sme ziadny problem. Len odkedy sme ju zacali nosit mala spava na boku. To mohla predtym a nemuseli sme mat prilbu 😀 boli sme teraz na kontrole a ze uz na leto ju moc neodporucaju kvoli teplu.

denca76
17. jún 2014

@lufa777 ahoj ja som maleho 9 M okupkala a dala som mu po chvilke na hlavičku helmičku a v pohodke zaspinkal ,ja som mala väčši strach ale on je v pohodke a zajtra ideme na kontrolu či si na nu zvykol 🙂

denca76
17. jún 2014

@loknicka ahoj môžem sa opýtať ako čistiš helmičku? ja ju prečistim liehom 60% ale stale mi to nejak smrtka aj malého hlavička a to mu dávam riadne šamponik :( dakujem

lufa777
17. jún 2014

@denca76 ahoj nám kázali iba namočiť handričku do vody a len tak čistiť a nechať voľne vyschnúť... síce máme helmičku len prvý deň, ale zatiaľ nič nesmrdká 🙂