Zápal mozgových blán

2. dec 2023

Ahojte, som so synom v nemocnici, prežili sme strašné dni. Snáď to niekomu môže pomôcť zachrániť život. Dcéry sa liečili doma na angínu. Syn ju nedostal, aj som bola rada, hoci mi to bolo divné, lebo na neho sa prilepí každý bacil, čo letí okolo.
V pondelok sme ho zaviezli do školy. Volali nám po prvej hodine, že mu je zle, že leží na lavici a plače. Prišla som po neho, išli sme rovno k lekárke, že sa zle cíti. Nevládal ani chodiť. Nenamerala mu teplotu, povedala, že asi niečo na neho lezie, že máme počkať. Išli sme domov, dali sme mu paralen, zaspal. O hodinu sa zobudil, zvracal a sťažoval sa na bolesť hlavy a ucha. Skúšali sme mu dať po troške piť, vždy všetko vyzvracal. Išli sme na urgent. Usúdili, že viróza, keďže CRP nízke. Krv v poriadku. Dostal infúzku proti bolesti a zvracaniu a išli sme domov s tým, že ráno máme ísť na krčné s uchom. Na krčnom zistila zápal stredného ucha, predpísala Zinat s tým, že ak bude zvracať, musíme ísť do nemocnice a tam mu dajú ATB do žily. Prišli sme domov, vypil kulíšek, už nezvracal. Dali sme mu Zinat, spal. Mal teplotu, dávali sme čípky. Večer znovu ATB. V noci sa mi zdal dosť malátny a apatický. Keď som ho dvíhala aby sa napil bol zmätený a kričal že ho bolí hlava, hoci mal čípok od bolesti. Na druhý deň odmietal tekutiny aj liek. Nevládal chodiť. Išli sme znovu do nemocnice, povedali, že mu dajú infúziu a pravdepodobne pojde domov. Našťastie mu zobrali krv. Výsledky katastrofálne. Podozrenie zo zápalu mozgových blán, hneď odber likvoru a nasadené silné ATB. Ešte jeden deň, a už tu nemusel byť 😔. Príčina - zo zápalu stredného ucha - pravdepodobne streptokok. CT a MR ukázali obojstranný zápal stredného ucha a všetkých mozgových obalov. Likvor negatívny.
Doteraz som v šoku. Malo to ohromne rýchly spád. Preto nedajte sa odbiť a keď náhodou uvidíte, že vaše dieťa je zmätené a z plného zdravia zrazu nevládze ani chodiť a je mimoriadne spavé, utekajte čím skôr, aby nebolo neskoro.

vanilkovazmrzka
2. dec 2023

🥺 hrozne, drzim palce nech uz je len a len lepsie ❤️‍🩹

stanulienkat
2. dec 2023

Fuuu. Skore uzdravenie.

autor
2. dec 2023

Ďakujeme

sarianna
2. dec 2023

drzte sa........

simsalabim
2. dec 2023

Skore uzdravenie 🍀

autor
2. dec 2023

Dakujeme

majlo1234
2. dec 2023

Boze, to sa strasne aj cita, nech je coskoro fit

autor
2. dec 2023

Dakujeme

deedol
2. dec 2023

drzte sa. kolko rokov ma syn? posielam vela sil.

dzulli1980
2. dec 2023

Presne tak, netreba sa nechať odbiť lekárom, mama si svoje dieťa najlepšie pozná ... mnohí pediatri nad tými streptokokmi len mávnu rukou, že je to normálne, že každý ho má, a že je to prirodzené, že sa to nerieši ... aj dcéra mala, pediatrička neriešila, skončilo to tak, že dcéra 41,7 horúčky, nedali sa zraziť, cikala, kadila pod seba, muž ju niesol do nemocnice na rukách ako handrová bábika bola ... okamžite ju hospitalizovali, infúzie, troje ATB naraz ... držím palce, skoré uzdravenie 🍀❤

pe_mi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. dec 2023

Dnes prisla lekarka na vizitu, co ho v pondelok prijala na urgente a povedala, mala ste pravdu, mama najlepsie pozná svoje dieta (hovorila som jej, ze este nikdy takyto pri ziadnej chorobe nebol)

autor
2. dec 2023

@deedol ma 7, dakujeme

autor
2. dec 2023

Dakujem vsetkym

autor
2. dec 2023

@pe_mi chudak 😔. Musel si vytrpiet

jana_eyre_2
2. dec 2023

Toto je moja nočná mora, naozaj vždy som sa najviac zo všetkého bála zápalu mozgových blán, pri každej chorobe ma to napadne a sledujem.. silno držím palce aby bol syn čím skôr v poriadku a už nikdy nič podobné nezažili..

majla87
2. dec 2023

Tak toto sa zle cita. Mama veru vie, kedy je uz zle. Prajem skore uzdravenie.

janedoe
2. dec 2023

Skore uzdravenie drobcovi prajem. A hlavne bez dakych trvalych nasledkov.

U nas v rodine bolo podobne. Z pohotovosti ich s ani nie mesacnym babom vyhodili, ze kolika. Brasko sa nastval, vysli pred nemocnicu a volal sanitku. Samozrejme dostali zdrba, ze co si to dovoluju volat, ked su v nemocnici. Dosli na urgent a mala bola do 15 minut na ARE, kde pobudla spolu s Jiskou dalsie 2 mesiace. Vrak taky silny zapal mozgovych blan tam nemali asi 20 rokov a pritom ich povodne vyhodili z pohotovosti.

liv1
2. dec 2023

Drzim vam velmi velmi silno palce nech je z toho rychlo von. A dakujem aj za ine mamy ze si sa podelila so skusenostou. Velmi sa cudujem, ze vam neurobili skor test, aspon ten šijový. My ho vždy robíme doma ak sa nám niečo nezdá. A robí ho mladému aj doktorka. Tu si o tom mozete trocha pocitat. https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/article/domaci-test-na-memingitidu-vui98g/

jany149
2. dec 2023

Ach 🙏 ale ste si prežili dni....skoré uzdravenie ❤️ držím palce nech je čím skôr ok

autor
2. dec 2023

@liv1 dakujeme, uz mu je lepsie ale odmieta jest a pit.
Test robili, na nohach nebol este viditelny, sija uz bola truchu stuhnuta ale ze to pri horucke byva

autor
2. dec 2023

@janedoe dakujeme. Och strasne 😭. Chudatko malinke dietatko muselo mat krute bolesti

autor
2. dec 2023

@majla87 dakujeme. Bolo to ako z hororu, stale sa mi to premieta

autor
2. dec 2023

@jany149 dakujeme krasne

autor
2. dec 2023

@jana_eyre_2 veru, aj moja nocna mora to uz bude, ani vo sne by ma to nenapadlo, ze sa mu to moze stat. Dakujeme a dufam ze to nikdy nezazijes 🙏🏻

ptvw
2. dec 2023

Držte sa 🙏

katulkagajdos
2. dec 2023

Je mi ľúto, čím ste si prešli- my sme sa doma trápili týždeň- vraj črevná viróza- po 5 dňoch potom na urgente malej zistili ťažký zapal pluc, crp mala vyše 200- tiež sme si polezali v nemocnici, potom som sa dlho zozierala, že som sa nemala nechať odbiť u lekárky, keďže vtedy zúril covid, vybavila nás za 5 minút ☹ .

livuska124
2. dec 2023

Dcéra mala zápal mozgu a mozočku pri kiahňach (varicelova encefalitída a cerebelitida), takže viem čo prežívaš. My sme v nemocnici strávili 2 týždne + ďalších pár týždňov doma s liečbou a následná niekoľkotýždňová rekonvalescencia.
Ja som tie dva najhoršie týždne v nemocnici bola ako vo sne, išla som len na zotrvačnosť, ako robot, inak by som sa psychicky zrútila....
Držím synovi palce, nech sa z toho rýchlo dostane. Verím, že bude dobre. Už je v nemocnici, pod dohľadom, s liečbou, tak snáď bude každý deň už len lepšie ♥️

mamickalisticka
2. dec 2023

Zo srdca vám želám skoré uzdravenie a aby vás už nič podobné nikdy nestretlo 🥺 a ďakujem za info, konečne "super" téma, ktorá môže doslova zachrániť život. Budem si na toto dávať veľký pozor 💔

tara42
2. dec 2023

Držím Vám palce nech je synček zdravý. Toto sa aj hrozne číta. :(