Začíname s kraniálnou ortézou na hlavičku

loknicka
10. apr 2014

Ahojte tak začíname aj my s prilbou. Mám z toho väčší strach ako malá. Mamičky ktoré máte skúsenosti, rady a pod. budem vďačná. Ďakujem

lufa777
17. jan 2015

@sylvia20 od tydzna az do dvoch maximalne...my sme ju nosili dva a pol mesiaca,ale nam uz moc nepomohla lebo sme zacali neskoro nosit...maly mal devat mesiacov a dva tyzdne

sylvia20
20. jan 2015

@lufa777 dakujem pekne za info 🙂 ste zlata

lufa777
22. jan 2015

@sylvia20 nieje začo, veľmi rada aj nabudúce 🙂

lucky0348
26. mar 2015

ahojte maminky,chcem sa opytat ci ste vedeli obliect bodycka cez hlavicku alebo treba nakupit na zapinanie vpredu? dakujem

ingusz
20. apr 2015

@denca76 ahoj aku mate poistovnu?

denca76
20. apr 2015

@ingusz všeobecnú 🙂

ingusz
20. apr 2015

Nahodou niekto kto ma dôveru ? Preplaca to poistovna ?

Dakujem

lucky0348
4. máj 2015

ano, dovera preplaca

ingusz
1. jún 2015

Tym ze sme z Kosic sme isli do Ba do Protei a nasledne ako ju tam vyrobia tak poslu do Popradu co aj urobili a od jeho 4 mesiacov co mu to znaham konecne zajtra ju budeme mat drzte nam prsty nech na to pomoze 🙂 aj tomu verime maly zaciname od 6 mesiacov 🙂

daduska173
20. jún 2015

ahojte baby, aj my máme zležané záhlavie a naša pediatrička nás uisťovala, že sa to napraví, no neurologička nás hneď vyviedla z omylu a povedala, že sa isto nenapraví... o 2týždne ideme k nej na kontrolu, doteraz sme museli polohovať. no náš malý nechce spať inak ako na chrbátiku, trošku si točí hlávku, no preferuje iba jednu stranu. trošku sa mu to upravilo, no stále ju má dosť "šišatú". on sa síce narodil aj s "predĺženou hlávkou" (od 29t. bol príliš nízko až v pôrodných cestách a tlačil sa von, no vydržali sme do 37t.). s manželom zvažujeme nad prilbičkou, len sa obávame tohto tepla. náš synček sa dosť potí a pri každom papaní má total mokré vlásky aj čielko, tak si veľmi neviem predstaviť to nosenie prilby. rozmýšľam i nad tým, že ešte počkáme a dáme mu ju na jeseň. no čím skôr, tým lepšie-to čítam všade. včera mal 5 mesiacov, no odrádza ma to teplo. mamičky čo máte skúsenosti, ako ste to zvládali s detičkami v týchto horúčavách a čo odporúčate ísť teraz do toho??? ďakujem vopred za odpoveď a rady. 🙂

lucky0348
20. jún 2015

upravi sa to,my sme mali po 1tyzdni az 5mm posun!!...tiez sme sa bali tepla,ale zvlada to super,nechodime cez horucavy von,ideme navecer az...cim skor tym lepsie,ja lutujem ze nasa pedi cakala az do 6.mesiaca...nebojte sa a smelo do toho 🙂

daduska173
22. jún 2015

@lucky0348 ahoj, náš mal teraz 19. 5m a ja zvažujem, či mu to dať teraz, ale až na jeseň...

lucky0348
22. jún 2015

@daduska173 ja by som to neodkladala,od 7. mesiaca sa rast spomaluje,tak nam to povedali v Protei,tiez mame teraz helmicku a da sa to zvladnut uplne v pohode...zacali sme ju vybavovat ked mal 6.mesiacov az co lutujem,...ten cely proces vybavenia trva asi 3-4t

ingusz
26. jún 2015

Čim skôr tym lepsie vobec netreba pocuvat lekarov ... keby som dalana nich Lukasko by nemal do teraz ortezu ! A to ma dost tazku zlezaninu v protetike nam povedali ze chvala bohu ze sme vpbec prisli a budeme ju nosit dlhsie 3-4 mesiace.
Mame ju 3 tyzdne a lukasko bude mat 7 mesiacov ! A pomôze to !!🙂 netreba to odkladat ani o tyzden lebo rast sa spomali a potom dietatu moze ostat taka hlavicka vobec netreba cakat !to neni ciapka potit sa prestane moj sa tiez potil mozes mu to dat aj dole hlavne ze bude vyrobena a ze ju budete mat lebo budete na nu cakat mesiac pomaly a potom bude neskoro . Cim skor tym skor sa to da do poriadku .moj sa potil dala som mu dole na 4 hodiny okupala a vycistila s Incidentom nesmrdela aspon helma a bola lepsie vycistena ako s liehom . A dala naspat .

daduska173
1. júl 2015

@ingusz
@lucky0348
@lufa777 baby a museli ste ísť aj na rtg lebky? lebo moja neurologička, najprv že isto bude treba prilbu a teraz ked som prišla na kontrolu a povedala jej , že som sa rozhodla, že ju dáme, tak zrazu, že netra ju, lebo sa mu to lepší. no povedala som, že ja ju aj tak chcem dať. tak mi odmietla napísať do správy, že nemá zrastené lebečné švy. a akoby natruc mi povedala, no to vás musím poslať na rtg, nemyslite si, ja vám to tam nenapíšem... tak neviem,či mám ísť k inému neur. alebo ísť na ten rtg. vďaka nej sa nám posunul aj ortoped, kedže robí len stredy a dnes sme to nestihli... a aj sken hlavy nám v Ba nechcú spraviť, lebo sú dovolenky... pls poraďte či ísť na ten rtg. vďaka ste veľmi zlaté 🙂

daduska173
1. júl 2015

@ingusz ďakujem si zlatá, no nám sa to trošku aj tak posúva-neurolog, ortopéd a samá protea so skenom hlávky :( takže netuším kedy nám ju dajú.

lucky0348
1. júl 2015

nam neurologicka robila sono hlavicky iba,ziadny rtg netreba...no ano vsetko to hrozne dlho trva :/

ingusz
2. júl 2015

NAJLEPSIE NEODIST Z AMBULANCIE POKIAL TI TO LEKAR NEDA DO RUK.... PRESADIT SI svoje Povedat im ze to nema cas

hamca
2. júl 2015

@daduska173 my sme nosili ortezu pred 2,5 rokom, tiez nam ju robili v protei a na zaciatku spominali, ze treba potvrdenie, ze nema zrastene svy, ale nakoniec im stacil papier od neurologicky, ktora malej robila sono lebky a kedze tam ta diagnoza nebola uvedena, tak to im stacilo. Ja by som na tvojom mieste skusila druhu neurologicku, ale mozno to bude teraz pocas leta fakt zdlhave vybavovanie, kedze su dovolenky. Drzim palce!

krenty
12. sep 2015

maminky ako dlho ste nakoniec ortezu nosili? dakujem.

hamca
12. sep 2015

@krenty my sme ju nosili 2,5 mesiaca. Akoze nemala to uplne dokonale, ale uz bolav normale. Odporucili nam, nech to este chvilu ponosi. Ale u nas sa jej rychlo upravila lebka prve dva tyzdne, a nasledujuce 2 mesiace uz sa to nezlepsovalo, takze sme odmietli dalej nosit.

krenty
13. sep 2015

@hamca dakujem za odpoved 🙂 aj mne sa zda, ze to ma lepsie, ale nedufam, ze nam ju teraz po 5 tyzdnoch uz daju dole, hmmm

m_lucia
22. sep 2015

Aj nas caka helmicka. Mame ale iny problem. Predcasne zrasteny sev na cielku. Manzel nasiel, ze do 6tich mesiacov sa to da operovat endoskopicky v Ostrave a potom nasledne sa nosi cca rok prilbicka a kontroluje sa stav vo Fridku. Dnes som dostala spravu z poistovne, ze nam to uhradia. Tak sa tesim. Len sa trosku obavam ako bude maly zvladat tu prilbu. Je to celkom dlha doba a dost zalezi na tom, aby ju poctivo nosil. Inak hrozi zase zrastenie svu a bolo by to cele zbytocne. On sa vsak dost poti aj bez nej a vadi mu, ked ma hlavu spotenu. Ako ste riesili spotene hlavy vy? Ako ste sa popasovali s bodyckami (take cosi som tu zazrela, ze treba rozopinanie vpredu...). Pripadne ake ine prakticke problemy ste s nosenim prilby riesili.

krenty
22. sep 2015

@m_lucia moja dcera dostala prilbu v tomto horucom lete, aj ked uz na konci. tiez sa potila aj bez nej dost. zo zaciatku to bolo zle, stale mokra hlava, dala som ju spat a za hodinu mlaka pod nou. Tak som ju aj v noci prezliekala a potom som zacala davat pod nu jednorazovu podlozku a na nu plienku a tie som vymienala. Postupne si zvykla a aj sa troska ochladilo, ale stale sa poti, tak to robim tak, ze ked vidim cez tie dierky na prilbe, ze ma mokre vlasky a to hlavne po kazdom spani, tak jej ju zlozim, vysusim hlavicku aj prilbu a nasadim naspat, je to cca 10 minut a v pohode. Bodycka davam normalne, rano ju obleciem cez prestavku a ked treba aj s prilbou, nebol s tym problem.

m_lucia
25. sep 2015

No som zvedava, aky system si nastavim a ako rychlo si zvykneme. On sa uz pri kojeni spoti tolko, ze mu hlavicku utieram 🙂 Potom dam vediet, ako sme to zvladli. Buduci tyzden je operacia a tyzden na to prilbicka. Som rada, ze nas leto minulo.

daduska173
27. sep 2015

Žienky, ktoré vaše detičky nosili prilbičky, chcem sa vám poďakovať za rady a aj za túto diskusiu, vďaka ktorej som sa rozhodla ísť do toho... Neurologička nás najprv "nastrašila", že prilbu budeme potrebovať a potom robila ofuky, keď som jej oznámila, že prilbu dáme. Podľa nej, ju už nebolo potrebné dávať, a vraj sa nám to možno do roka napraví... Ja som sa aj tak rozhodla ísť do toho. A neľutujem! Na kontrole po 1,5mesiaci sa nám hlávka polepšila a upravila o 1,3cm, čo je vraj veľmi pekný úspech... A musím povedať, že my sme videli už po prvých dňoch zmenu v raste hlávky a to nepreháňam... Musím sa priznať (a priznala som to aj v protei), že sme prilbičku za ten čas nenosili ani jeden deň 23h ako sa má... Boli zo začiatku tie horúčavy a to aj v protei povedali, aby sme ju nedávali na celý deň-tak ju nosil trošku cez deň, no v noci stále. A potom sme žiaľ horúčkovali, tak sme ju nenosili vôbec... Napriek tomu sa nám tak nádherne upravila hlávka. Dokonca nám po 1,5mesiaca povedali, že prilbu už nosiť nemusíme. No rozhodla som sa, že ešte mesiac potiahneme... Takže vrelo odporúčam maminkám, ktoré nie sú rozhodnuté, boja sa, či ich dieťatko to zvládne a ako si na prilbu zvykne...Dieťa si zvykne skôr ako vy! Isto sa do toho oplatí ísť a stojí ten výsledok za to!

m_lucia
12. nov 2015

Mali ste takuto reakciu niekto. Take suche lupene...

m_lucia
12. nov 2015

Inak operaciu uz mame za sebou a mame aj peknu helmicku:

https://www.modrykonik.sk/blog/m_lucia/album/na...

ingusz
18. nov 2015

Skuste biodermu atoderm preventive na premastenie . Lekar by mal vediet co nato presne .

m_lucia
18. nov 2015

Kozna nam nieco dala. Skusila som vsak vysadit lieh na osetrenie prilby a aj som ju na problem.miestacj podlepila naplastou od hartmanu a je to lepsie.