Zápal hrdla a vysoké horúčky u 1,4 ročného dieťaťa

smejo955
3. jan 2020

Ahojte žienky, prosím Vás máte niektorá skúsenosti so zápalom hrdla. Malá ma 1,4 roka a od stredý noci ma vysoké horúčky, štvrtok sme skončili na pohotovosti nakoľko mala až 40,41 teplotu, Dr. povedal že má trošku zapálene hrdlo a dýchanie úplne čisté, dostala Antb. Suprax sirup každých 12 hodín 2ml..horúčku zrážame nurofen a paralen. Máte niekotrá skúsenosť? Ako rýchlo zaberá antb.? A kedy teplota ustúpi. Ďakujem

deedol
3. jan 2020

robili jej crp? (ze ci je to bakterialna infekcia?)
moj (20m) mal teraz tri dni horucky (do 40, ale nechceli klesnut - aj po paralene tak na 38,5 a nizsie ani za nic), tiez sa lekarke zdalo, ze troska cervene hrdlo, ale horucky ustupili same a dnes sa vysypal, tak asi je to siesta choroba. to je ale virus, takze tam atb nepomozu a treba len cakat. drzim palce.

smejo955
autor
3. jan 2020

@deedol crp jej nerobili nakoľko sme boli včera na pohotovosti lekár jej len pozrel hrdlo a popočúval. Ešte sa ma dva krát spýtal či niekto nebol v rodine chorý že by to od niekoho chytila. Ale nebol nikto u nás, akurát manželova stará mama ale už bola po chorobe ona keď sme boli u nej. Tak neviem, na kontrolu máme ísť utorok k svojej detskej. Taká vysoká horúčka môže trvať aj dlhšie? Máme prvé dieťa a teraz sme sa stretli až s takou vysokou teplotou

eriksonka1234
3. jan 2020

@smejo955 môj syn teraz už 14 ročný mával pravidelne vysoké teploty aj 41 stupňov. Mával ich 3-4dni,okrem toho nic. Nikdy na to Atb nebral, na nič mu neprišli, trvalo to do 6 rokov, uzavreli to ako periodicky sa opakujúce teploty.

sapetka
3. jan 2020

@smejo955 atb by mali zabrat za 2-3dni

deedol
3. jan 2020

@smejo955 moj mal teraz tiez prvy raz nad 38, takze sme tiez boli dost vysokovani. my sme boli u zastupujucej lekarky, ta ho ani nepocuvala, len pozrela do hrdla a predpisala atb, ale povedala, ze zatial nedavat a cakat, ako sa to bude vyvijat. crp tiez nerobila, ze vraj sme prisli "skoro". (no ja by som nevydrzala tri dni nejst a cakat doma len tak🙂) tiez sa pytala, ci nebol niekto chory (nebol). my sme uz medzitym boli aj na kontrole u nasej, ale to uz bola teplota na ustupe, tak len povedala, ze fajn, ze sme mu atb nedali, lebo si s tym zjavne vie poradit aj sam. a ze keby sa nahodou teploty vratili, mame prist a urobi to crp.

ak mate to co my (mozno mate nieco uplne ine - tieto detske choroby maju tusim vsetky rovnake priznaky), tak tam je dlha inkubacna doba - az 1-2 tyzdne. (my sme boli s malym pred vianocami v detskom centre, tak to mohol chytit tam.) potom su teploty tri dni (niekde sa pise, ze aj sest dni mozu trvat) a potom teploty same ustupia a pride vysyp (podobny ako potnicky).

tak uvidite, ako sa to bude vyvijat. ked uz ale atb davate, tak by ste mali pokracovat. ak je to bakterialna infekcia, tak zaberu, ak nie, tak by si malo telo poradit samo. drzte sa🙂

sapetka
3. jan 2020

@smejo955 najlepsie by bolo urobit vyter z hrdla ked ma zapalene. Crp nie je vypovedne

smejo955
autor
3. jan 2020

@deedol dávame od včera večera antibiotika sirup suprax, dnes už tretiu dávku mala tak ledva čakám či zaberú a v kútiku duše dúfam že zaberú čím skôr. Ďakujem